Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki kereskedelemben dolgozik,...

Aki kereskedelemben dolgozik, azon belül nagyobb üzletben, hogyan dolgozza fel hogy bármit csinál leszólják?

Figyelt kérdés

Nem kollégákra gondolok, hamem vásárlókra. Kezdjük ott hogy arra sem méltatnak hogy köszönjenek. A másik véglet aki nem hogy nem köszön, elkezdi mondani a kérdését, annyit sem mond hogy "elnézést" aztán persze meg van illetődve ha tovább megyek mert nem tűnik fel hogy nekem szólt.

A vásárlók zöme türelmetlen, arrogáns és bunkó, kevesen vagyunk az üzletre, de még ennek a kevés embernek is elmegy minden életkedve.

Azt hiszik nekünk kizárólag annyi dolgunk van hogy beülünk a pénztárba kasszázni nekik, eszükbe sem jut hogy kismillió feladat van amit el muszáj végezni és ez a kasszázás rovására megy. De ezeket a feladatokat a fejesek adják, nem mi találjuk ki. Ha a feladat nincs meg a műszak végére, akkor a főnökség bax le, ha viszont a kasszázást teszed háttérbe akkor meg a vásárlók szednek szét.

Arra is megy a panasz hogy gyorsan kasszázunk, ennyire nem lehet megérteni hogy mérik az időnket és ki is rúghatnak ha lassúak vagyunk?

Mind1 is...


A lényeg ami felcsesz, hogy a főnökség figyeli a google értékeléseket és pl a mai napra 2 egycsillagos értékelést és pár "szép" szavat is bezsebeltünk. 4-en voltunk az egész üzletben és 13 órán át húztuk az igát mégis bunkók vagyunk, kapkodunk, csapkodunk, raklap mindenhol, kassza csak 1, hosszú sorok.

Hogy lehet ezt elviselni?

Oké, ne olvassam a google értékeléseket, de ha nem olvasom, akkor meg kasszában ülve vagy a bolt közepén kezdenek kioktatni vagy szidni a sárga földig "túlzás nélkül".

Kidolgozom a belem mégsem kapok még egy karcsú megértő pillantást sem.


2023. jún. 25. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell elviselni, ilyen helyről el kell menni.

(nagyon ismerős a kérdés, mintha a rébuszos nem vette volna be a fogalmazásgátlót, mert a mondanivaló ugyanaz)

2023. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem a zárójeles részt
2023. jún. 25. 22:52
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A többiek értik, van valaki aki naponta háromszor megkérdezi ugyanezt amit leírtál, és nem ért a szóból.


Munkatapasztalatod van, simán el tudnál helyezkedni más releváns munkahelyen, ahol nem hajtják ki a szart is belőled, és esetleg még meg is becsülik amit csinálsz. Itt egy csicska vagy, annak néznek és akként is kezelnek, te meg csendben tűrsz.

2023. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mivel nem az a kérdező vagyok akinek gondolsz, így el kell szomorítsalak (meg magamat is) hogy kincs nagyon releváns munkatapasztalatom, de még érettségim sincs (egyéb okokból)

Annyi előnyöm van hogy adómentes vagyok. Más jobb munkára nem sok esélyem van a mostani paraméterekkel.

2023. jún. 25. 22:58
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Láttam múltkor mit dolgoztatok az egyik boltba (nem ti). Le a kalappal! Nem vagyok már mai gyerek, de ott értettem meg milyen nehéz munka ez, pedig én is dolgoztam kereskedelemben. Hogy húztátok-vontátok az árukat, aztán jött a sor és irány a kassza ezerrel, hát gyerekek tényleg nem semmi! Én inkább tiszteletet éreztem mint lenézést vagy b@szogatást! De hogy én nem csinálnám, az tuti! Ez kész megalázó rabszolgamunka, nem is a feladat, hanem ahogy viselkednek veletek! Akár a vásárlók, akár a főnökség! El is mentem, mert nem bírtam ilyen helyen ott lenni hosszútávon! Azt nem értem, mi a ferde f@szért nem hagyod ott őket?? Csicskázzon nekik a hóhér, akinek 7 anyja van! Biztos vannak jobb helyek! Olyan még nem volt, hogy ne lenne jobb! Ezt komolyan mondom! Ha már a sírás határán vagyok, nekem ott a határ! Gondold át és RESPECT!
2023. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szeretnék váltani, de itt legalább a kollégák és a főnök jó, jó a csapat. A túlórák rendesen el vannak számolva és fizetve, ha szükség van szabira megkapjuk. Én attól félek, hogy ha váltok, akkor valami ennél rosszabba kerülök és akkor nincs visszaút.
2023. jún. 25. 23:06
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Az is benne van ebben, hogy ha megszűnik az adómentességed akkor lapátra fognak tenni. Könnyű azzal trükközni, hogy mindig a megszűnő adómentes helyére felvesznek egy újat, így ember is van és adózni sem kell.

Az a minimum, hogy folyamatosan keresed a váltási lehetőségeket munka mellett is, és amint valami lehetőség bejön, dobbantasz.

2023. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
A helyedben! Kijártam azért már valamennyire az Élet iskoláját, bár még úgy néz ki nincs vége, de láttam ezt-azt! Szóval a helyedben raknék félre pénzt, bármennyit, ha 1000 akkor 1000, ha 10.000, akkor 10.000! Betenni a bankba vagy bárhova, egy nagy részét lekötni. Aztán ha megtetszik egy tanfolyam, egy szakma vagy bármi, azonnal elvégezni, ha késztetést érzel rá! Mert mindig csak tanulással lehet feljebb jutni, így tudsz váltani, megújulni! Új szakma, új világ! Új nyelv, új világ! Képzés! Tanulás! Lehetőségek! Azt is nézd, mire van kereslet és mi az, ami jobban fizet! És a legfontosabb, hogy szívvel-lélekkel csináld, akkor olyan mintha a hobbid lenne! Nem dolgozni jársz be, hanem szórakozni! A kedvenc munkádtól amit szeretsz, sohasem fogsz elfáradni, kiégni, mert visszatölt, éltet!
2023. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem izgat és kész.

Ha ezen rágódnék kikészülnék idegileg, úgyhogy elengedem.

2023. jún. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vannak akiknek nagyon nagy türelmük van. Ők bírják.

99% viszont nem ilyen. Pont ezért is van mindig felvétel a boltokba, folyamatosan cserélődnek a dolgozók.

2023. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!