Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire lenéznek?

Ennyire lenéznek?

Figyelt kérdés
Irodai munkahelyem első napján tök valid kérdésre ilyen választ kaptam a betanítótól, hogy "ez egy munkahely". Annak ellenére, hogy tök kedved volt velem, a kérdéseimre félvállról válaszolt, a munkával szorosan összefüggő felvetéseimre flegmán reagált. Mennyire normális ez? (multi)

2023. aug. 3. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit kérdeztél?
2023. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Sokan hiszik, hogy tudnak kommunikálni és jól kérdezni. Közben több olyan ember van, aki egyáltalán nem tud, és ő van megsértődve.

Ha magadra veszed, azzal nekem nincs dolgom, de ez így van, ahogy írtam.

Ezért tudni kellene milyen kérdéseket tettél fel, milyen helyzetben.

2023. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jelentéseket kellett készíteni kiexportált excelekből kiszedett tényadatokkal. Az oktató csak gépiesen írogatta befele a diagram forrástáblázatába az adatokat, de nem tudtam, hogy honnan jönnek az adatok. A kérdésem az volt, hogy van-e folyamatdokumentáció, le van-e dokumentálva, hogy melyik jelentés mikor inputja jön, mi a tartalma.

Miért nincsen automatizálva egy része (vagy egésze) mikor simán lehet rá írni makrót.

FMCG termékekről volt szó, az oktató önkényesen húzgálta egy kétdimenziós észlelési térképen a termékeket, én meg megkérdeztem, hogy milyen szabály alapján kerül fentebb 2mm-rel a termék az egyik dimenzió mentén. Ezek full valid kérdések és szerintem kár a gázlángolásért.

2023. aug. 3. 12:05
 4/13 anonim ***** válasza:

-Esetleg olyan dolgot kérdeztél amit már alapjaiban ismerned, tudnod kellene a szakmában,vagy végzettségedet tekintve elvárható, vagy illene tudni,

akkor nem meglepő a hozzáállás.

-Esetleg, ha kicsit túlzásba vitted az állás interjú, hogy mikre vagy képes és ahhoz képest nem igazán vagy képben a munkavégzést illetőleg az elég baj,mert alapjaiban több ismeretet várnának tőled.

-Esetleg kiemelted az interjún, hogy ilyen-olyan végzettséged van és ezt a gyakorlati tudasod nem elégé tükrözi.

-Esetleg túl nagyok a cégnél a kezdetleges elvárások is

-Ilyen a betanitod stílusa alapból, nyűg és teher neki az egész betanítás, amit rábiztak.

-Lehet hogy te vagy a századik akit elkezd betanitani és nem válik be és már nincs kedve türelme az egészhez és sajnos rajtad csattan minden.

-Lehet hogy csak rossz kedvében jár és nem tudja leplezni, amit te megérzel

2023. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon, hogy leírtam miket kérdeztem.
2023. aug. 3. 12:50
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Igen, írtad, de mi azt honnan tudjuk, hogy amibe felettek munkakör, abban ezek mennyire bizonyulnak specifikus a.

Tudod, amikor interjút keszitünk, akkor nagyon sokan mondják érték ehhez is, ahhoz is, ez megy stb. szavak és amikor elkezd dolgozni számos esetben kiderül hogy a fele se igaz, amit magáról mondott. Az hogy mit és hogyan várunk el egy kezdőtől a cégnél, az is befolyásolhatja, hogy miket mondott, adott elő az interjún és az sokszor csalódás.

Amennyiben valóban specifikusnak számítanak a kérdések, abban az esetben nem kezelik megfelelő türelemmel az információ nyújtást számodra.

2023. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

A jelentkező részéről az esetek 99 %-ában pont akkora a csalódás, mert köszönő viszonyban sincs a munkahelyen semmi sem azzal, amiket a cuki muki hr és a vezetőség igértek/hazudtak.

2023. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem csalódás eddig, csak nem magyarázza el a kapcsolódásokat/forrásokat.
2023. aug. 3. 18:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem értem az itteni válaszokat. A kérdező kommentjeiből látszik, hogy érti a munkáját, tudja, miről beszél. Nehogymár ne lehessen újként egy ilyen dologra rákérdezni, mert megeszem a bugyimat ha már ez is baj, hogy egy normális, munkavégzéshez kapcsolódó dolgot megkérdez valaki. Nem azt kérdezte a kérdező, hogy hol szelel a fenék lyuka....
2023. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én értem, sejtem, hogy mi lehet a kérdező fekadata és amiket kérdezett azokat azokat nem lehet valami akkreditált képzésen, akár az egyetemen megtanulni, mert munkahelye válogatja, és ezek a dolgok mindenhol kicsit, vagy bizonyos fokig nagy mértékben eltérhetnek egymástól.

A fent leirtakat, akkor lehetne számon kérni, ha a felvétel után tartottak volna egy részletes eligazítást a speciális folyatokkal kapcsolatban, vagy pedig saját oktatási, képzési körben, elsajatitatták volna az ezzel kapcsolatos dolgokat.

Ha az teljes mértékben így zajlik a kérdező írta, az végső soron nagyon elszomoritó és akár érdemes a maradást is mérlegelni.

Hatosnak, azért van némi igazsága.

2023. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!