Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok az olyan főnökrő...

Mit gondoltok az olyan főnökről, aki karba tett kézzel állva nézi, hogy a dolgozók mindent jól csinálnak-e?

Figyelt kérdés

Volt már dolgom pár ilyennel. A legemlékezetesebb egy újonnan nyílt étteremben volt, ahol mosogatóként dolgoztam, ő volt a tulaj. Átlagban heti 1 vagy 2 napot volt bent. Ilyenkor gyakran azt csinálta, hogy odállt az italospult és az asztalok közé karba tett kézzel (szó szerint!), és nézte ahogy a dolgozók sürögnek-forognak. És néha leszólított valakit a pincérek vagy a pultosok közül, és magyarázott neki, hogy ezt meg azt nem úgy kéne, hanem emígy, meg miért ide teszi ezt, és nem oda, miért nem kérdezi meg xy dolgot a vendégektől, meg ilyenek. És ezt több órán keresztül. Mi a mosogatók és a szakácsok még szerencsésebbek voltunk, mert nem voltunk állandóan szem előtt, hátul végeztük a dolgunkat. Mondjuk egyszer nekem is beszólt, egy forgalmas napon a szakácsok többször is leküldtek valamiért a pincébe (a munkakörömhöz tartozott), és egyszer megkérdezte, hogy hova mászkálok folyton.

Összességében véve elég irritáló fazon volt. Engem mindig idegesít, ha nagy munkahelyi forgalomban valaki csak áll és nézi, ahogy mások dolgoznak, legyen akár maga a főnök az illető. Ti hogy vagytok az ilyenekkel?



2023. júl. 2. 13:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ja, és azokon a munkahelyeimen, ahol a főnök nem lihegett folyton a dolgozók nyakába, hanem csak néha odanézett, miközben más dolgokat csinált, a munka tökéletesen ment, és nem volt fluktuáció. Míg a kérdésemben szereplő étteremben vetésforgósan cserélődtek az emberek, másfél évet voltam ott, amikor elkerültem, a kezdeti állománynak kb. a 20%-a maradt meg. Azért ez elárul egyet s mást.
2023. júl. 16. 12:46
 12/21 anonim ***** válasza:
Az írásod tele van alaptalan feltételezésekkel és érvelési hibával. Az ilyen embert kér győzködni, ezért nem teszem. Azt kérdezted mit gondolunk,de az nem tesztszik ha nem veled ért egyet. "Azért ez elárul egyet s mást."
2023. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12: Lila gözöm nincs, milyen érvelési hibára gondolsz. Te a 7-esedben azt írod, hogy ez a leghatékonyabb módja a munkavégzésnek, enélkül káosz van. Én pedig konkrét ellenpéldákkal cáfolom ezt. (Ahol a főnök nem leste mindig a dolgozókat, ott nagyjából stabil felállás volt, ahol meg igen, ott viszont nagy fluktuáció.)
2023. júl. 16. 13:56
 14/21 anonim ***** válasza:
"Ahol a főnök nem leste mindig a dolgozókat, ott nagyjából stabil felállás volt, ahol meg igen, ott viszont nagy fluktuáció" érvelési hiba, konkrétan: cum hoc ergo propter hoc.
2023. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
14: Igen, nyilván hibás az érvelésem. Csak véletlenül estek pont így a dolgok, semmi összefüggés nem volt a főnök viselkedésével a kérdésemben szereplő típusba tartozó ex-munkahelyeimen.
2023. júl. 16. 14:19
 16/21 anonim ***** válasza:

Biztos nem a karba tett figyeléstől volt fluktuáció. Semmi köze a véletlenhez, csak nincs ok-okozati összefüggés.

Ha nem tetszik a főnököd viselkedése, csináld jobban.

2023. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16: Ok okozati összefüggés: A főnők direktbe lesi a dolgozókat. Rendszeresen beléjük köt, és magyaráz nekik. Azok ettől lestresszeltek lesznek, egy idő után elegük lesz, és kilépnek. Akik nem, azoknak a jó részét pedig a főnök rúgja ki, mert szerinte nem jól végzik a dolgukat.

Amit a saját szememmel láttam, illetve fülemmel hallottam, és többen is beszélték ott, azt ne akard már nekem megmagyarázni, hogy nem is úgy volt.

2023. júl. 16. 16:10
 18/21 anonim ***** válasza:
Ok, úgy volt.
2023. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%
17-es hozzászólás tökéletesen leírja, amit en is tapasztaltam.
2023. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 remetdol ***** válasza:

Nekem a felettesem adta ki azt a feladatot, hogy naponta minimum 1 órát ki kell állnom, és figyelni kell a dolgozókat mi hogyan csinálnak, és jegyzetelni kell. Amit nem jól csinálnak, arról szólni kell. Szóval csak állok és figyelek, kérdezek, szólok. Mégsincs több hiba, és nem mondott fel senki. Emiatt baromság általánosan kijelenteni, hogy az a következménye.

Legyél főnök, aztán bemutathatod hogy kell a lusta és hülye munkaerőt kedvességgel motiválni.

2023. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!