Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudnátok e barátnak elfogadni,...

Tudnátok e barátnak elfogadni, vagy barátként tekinteni, egy olyan személyre, aki a férjetekre azt mondaná, hogy első látásra, ránézésre, nekem nem szimpatikus a férjed?

Figyelt kérdés

Egy irodaházban bérlek egy irodát.

A szomszéd irodát bérlő hölggyel megismerkedtem, majd egy időn belül, kialakult köztünk egy baráti viszony.

Majd úgy hozta az élet, hogy egyik alkalommal pont akkor jött be hozzám a férjem az irodába, amikor átjött hozzám a szomszéd irodából a barátnőm.

Ekkor nyílt alkalmam , hogy bemutassam őket egymásnak.

Bemutatkoztak, majd közösen váltottunk néhány szót és elköszönt tőlünk a férjem és elment a dolgait intézni a városba.

Nem sokára, ezt követően szóba került a férjem és a barátnőm úgy vélekedett, hogy neki ránézésre nem szimpatikus a férjem.

Mind ettől függetlenül, a mi barátságunk időről időre még jobb is lett a kezdetekhez képest.

Maga a kérdés ki írására azért került sor, mert a férjemnek a napokban hoztam tudomására a beszélgetésünk alatt, hogy az én barátnőm , hogy vélekedik ő róla azaz mit mondott az első bemutatkozásukat követően nekem róla.

A férjem eddig sem kedvelte ezt a barátnőmet valami miatt, de most , hogy megtudta ezt , hogy ez a barátnőm, miként vélekedik ő róla, most nagyon ki van rá akadva és én reám is, hogyan lehet egy olyan valaki az én barátnőm, hogyan tudok barátnőként elfogadni egy olyan személyt aki a férjemről úgy vélekedik, hogy számára a férjem nem szimpatikus.

Mondván a , hogy neki senki olyan nem lehetne a szó szoros értelmében vett barátja, aki az ő bármely hozzátartozójáról úgy vélekedne , hogy nem szimpatikus személy.

(Én 52 éves nő vagyok, a barátnőm 70 éves)

Szerintetek igaza van a férjemnek és másképpen kellene kezelnem ezt az ismeretségi kapcsolatot, azaz nem barátként kellene kezelnem?

Vagy !

Attól, hogy valakinek nem szimpatikus a férjem, én még ápolhatok vele baráti kapcsolatot ?

Ti hogyan látjátok ezt a szituációt,ti hogyan kezelnétek a helyzetet?

Megjegyzem: Hozzánk, haza soha nem jött ez a barátnőm. A legtöbbször nyilvános cukrászdában vagy presszóban szoktunk, heti szinten összeülni de előfordul néha , hogy felmegyek hozzá a lakására mivel ő egyébként is özvegykét egyedül lakik, mondván ott is összeülhetünk néha.



#Barátság egy a házastársamat unszimpatikusan kezelő személlyel
2022. jan. 4. 00:10
A kérdező szavazást indított:
Barátság tovább folytatása.
Nem barátként a kapcsolatott esetleg fentartanám.
Nem tartanék semmiféle kapcsolatot olyan személlyel aki kinyílvánitja az unszimpátijáját a házastársam iránt.
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Én folytatnám a barátságot. A férjed részéről ez hiszti.
2022. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kellene mindenkit mindenkinek szimpatikusnak találni, vagy szeretni.

Össze úgysem jártok hármasban, akkor nem mindegy?

Te vagy a közös pont, ha szeretnek tudomásul veszik, hogy valamiért a másik fél is fontos neked.

A barátnőd megállapított egy egyszerű tényt, nem sértegette a férjedet, lehet, hogy csak hasonlít valakire, akivel kellemetlen tapasztalata volt.

A férjed sem kedveli őt.

2022. jan. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
As unszimpátia esetén nem feltétlen van hiba bárkiben is, bizonyos emberek egyszerűen nem kompatibilisek, és ez nem akkora tragédia.
2022. jan. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem arról szól a dolog, hogy a házassagodat aláássa, addig nincs probléma.
2022. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem a barátnődnek bejön a férjed.
2022. jan. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy ezzel a barátnőmmel eléggé őszinte vagyok, szinte mindenben, azaz annyira amennyi belefér egy barátságba.

A férjem, szerintem attól tart, hogy ha és amikor esetleg a férjemmel kapcsolatos dolgokról beszélgetek ill. a férjem említésre kerül egy éppen folyó témában , akkor ez a barátnő már csak az elfogultságánál fogva is, nem fog tudni, vagy nem fog akarni, úgy nyilatkozni, vagy állást foglalni, hogy az a férjemre nézve pozitív legyen a javára szóljon, hanem inkább negatív véleménnyel lesz azokban a kérdésekben ahol és amiben esetleg a férjem személye is érintett vagy említésre kerül.

Mondván a férjem, hogy így ez a barátnő, esetleg negatív irányba is be tud befolyásolni a férjem ellen.


Megjegyzem: hogy a férjem tudja róla, hogy barátnőm özvegyé válása előtt már elvált nőként élte életét és az egyetlen gyereke (felnőtt 50 éves asszony) nem a volt férjétől származó gyerek, ez a két tény miatt, a férjem erősen kritizálja felém a barátnőm erkölcsi jellemét.

2022. jan. 4. 01:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a furcs, hogy nem tartja szimpatikusnak, hanem hogy miért mondta ezt el neked? El tudok képzelni sok olyan élethelyzetet, hogy elmondjam ezt egy barátnőnek, de csak ha jó okom van rá. Amúgy nem nagy ügy, gyakran előfordul, hogy két ember nem szimpatikus egymásnak, mint ahogy a férjednek sem szimpatikus a barátnőd. Amúgy az ok, ha a férjed mondja el, hogy nem bírja a nőt, házastársak között ez alap, nem kell továbbadni. De fordítva én nem tenném.
2022. jan. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten ellenszenvesek a férjeink mindkettőnknek a legjobb barátnőmmel. Szóval ez így még nem lenne gond. De az is igaz, hogy nem ezzel indítottunk az első találkozás után, csak 17 év alatt felmerült pár olyan szitu, ahol ez végül szóbakerült. Szóval nem túl tapintatos az ismerősöd. És hát neked se kellett volna feltétlenül továbbadnod ezt a férjednek, érthető, hogy megsértődött rajta.
2022. jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

30 évig (a haláláig) volt barátnőm a barátnőm és eléggé megvetettem a férjét, de szembe nem volt soha negatívan nyilatkozni róla, mivel a barátnőm nagyon szerette.

Ennek ellenére, a barátnőm, akivel ismertük egymást mint a tenyerünket, pontosan tudta rólam, hogy Jóska nem a szívem csücske. Viszont ha ki is mondtam volna, biztos a barátságunk végét jelentette volna.

És ez így lett volna normális.

2022. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
jav.: nem szembe, hanem eszemben
2022. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!