Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A való életben a munkahelyen...

A való életben a munkahelyen a dolgozók két részre vannak osztva a szimpatikusok és az unszimpatikusok?

Figyelt kérdés

Szimpatikusok:

A főnök velük veszi körbe magát, csak az ő véleményre és szavukra ad, a nem szimpiket megsem hallgatja. Amikor prémium/jutalom/fizetés emelés van, termesztésen ők az elsők, amikor meg meló van, ők az utolsók a sorban. A főnök az unszimpiket nem viszi megbeszélésekre, szégyenlik őket, de a szaktudásuk az kell minimálbérért. Gyakran tegezik a főnököt es ki is mutatják illetve hangsulyozzák, hogy ők milyen jól kijönnek a főnökkel.

A legegyszerűbb, leglátványosabb feladatokat kiválogatják.


Unszimpatikusok:

Iroda sarkába, eldugott részére helyezik őket, vezető oda soha be sem teszi a lábát. Közvetlenül nem egyeztethet a felső vezetővel, csak az arra kijelőlt szimpi kolléga tolmácsolhatja a főnök akaratát illetve a kiosztandó feladatot. Az unszimpi kollégákra tolják rá a kevésbé látványos, hosszadalmas és bonyolult feladatokat. Természetesen béremelés nincs, se prémium, se cafetéria. Ha béremelést kér, akkor előbb bizonyíts szöveget veszik elő a tarsolyból. Ha van végzettsége/diplomája akkor alacsony kvalitású munkakörbe helyezik minimálbérért, természetesen csak a szaktudása kell olcsón, és a szimpi kolléga jól ki is hangsúlyozza, hogy ő szakértő a témában.



2023. jún. 15. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne pajti, amit csak elképzelsz.
2023. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Általában igen, ez van.
2023. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem így van. Attól hogy valaki a főnökének nem szimpatikus még lehet a legjobb dolgozó. A fizetésemelés meg alku tárgya. Ha nem kapom meg ami szerintem jár akkor felmondok. Szerencsére a munkaerőpiacon keresett tudásom van.

Magasról teszek arra hogy kedvel e a főnök vagy sem. Amíg megadja az általam elfogadott bért addig ott dolgozom.

2023. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a szarabb helyeken. Keresni kell másikat.
2023. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Pofára megy minden. Kit szeretünk.
2023. jún. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lilluci27 ***** válasza:
nem
2023. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nekem az egyik állásinterjún futár cégnél megmondták kerek perec, hogy náluk olyan nincs, hogy valakit nem szeretnek, ugyanis ebből következve, ha valaki nem szimpatikus nekik, nem is veszik fel... Nem értem, itt sokan miért tagadják ezt, amikor bevallottan létezik ez a jelenség, arcátlanul nyíltan csinálják, pedig a munkajogban nincs ilyen törvény, hogy az ne vállalhatna munkát sehol, aki a hr-es beképzelt hólyag nőknek nem szimpatikus...
2023. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha fejre állsz, akkor is pofára megy a legtöbb helyen.

Valakinek mindent lehet, valakinek semmit.

Megtapasztaltam.

2023. jún. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez a való életben így van...
2023. júl. 18. 15:55
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
100%

Épp a minap gondolkodtam el, milyen kiváltságos helyzetben voltam egy életen át. Nem tudom, a babáéra emlékeztető fejformám, vagy a mosolygós, örökvidám természetem volt-e az oka, de tény, hogy kedveltek az emberek. Aki ismert, az különösképpen, de ismeretlenek szimpátiáját is azonnal kivívtam, és ez mindenféle előnyhöz juttatott. A különös az,hogy mindezt csak most, amikor a korom folytán elmúlt a "varázs", veszem csak észre. (Pontosabban most is csak a feleségem hívta fel rá a figyelmemet.)

Igen, kérdező, vannak szimpatikus és kevésbé szimpatikus emberek. És ehhez nem kell nyalizni, vagy bevágódni, vagy bármi. (Gondolj csak a párválasztásra.) Egyszerűen így van összerakva az ember. És a főnök is ember. Jó, persze léteznek a gerinctelenek csoportjába tartozó véglények, akik az érdekérvényesítésnek ezt a fajtáját kultiválják, de egy normális főnök rövid úton megszabadul tőlük.

2023. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!