Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan létezhet még ilyen...

Hogyan létezhet még ilyen munkahely 2023ban?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy haverommal. Szóba került a munka és mesélte hogy egy viszonylag ismertebb cégnél melózik. Ez eddig oké. De a cég minimál bérre jelenti be, a többit minden pénteken zsebbe kapja. A cég a szabit is furán kezeli, mert elvileg ugye életkor szerint adott mennyiség van/év. Náluk meg...nem jössz 1 hetig? Oké, de addig nincs fizu.

Mesélte meg hogy a cégnél nincs se étkező, se kajaidő, mivel a 8 órából masfél 2 óra az lébecolás, ezért a munkáltató úgy gondolja hogy oldja meg mindenki ilyenkor a kajálást.


Én meg nem értem hogy 1 országszerte ismert céget ilyenekért hogyan nem bírságol szét a nav?


2023. júl. 6. 14:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos ez van
2023. júl. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szinte csak ilyen helyeken dolgoztam az elmúlt 25 évben.
2023. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Azért fura ez, mert pl mióta az önkormányzat nem küld csekket a gépjárműadóról, azóta senki se fizeti be.

Most a héten meg minden 2. Ember kapta a navtól az értesítèst, hogy befizeti 30 napon belül egy kinyomozhatatlan bankszámlara a pénzt, vagy mennek a lakására a végrehajtók behajtani az 5-6ezer forintot.


Ilyen marhaságokra van kapacitása a navnak?

Az ilyen cégek körmére nézni meg nincs?

2023. júl. 6. 21:13
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Kapacitásuk épp lenne, csak szóltak nekik, hogy nem kellene. Az ügyeskedő KKV-k jelentős része a helyi fideszes erősemberek vagy családtagjaik tulajdonában van, azért tehetnek meg mindent. Az ilyen helyeken a NAV nem szokott vizsgálódni, inkább a konkurenciát nyírják ki.
2023. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%

Térj vissza a Földre kérdező:

Amit leírtál az alap Magyarországon.

Akkor nézzél gyanakodva körül magad körül, ha nem ilyen környezetben kényszerülsz dolgozni!

Bejelentenek négy órára, aztán egy hónap múlva meg ki?

Alap! Ez Magyarország - munka szempontjából!

2023. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
A NAV, ill. Munkaügyi akármi meg köszöni, jól el van a pitiánerek csesztetésével!
2023. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Elore tudja kb mindenki ha ellenor jon 😅 A nyugdij nem izgat senkit. Aki megeli egyaltalan az vagy ugyse megy vele sokra mert semmire se eleg vagy mar tok mashol lesz. 30 ev mulva sztem magyarorszag se lesz ha igy halad, bar mar most se hivnam annak.
2023. júl. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez itt már el van adva az oroszoknak, kínaiaknak.

Amekkora mocsok sz*rhazi cigany banda ez mar reg eladtak fű alatt az országot.

2023. júl. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az meg pont a nagyobb cégeknél jellemző, hogy nem érdekli őket a bírság. Multinak aprópénz, meg se kottyan, ha kapnak valami büntit.

Dolgoztam olyan helyen, ahol 12 óráztattak úgy, hogy ezt folyamatos képernyő előtti munka esetében tiltja egy egészségügyi rendelet. Vezetőség-váltás után, mert előtte a cég is azt kommunikálta, hogy tilos, még saját kérésre sem lehet. 3 évig küzdöttem, hogy oldjuk ezt meg valahogy, tőlem kérte be a HR, hogy hova van ez leírva, mi ez a rendelet, majd végre változtattak. De kibújt a szög a zsákból, mert 1 hónappal később az osztályvezető elkezdett fenyegetni, hogy őt felhívta a HR hogy ki az az XY (én) és hát mit képzelek magamról. Kértem erre egy kivizsgálást, hogy mire fel fenyeget, hiszen a HR kérdezett tőlem és egyébként meg munkáltatói kötelezettségnek nem tesznek eleget. Mondanom sem kell, ezután már kirúgással fenyegetett. 3 évig nem jutott eszükbe, hogy kötelező az üzemorvosi vizsgálat. Jutalékot ha nem kaptad meg több hónapon keresztül, és kiderült, hogy a vezetőd mulasztása miatt, a felettese arrogánsan közölte, hogy "hát kérd szépen hatodszor is". Vezető el tudott úgy intézni szóbeli figyemeztetést bosszúból, hogy bizonyítottan nem volt valós alapja. Elkérted írásban is, 4 hónap múlva kaptad meg sokadik kérésre, majd mikor kérdezted a HR-t, hogy hol lehet jelezni a visszaélést, mert erre egy nem létező fórumot tüntettek fel, akkor az volt a válasz, hogy nem lehet, és egyébként is "nem számít bele semmibe". Még sorolhatnám. Ki merem írni, hogy Erste, nem rágalom, mert minden rögzített vonalon történt.

2023. júl. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A kinai meg az orosz nem izgat, de a sok arab meg cigany amibol folyamat egyre tobb lett mar "atnevezte" az orszagot. En most is jol elvagyok anyagilag meg mindenhogy es nem lepnek le, de ha jon a migransaradat vagy vmivel megjobban elbasszak (ami 100%) akkor huzok enis..
2023. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!