Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki volt már hosszabb időre...

Aki volt már hosszabb időre betegállományban, annak hogy kezelte a munkahelye, hogy állt hozzá a főnök, kollégák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos hosszabb betegállományban vagyok, másfél hónapja vagyok itthon. Eléggé súlyos betegség végett, majdnem meg is haltam. Az orvosom mondta, hogy legalább 3-4 hónapig nem engedne vissza dolgozni, de jelenleg én úgy érzem hogy majd 2 hónap után még nem is tudnék visszamenni dolgozni.

5 éve dolgozom a munkahelyemen 38 éves vagyok, még sosem kerültem ilyen helyzetbe, nem voltam ilyen beteg sosem, ilyen hosszú betegállományban. Mikor kijöttem a korházból a főnökömnek elmondtam hogy mi a helyzet, mit mondott az orvos is hogy hosszú lesz a gyógyulás. Elmondtam a 3-4 hónapot is....

Tartjuk a kapcsolatot a főnökömmel, kollegák is érdeklődnek hogy vagyok. Viszont most legutóbb ahogy felhívott....furcsán viselkedett. Érezhető volt, hogy már várná mit mondok hogy mikor mennék vissza....meg burkoltan célozgatott hogy jönnek a nyári szabadságok...meg nagyon várnak vissza. Gondolom a kollegák akikkel közvetlen egy irodában vagyok tervezik a nyári szabit. De nem valószínű hogy egyhamar pl. 2-3 hét mulva már megyek is vissza. Ráadádul a nyári meleg sem fog most jót tenni. Meg lassan mennem kell kontrollra, vizsgálatokra. Ezt a betegséget most nem veszem félvállról, meg akarok gyógyulni. Az egészségemet fontosabbnak tartom annál hogy csak azért menjek vissza jóval előbb dolgozni a saját káromra, hogy a többiek el tudjanak menni szabizni. Ezt nem tartom korrektnek velem szemben. Rosszul esik....már gyomoridegem van ahelyett hogy a gyógyulásra koncentráljak. Már félek hogy ha cseng a telefon a főnököm lesz az és egyszer csak majd már győzködni kezd hogy nem e tudnék előbb visszamenni....vagy hasonló.

Ti voltatok már ilyen helyzetben? Hogy kezeltétek?



2023. jún. 19. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Azt mondod, hogy nem tőled függ. Amint a kezelőorvosod enged, azonnal mégy.

Ne stresszeld magad.

2023. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lábtörés miatt 3 honapig nem voltam, es kb. egy eve dolgoztam ott akkor, teljesen jol kezeltek szerencsere. Mivel javareszt allomunka, utana is figyeltek, meg ok szoltak ram hogy üljek le egy kicsit, polcoljam fel a labam, ha tudom, mert durvan bedagadt meg honapok utan is.
2023. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben, de ha lennék, biztosan nem érdekelne, ki mit gondol vagy akar tőlem. Ha már a kórházban hánykolódok a visszaesés miatt, mert teljesítettem a főnök akaratát, nem fog vígasztalni, hogy másoknak ettől jobb lett e.

Ne szenvedj mások marhaságai miatt. Az egy munkahely. Oldják meg. Ha felmondanál, azt is meg kéne oldaniuk. Te csak gyógyulgass. Már így is többet teszel, mint kellene. Én biztos nem konzultálgatnék a főnökömmel. Zavarja a békés gyógyulásban a jó édes nénikéjét.

2023. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tegnap óta már kicsit lenyugodtam🙂


"Zavarja a békés gyógyulásban a jó édes nénikéjét" ez tetszett😀

2023. jún. 20. 19:30
 5/6 A kérdező kommentje:

Na gondoltam ezt leírom! Ma délelőtt felhívott a főnököm, hogy lenne pár papír, amit alá kellene írni.....és eljönne hozzám, hogy aláírhassam. Mert majd aláírva kell leadnia a vezetőségnek stb.... El is jött! Viszont amit hozott tudom hogy nem létfontosságú aláírnom. Ez szerintem egy "ellenőrzés" volt hogy megnézze milyen állapotban vagyok. A papír csak indok volt erre. Azóta egekben a vérnyomásom...

Hm...hát szerintem ha betegen ellenőrizni kell....lehet érdemesebb másik munkahelyet keresni.

2023. jún. 21. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, nyugodtan keress. Bár semmi sem garancia rá, hogy a következő nem így fog e tenni. Amíg csak ellenőrzött, szerintem 💩 le. Ha nekik ettől lesz lelki nyugalmuk. Legalább látta, hogy nem csak kamukázol.
2023. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!