Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kisebb távolság miért...

Egy kisebb távolság miért probléma mostanság a munkáltatóknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg állást keresek de a közelemben nem igazán találok olyanokat amik megfelelnének számomra, ezért kicsit távolabb is keresgélek (50-100 km a lakhelyemtől).

Az utóbbi időben 3 helyről hívtak fel, hogy megfelelnék számukra de “messze” lakom és csak akkor alkalmaznának, ha közelebb költöznék. Erre mindig azt mondom, hogy természetesen semmi akadálya de amíg le nem telik a próbaidő addig inkább bejárnék a jelenlegi lakhelyemről mert egyenlőre nem tudni, hogy tényleg megfelelünk e egymás számára.

Csak, ha látja az önéletrajzomban, hogy hol lakom (és ezek szerint a közelben nem találnak megfelelő embert a pozícióra, ha engem keresnek fel messzebbről..) akkor miért probléma nekik, ha egy pár hónapig én kicsit távolabbról járnék be és nem költözöm azonnal oda helybe…

Régebben soha nem volt egyiknek sem probléma, ha én minden nap 70-80 km-ről jártam be.


2023. júl. 13. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ingyen a közlekedés. Meg hát ennyit utazni. Lehet, úgy gondolják, lelépsz, amint találsz vmit közelebb.
2023. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Mond meg nekik, hogy saját zsebből fizetnéd az utazást.
2023. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Levonják az adóból amit adnak, nem hiszem hogy lényeges hogy saját zseb vagy a cég fizeti.

Inkább az hogy azt hiszik, ha találsz közelebb később akkor váltasz, Nálunk vagy 4 kollegina / kolléga ment már el konkrétan e miatt.

De a javaslatod szerintem jó. (Próbaidő után)

2023. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező téríteniük a távolsági közlekedés egy részét.

Írd mindig címként az adott települést, aztán ha felvesznek megadod postacímnek a valódi címedet.

2023. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem akarják téríteni az utazást.
2023. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én önéletrajzomba nem is írom bele már a lakhelyem, mert negatív diszkrimináció. Interjúra sem adnak esélyt a távolság miatt, ahol elmondhatnám, hogy szívesen felköltönék az új helyre ha felvesznek.
2023. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!