Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az baj, ha valaki nem beszél...

Az baj, ha valaki nem beszél a magánéletéről a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én nem szeretek, persze ilyen egyszerűbb dolgokat, hogy néha merre voltam hétvégén vagy milyen zenét szeretek igen, de a családi problémáim, párkapcsolati kudarcaim szerintem nem tartoznak rájuk, valahogy az nem egy olyan közeg, hogy megnyíljak meg nem is azért vagyunk ott. Vannak akik mindenről beszélnek, mit csinál a gyerekük, mit főznek, miket vásárolnak, mennyi hitelük van, hogy összevesztek a párjukkal, anyósukkal, stb.

2023. aug. 1. 10:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Amúgy én elváltam és újra férjhez mentem úgy, hogy az irodában nem is tudott róla senki.

N/46

2023. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11

Ez érdekes, de ilyenkor nem jár valami plusz szabadság hivatalból?

2023. aug. 1. 13:47
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

én a kollégáimmal csak a munkahelyemen találkozok, sehol máshol nem is látjuk egymást.


Ha valamit esetleg ők kérdeznek a magánéletemről kamuzni szoktam.

2023. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

12

Nem jár semmi plusz. Közszférában dolgoztam akkor egyébként. A válás napjára szabit vettem ki, az esküvő pedig szombati napon volt (persze rá pár évre:)

2023. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, alapból nem igazán érdekli a másik felet sem, csak ezek ilyen small talk kategóriás kérdéskörök szoktak lenni. Kb. a:

"Beszélgessünk a semmiről."

2023. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Sophia Ajutthaja ***** válasza:
100%

50/N Én úgy tapasztaltam, minél kevesebbet osztasz meg annál jobb.


Ártatlannak tűnő dolgokat is ki lehet forgatni; az most más kérdés, hogy jó szándékból, vagy rossz szándékból; akarva vagy akaratlanul. Mert az emberek (itt kollégák) beszélnek, beszélnek, beszélnek. És az a "valaki", akinél a legtöbb információ van, az köré csoportosulnak. Az az ember fog "elárulni", aki a legtöbb információt tudja Rólad.


Szóval, óvatosan.

2023. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha említette volna, hogy problémái vannak otthon, akkor gyakorlatilag mindenki támogatólag fordult volna felé"

Ez milyen egy képmutató munkahely lehet. Ezek szerint senkinek nem jutott eszébe csak úgy magától a nagy támogatás, vagy hogy jelezze, hogy segítene, csak nem tudja, mi a baj.

#7-esnek igaza van, sajnos van, ahol az emberszámbavétel nem automatikus.

2023. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#12: Válási szabadság? Meg még mi a lóf/sz nem kellene? XD
2023. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%
Senki ne osszon meg semmilyen személyes/családi információt munkahelyen, mert csak hátbatámadják, elárulják. Én az előző munkahelyemen (erste) kénytelen voltam covid idején szóba hozni egy SNI-s, veszélyeztetett gyermek családtagot. Nem kívánom senkinek azt a maró gúnyt, amit kaptam hónapokon keresztül (a HR-től és vezetőktől). Később már meg se mertem említeni, a szabályok adta egyéb lehetőségeket kihasználva, szabikat felhasználva próbáltam a hibrid működésre átállni a full home office után. Telefonon megegyeztünk a vezetőmmel rögzített belső vonalon, dehogy említettem már szegény gyerkőcöt. Ezek után kaptam egy undorítóan megfogalmazott fegyelmit a HR-től, hogy én "orvosi okokra" és "veszélyeztetett családtagra hivatkozva" "bizonygattam az igazamat", és it képzelek magamról. Könyörögtem, hogy hallgassák vissza a hazug felettesemmel lefolytatott beszélgetést, ezt az osztályvezető diadalittas arccal megtagadta. Embertelen, és minden belső szabályzatot sértett ahogy az egyébként szenzitív információ birtokában folyamatosan erőt fitogtattak, aláztak, gúnyoltak (mindig dokumentáltan). Azok a kisfőnökök, akik erről nem tudtak, azok persze hangoztatják, hogy mennyire segítettek volna, mert fogalmuk sincs, hogy mi zajlott a háttérben, hogy nagyon is tudtak erről a vezetők, a HR is. Ha nem mondok semmit is jobban jártam volna, mint így. (Ja, és amikor kérdeztem, hol lehet jelezni a kamu fegyelmit és a vezetőm visszaélését, a HR írásba adta, hogy sehol, és "úgyse számít bele semmibe".)
2023. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!