Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan létezhet még ilyen...

Hogyan létezhet még ilyen munkahely 2023ban?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy haverommal. Szóba került a munka és mesélte hogy egy viszonylag ismertebb cégnél melózik. Ez eddig oké. De a cég minimál bérre jelenti be, a többit minden pénteken zsebbe kapja. A cég a szabit is furán kezeli, mert elvileg ugye életkor szerint adott mennyiség van/év. Náluk meg...nem jössz 1 hetig? Oké, de addig nincs fizu.

Mesélte meg hogy a cégnél nincs se étkező, se kajaidő, mivel a 8 órából masfél 2 óra az lébecolás, ezért a munkáltató úgy gondolja hogy oldja meg mindenki ilyenkor a kajálást.


Én meg nem értem hogy 1 országszerte ismert céget ilyenekért hogyan nem bírságol szét a nav?


2023. júl. 6. 14:08
1 2 3
 1/21 Pillér2 ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen hely van, gyãrakban fôleg.
2023. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Zsebbe kaptam én is fizetés felét,és kajaszünet se volt. Nem ritka dolog ez.
2023. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akkor csak nekem extrém ez ezek szerint.....hogy a munkáltató behúzza és kihasználja a munkavállalót ezzel.


Mert nekem az jutott erről eszembe, hogy 4 éve volt 1 autóbalesetem.

4 hónapig voltam tp en.

Vagyis a normàl fizum után kaptam a fizum 70%át.


A minimálber meg vmi 125e nettó...es akkor tp alatt még ebből is lejön 30%.

Ha ez után kaptam volna a tp t, szerintem a felépülésem végére éhenhaltam volna...vagy a stresszbe pusztultam volna meg hogy miből fizetem ki a rezsit.

Egy baleset, betegség meg bármikor beüthet. És ilyennel minimálbér után tp re menni ez rémísztő.

Miert hagyja ezt bárki is?

2023. júl. 6. 14:46
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Hú, te nem Magyarországon élsz? Mióta a fidesz az úr, a munkahelyek 95%-a ilyen. Ha nem ilyenek lennének csődbe is mennének annyi adót kell fizetniük a fidesznek. A fidesz az egész országot tönkreteszi, de az emberek, ahogy te is, csak csodálkoznak, hogy mi lehet az oka? Hát mi a franc lenne? A fidesz! NEm rájuk kell szavazni és akkor talán nem Magyarország lesz az az ország ahol olyan szintű munkanélküliség van (köszönjük fidesz) hogy a munkanélkülieknek külön közmunkaprogramot kellett létrehozni! Ilyen a fideszes munkahelyteremtés! Utcára tesz aztán mehetsz közmunkára, majd Orbán megveregeti a vállát, hogy neked is talált munkát...


Egyébként ismerősöm is minimálbéren van, de megbeszélték a főnökkel (négy dolgozó) hogy a minimálbérből 30-30 ezret vissza adnak mert különben csődbe megy a cég ők meg munkanélküliek lesznek, vagyis mehetnem közmunkára ami fel annyi pénz sem lenne... Nagyon gondold meg legközelebb hová teszed az X-et. Ja és ha nem mész el szavazni akkor is a fideszt támogatod, mert aki nem szavaz ellenük annak tetszik a rendszer meg a válság, és nem akar változtatni rajta..

2023. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Azért hagyják, mert általában nincs más lehetőségük. Alacsony iskolai végzettséggel, a normálisan bejelentett helyen alacsony fizetést kapnának csak. Az ilyenek fognak sírni meg értetlenkedni majd, h miért csak 50ezer a nyugdíjuk.
2023. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4. Soha nem szavaztam a fideszre...hazaáruló azért nem vagyok.


Há de nah...én utóljára ilyen durván fekete alkalmazós melóhelyről vagy 8 éve hallottam.


Mert a manapsag bevett és legalizált verziója a fekete alkalmazásnak, a szakmunki bérminimumra bejelentett vezió, majd erre ilyen még olyan nem adóköteles pótlékok rá, mint a jelenléti bónusz meg fiszem fa szom pótlékok amiből összejön az átlagos 300-350 nettó.

de a bérpapíron végül ott a nettó összeg.


De ez a 125 nettó papíron a többit meg nesze vágd zsebre...ez középkor bakker.

2023. júl. 6. 15:09
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen és ehhez hasonló hely van.

Én is voltam olyan helyen ahol megszavaztuk a napi 1 óra túlórát és péntek munka után mindenki ment az irodába a kis vaskos borítékért ( 5x1óra túlóra feketén többre jött ki mint egy sima napi keresetem)

Nyárra volt kiírva egy fix hét szabi mindenkinek ugyan abba az időpontban, de ha te akartál még kivenni és nem volt elég napod akkor is meg lehetett beszélni a főnökkel ilyen-olyan kompromisszumokért cserébe.

Másik helyen 8 órára voltunk bejelentve de 10-et kellett dolgozni amiből 30 perc ebédszünet, amit nem vehettél ki hanem bevitted táskában a kaját és eszegetted amikor tudtad.. persze szerintük ez a +2 óra kompenzálva volt mert több a fizu mint más ilyen helyeken (10.000 volt több mint máshol ugyan abban a munkakörben..)

Volt egy hely ahol irodai munkára vettek fel, na az úgy nézett ki, hogy 2nap iroda 3 nap raktárban pakolás mert nincs ember.. (nem is akartak felvenni többet mert majd a hülye 1 fizuért 2 munkakörben dolgozik.)

Ez Magyarország. Csak nézz szét az állásokat hirdető portálokon, van furcsaság bőven.. az utóbbi pl: fuvarszervező állás de a targonca jogosítvány az elvárások között van kiemelve.. na ugyan miért… ott is mész tuti az irodádból kifelé targoncázni, ha épp azt mondják és így nem is kell annyit fizetniük mint egy hivatalosan is targoncásnak.

2023. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Sok ilyen van, foleg vendeglatasban. Sot. 8 oras minimal bejelentes 13 ora melora. Nincs fizetettszabi, tappenz, ebedszunet se semmi ilyesmi.. viszont jon zsebbe minden heten kb 150. Sztem megeri.
2023. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Pillér2 ***** válasza:
Plusz napi bejelentés, nem rendes.
2023. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Kitana. ***** válasza:
40%
Furcsa, én pont azt tapasztaltam az elmúlt pár évben, hogy a nagy cégek mindent próbálnak szabályosan csinálni. Kisvállalkozásnál dolgoztam utoljára sok éve, ahol ilyen fura dolgok mentek. :D
2023. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!