Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet a munkáltató, hogy...

Kötelezhet a munkáltató, hogy szabadság helyett táppénzre menjek?

Figyelt kérdés

Kértem szabit péntekre és szombatra (betegség miatt) majd hozzátettem, hogy nem biztos, hogy vasárnapra jobban leszek.

Elfelejtettem szólni szombaton, hogy nem javult a helyzet ezért vasárnap sem megyek. Vasárnap jeleztem vissza.

És most arra akar “kényszeríteni” a főnököm, hogy menjek el orvoshoz és vigyek táppénzes papírt, péntektől vasárnapig.

Még soha életemben nem voltam táppénzen se betegszabadságon. Ez az első munkahelyem 20 éves vagyok, tehát nem vagyok nagyon tisztában a kötelezettségekkel és a jogokkal.

Tudom, hogy azt elcsesztem, hogy nem szóltam oda időben de már nem tudom visszacsinálni.


2023. júl. 24. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Igen. A szabadságot előre, írásban kérni kell és el is utasíthatnak, ha a termelés, a munka indokolja. Ha nem engedtek el szabira, ha betegségre hivatkozva maradtál távol, akkor orvosi igazolást kell bemutatnod.
2023. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

A szabadságod egy részével a főnököd rendelkezik. Ha már kivetted idén a rád eső részt, akkor a fennmaradó napokról ő döntheti el, hogy mikor adja ki. És betegség esetén nem köteles szabit kiírni a dolgozó kívánságára.

Amúgy meg, nem lenne jobb ezt a három szabinapot máskorra meghagyni, amikor esetleg szükség van rá valami életbevágóan fontos dolog miatt?

2023. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ő kért meg rá egy hónappal ezelőtt, hogy vegyem ki a szabadnapjaimat.

Ezen kívűl még nem voltam szabin.


1.nek: elfogadta még csütörtök este, hogy szabizok

2023. júl. 24. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
A táppénz arra van, ha beteg vagy, akkor menj orvoshoz, írass gyógyszert vagy legalább egy igazolást, hogy beteg vagy. Ne a rendes szabadságodból menjenek ezek a napok, szóval a főnököd jót akar valahol...(főleg ha pl kötelezően meg kell tartani az év végére az ünnepekre) DE azt tudni kell, hogy az éves szabadságon kívül jár mindenkinek 15 nap betegszabadság. Ez arra van, ha beteg vagy ne a rendes szabid terhére kelljen távol lenned, viszont szükséges hozzá orvosi igazolás, további betegszabi idejére csak a fizetésed 70%-a jár. Ha egy évben 15 napnál tovább vagy beteg (nem egybefüggően, pl összejöhet több kisebből is), akkor jár a táppénz, ami fizetésed 60%-a.
2023. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%
Hát igen jobban jársz ha táppénzre mész és nem a rendes szabadságod megy el.
2023. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele hogy ha lehet írjon ki szabit. Főnöknek mind egy mire pazarolod el a szabijaidat. Ha nagyon akar bele tud kötni abba hogy mivel aznap szóltál hogy nem tudsz jönni dolgozni mert hogy beteg vagy ezért feltételezi azt hogy akkor táppénzre akarsz menni. De ha mondod neki hogy kell a pénz és szeretnéd hogy az szabi legyen akkor neki mind egy szerintem. Dumáld le vele.
2023. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!