Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudtok koncentrálni a...

Hogy tudtok koncentrálni a munkátokra, ha nagyon rossz időszakban vagytok?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyok nagyon mélyen, pszichológushoz jártam de nem segített. Az akkori munkahelyemen felmondtam, mert már nem bírtam koncentrálni, jól végezni a munkát, állandóan levert voltam, meg sem szólaltam, pedig azelőtt barátkozós voltam. Két hónapig voltam munkanélküli, most 3 hónapja dolgozom új helyen. Megint ugyanazt érzem, mint akkor. De már anyagilag nem tehetem meg, hogy megint ne dolgozzak.


Ilyenkor ti hogy tudtok dolgozni?


2023. jún. 21. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanebben a helyzetben vagyok.

Beszélünk kérlek?

Nagyon ritkán találok ilyen embert aki hasonló helyzetben van.


27/N

2023. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Írj privátot
2023. jún. 21. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem a munka eltereli a figyelmemet a problémákról. Ha arra koncentrálok, akkor addig sem azon agyalok, hogy mi bajom van.
2023. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nagyrészt szinte sehogy. Én is ebben a helyzetben vagyok február óta. Akkor egészségügyi gond derült ki, ami miatt nagyon magam alá kerültem. Minden nap úgy jártam be, hogy azt hittem elsírom magam. Nem tudtam koncentrálni. Plusz jött ehhez magánéleti gond, illetve munkahelyi is. Minden téren összeomlott minden. Esténként sírva aludtam el.

Én is már a felmondáson gondolkodtam, de tudtam nehéz másik helyet találni.

28N

2023. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

3-as

De ha depressziód van akkor nem tudsz koncentrálni rá.

Egyszerűen bazi nehéz.

Nem látsz összefüggéseket a munkádban mert az agyad a stressz lefoglalja.

Borzalom.

Ez beletol abba,hogy felmondj ami miatt nem lesz pénzed és elkezdesz lecsúszni.

Rohadt veszélyes.

Amúgy pont ezért lenne fontos,hogy az ember ne hajszolja a sikert mert ha rámegy a pszichéjére akkor tökmindegy mit ért el addig.

Lecsúszik.

2023. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

5: Nekem a munka nem a siker hajszolásáról szól :)


Kérdező: Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor mindenképpen kell szakember segítsége. Azért, mert egy nem volt számodra hasznos, lehet, hogy más az lenne.

Nekem van több ismerősöm is, akiknek csak a gyógyszer segített, abból sem az első, de amikor rátaláltak a megfelelőre, akkor teljesen megváltozott az életük. És nem lettek függők, abba tudták hagyni idővel.

2023. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Depressziós vagy kérdező!


Én is voltam depressziós, kényszeres gondolatokkal (ki akartam írtani a volt családomat stb., már nem tartom velük a kapcsolatot).


Engem 2 kutya és egy alk.matematikus hozott ki a depresszióból, pedig gyógyszert is letettem elég hamar.

Itt nem tünetmentességről beszélek, mert azóta a két kutyikámnak el kellett mennie...


Viszont, ami segít fenntartani a szeretetteljes, optimista, megoldásorientált állapotom, az általam összeállított lelki gyakorlat és szokásalakítás tárgy.


2000 órám van benne, de nekem nagyon hatásos.

Sikerült.

2023. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon nehéz! -Főleg egy olyan környezetben, amelyben gyakorlatilag senki sincs semmilyen szinten tekintettel másokra.
2023. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Mint a 3-as. Olyankor más nem is létezik.
2023. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Kicsit ismerős a helyzet: egy aljanép-szerű emberekkel dolgozom együtt, fenn az emeleten meg az értelmesebbek vannak. Utálom a szitut, de nem lehet rajta változtatni.

Nem/alig beszélek valakivel is, csak a feladat elvégzése a célom, nem *5-re, ahogyan esik, de általában elfogadhatóan sikerül. keresek állást, de nehéz, nem feltétlen hívnak be.

"Az életet nem túlélni akarták, hanem leélni", szólt a "Verdák" egyik idézete. Én is ezt szeretném végre: élni.

(F41)

2023. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!