Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy a munkahely...

Miért van az, hogy a munkahelyükön "kiégett" emberek inkább beletörődnek a "sorsukba" és nem tesznek ellene semmit?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Én pont ilyen vagyok, amit írsz. Nem tudom mit tehetnék, nincs elég eszem hozzá és olyan sincs, aki segítene, vagy tanáccsal látna el.
2023. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Akinek nincs életcélja, hobbija amiért érdemesnek tarja hogy dolgozzon azok válnak ilyenné.

Másrészt Magyarországon örülni lehet ha tartozások nélkül, megélsz, és ebből igazán nehéz kitörni, hogy esetleg ha az eszed adott hozzá, egyetemet végezz, főiskolára menj még 30 felett, de mindezt önerőből, albérlettel a nyakadon, amire dolgozol 2-3 műszakban... Szülői segítség nélkül ma nehéz valamit is csinálni itthon.

Külföldön is kell dolgozni, ott is fizet az ember lakhatást, de a zsebébe marad még annyi pénz havonta amennyiért idehaza dolgozik 1 teljes hónapot, és azért havonta 200-300e ft megtakarítás nem rossz, aki meg még jól is érzi magát kint, az ráér hazajönni, vagy ha olyannal ismerkedik meg, lehet nem is teszi már, inkább összeköltöznek egy jobb gazdasági helyzetű országban, ahol még jó is az idő az év nagy részében.

2023. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Bele lehet hosszabb idő távlatában fáradni az emberi hülyeségbe, - idővel a legelszántabbak is kénytelenek megtanulni a rezignáltan legyintést (és meg is tanulják).

Amikor elé állsz a főnököd elé, nyíltan felvázolod, hogy az emberei energiának 80 %-a arra megy el, hogy "egymással foglalkozzanak", - holott ennek az energiának a 80 %-át fordíthatnátok akár érdemi munkára is, - és ő pártját fogja annak, hogy szerinte helyes, ha egymásnak tesztek alá ott és akkor, ahogyan csak lehet, ott már nincs mit tenni.

Könnyű azt mondogatni, hogy "válts munkahelyet" - egy olyan munkaerő piacon, ahol már 40 évesen nem tekintenek rád használható emberként. Ez nem egészen úgy megy, ahogyan sokan elképzelik! Ráadásul miért azok álljanak odébb, akik szeretik is és értik is a munkájukat?

2023. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Nincs megküzdési stratégiájuk, nincs tervük a jövőre, a "karrierre" nézve. Másrészt viszont totál érthető, merthisz a magyar munkahelyeken általáno sprobléma, hogy rossz a légkör, mert rengeteg ember harcnak véli az életet, a munkát, így aki harcos, az harcol, aki meg nem annyira nagyon küzdőszellemű, az pedig nem áll be a küzdelembe, így inkább marad a belenyugvás a változatlanba.

Meg hát vannak az introvertáltak, és az extrovertáltak.


Hiába van valakinek 2 diplomája, 4 továbbképzési papírja, ha mégsem a végzettségének megfelelő a munkája.

2023. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Leírtad, mert kiégtek.
2023. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Nekem pl az hogy nem igazán látom milyen változtatás segítene. A jelenlegi szakmámban a legjobb helyen vagyok. Ha jobbat akarok ahhoz tanulnom kéne valami új szaktudást, ezzel meg úgy vagyok hogy ami érdekelne ÉS megérné anyagilag is, azt már próbáltam kitanulni és nem ment (nagyon nem). Más ötletem meg nincs egyelőre - persze nem mondom hogy soha nem is lesz.
2023. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem olyan munkahelyem van ahol családi és baráti alapon szervezik a munkát a főnökök! Gondolhatod,hogy milyen a munka elosztás és a légkör! 60-éves vagyok csak reménykedem,hogy minél nyugodtabban letelik a hátralevő 5-év,és aztán megyek innen a fenébe!
2023. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Megszokásból

Már olyan mélyre süllyedt a magukról kialakított képük a tudatalattiba hogy szinte lehetetlenség megváltoztatni

2023. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#3-as jól fogalmazta meg. Adott esetben pont amiatt ég ki valaki, mert harcol a munkahelyén az ostoba, aljas, szakmai hozzáértéssel nem rendelkező, inzultáló, megalázó vezetőséggel. Miközben ők az ő munkájából/ötleteiből fakadó fejlesztések után felveszik a bónuszt, őt meg lábtörlőnek használják. Igen, el lehet menni. De miért is annak kell, aki kitűnően végzi és szereti a munkáját? Én a volt munkahelyemen (erste cc) harcoltam, és minden legális csatornán próbáltam jelezni a fenyegetéseket, az erőfitogtatást, amelyek mindegyikéről volt hivatalosan rögzített hanganyag, Teams video, vagy lementett levél. Ezek után 43 évesen azonnali kirúgással fenyegetett az osztályvezető. Majdnem az összes olyan ember, aki szakmai értéket képviselt és előre vitte a céget (vagy valamilyen etikai vétséget jelzett) már nem ott dolgozik. Ha egy vezetőség úgy dönt, hogy inkább tisztogat, fenyeget, mint hogy felvállaljon egy kivizsgálást, hogy van-e köztük a cégnek ártó, inkorrekt ember, akkor hiába nem akarsz tűrni. Pont azért égsz ki, mert próbálsz ellene tenni. Még a kirúgással-fenyegetőzés utáni felmondásomat követően is tudtomra adták, hogy nehogy jelezzem a történteket a visszaélés-bejelentő rendszeren keresztül, mert pórul járok. Csak felmondani tudsz az ilyen helyeken nincs más eszközöd.
2023. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!