Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az baj, ha valaki nem beszél...

Az baj, ha valaki nem beszél a magánéletéről a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én nem szeretek, persze ilyen egyszerűbb dolgokat, hogy néha merre voltam hétvégén vagy milyen zenét szeretek igen, de a családi problémáim, párkapcsolati kudarcaim szerintem nem tartoznak rájuk, valahogy az nem egy olyan közeg, hogy megnyíljak meg nem is azért vagyunk ott. Vannak akik mindenről beszélnek, mit csinál a gyerekük, mit főznek, miket vásárolnak, mennyi hitelük van, hogy összevesztek a párjukkal, anyósukkal, stb.

2023. aug. 1. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha valakinek ez baj, akkor ott azzal van a baj, nem veled. De veled is baj van, ha annak érzed.
2023. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért volna baj?

Aki minden baját megosztja a többiekkel, nem tudhatja, mikor élnek vissza vele, vagy mikor köszörülik a nyelvüket rajta.

Én pl. szívesen beszélek arról, hogy a gyerekeim mit játszottak tegnap délután vagy a kertben milyen munkák vannak. Mindkettő tök semleges, visszaélni nem lehet velük, ugyanakkor nem tűnök bezárkózónak sem. Mondjuk az, hogy mit főznek, az szintén ártatlan téma. A kényes az, amikor valaki a párkapcsolati problémáit beszéli ki. Azzal vissza lehet élni.

2023. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, ha valaki összetéveszti a baráti körét a munkahellyel, és ott beszél a magánéletéröl, ehhez a munkatársaknak semmi köze!
2023. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Miért lenne baj, annyit osztasz meg, amennyit akarsz, amíg valamilyen szinten azért tagja vagy a kollektívának és neked kellemes, úgy csinálod, ahogy akarod, nem vagyunk egyformák. De nyilván azt is figyelembe kell venni, hogy annak megfelelően fognak hozzádállni, amit tudnak rólad. Láttam már annak is hátulütőjét, amikor valaki a túl kevés miatt került kellemetlen helyzetbe
2023. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4

Hogy érted, hogy kellemetlen helyzetbe került?

2023. aug. 1. 10:49
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Hosszú történet. Mondjuk úgy, hogy a magánéleti problémák egyre inkább rányomták a bélyeget a munkahelyi dolgokra is. Amit a kollégák negatívan éltek meg. Nagyon. Emiatt feszültség alakult ki. Közben meg ha egy kicsit nyitottabb lett volna az illető és csak felületesen, de említette volna, hogy problémái vannak otthon, akkor gyakorlatilag mindenki támogatólag, de minimum megértéssel fordult volna felé.


#4

2023. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos vannak olyan helyek, ahol a befogadás és emberszámbavétel függ attól, hogy mennyit beszélsz magadról. Tapasztalatból írom.
2023. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor beszéltem, ellenem fordították, vagy ba.sztattak vele. Azóta nem beszélek.
2023. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak úgy általánosagban szeretek magamról beszélni. Bizonyos esetekben nagyon csúnyán visszaüthet, ha valaki beviszi szinte a teljes magánéletet a munka helyre.

Ugyanis sosem tudod, hogy amit elmondasz, és szépen bólogatva, mosolyogva helyeselnek, arról valójában mit gondolnak magagukban.

Múltkor megjegyzést tett egyik kolléganőm, hogy szinte semmit beszélek a csaladomról, és biztosan azért mert nekem nincs a párommal problémám. Mondom nézd, természetesen vannak nálunk is kisebb problémák, de ezt családon belül szükséges megoldani. Mondom, ha most itt el mesélem akkor sem tudsz segíteni....

Engem kimondottan frusztrál amikor valaki elkezd panaszkodni a gyerekre, a kevés pénzre stb, mert nem igazán tudok rajta segíteni és nem ismerem a másik felét, úgyhogy ha akarnék se tudnék reálisan beleszólni.

2023. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Én is csak általános dolgokról beszélek. Tudomásom szerint jól végzem a munkám, mindenkivel normális emberi hangot ütök meg, mindenkinek megadom az emberi tiszteletet.

Ha kérdeznék valamit normálisan válaszolok, csak nem megyek nagyon mélyébe a dolgoknak, illetve igyekszem általános, vagy diplomatikus választ adni.

Soha nem halottam olyat vissza, hogy valakit megsértettem volna.

2023. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!