Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan létezhet még ilyen...

Hogyan létezhet még ilyen munkahely 2023ban?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy haverommal. Szóba került a munka és mesélte hogy egy viszonylag ismertebb cégnél melózik. Ez eddig oké. De a cég minimál bérre jelenti be, a többit minden pénteken zsebbe kapja. A cég a szabit is furán kezeli, mert elvileg ugye életkor szerint adott mennyiség van/év. Náluk meg...nem jössz 1 hetig? Oké, de addig nincs fizu.

Mesélte meg hogy a cégnél nincs se étkező, se kajaidő, mivel a 8 órából masfél 2 óra az lébecolás, ezért a munkáltató úgy gondolja hogy oldja meg mindenki ilyenkor a kajálást.


Én meg nem értem hogy 1 országszerte ismert céget ilyenekért hogyan nem bírságol szét a nav?


2023. júl. 6. 14:08
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Most dumálok egy másik haverommal, aki állami! Cégnél dolgozik, ahol több 100 alkalmazott van.

És ott is alap a szakmunkás bérminimous bruttó bejelentés....ami kb 210 nettó papíron, a többit borítékba kapja.

Ez tényleg a balkán.

Miért hagyják ezt az emberek?

Miért hagyja a kormány ezt?

El van lopva így az emberek nyugdíja, táppénze a pillanatnyi fennmaradásért.


Tehát nem elég hogy a fizetések annyit sem fedeznek, hogy kigyere a következőig, a cégek bűnrészessé teszik a kiszolgáltatott családapákat és családanyákat azzal hogy fekete foglalkoztattá teszik őket....

Mindezt 2023ban európában, legálisan.


És nincs szakszervezet, nincsen vedelem mert a nav is a fideszé.

Ez tragédia szerintem.

2023. júl. 14. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!