Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pofátlanság úgy munkába...

Pofátlanság úgy munkába állni, hogy tudom 4 hónap múlva úgyis felmondok?

Figyelt kérdés
Nyilván ha ezt előre közlöm fel sem vesznek, szóval végülis patthelyzet. Egyszerű munkakörről van csak szó, nem kell energiát pazarolni a betanításomra. De mégis kicsit lelkiismeret furdalásom van, főleg mikor mondják a kollégák hogy mennyire örülnek neki hogy végre egy normális ember jött ide dolgozni, remélik elégedett vagyok és maradok.
2023. aug. 3. 11:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
Miért? Odakötöz? Vagy nem értem. Ez nem válasz. Tudom, hogy a határozott az határozott, de ha menet közben jönnek olyan dolgok, amik szinte ellehetetlenítik az ottlétet, mert a lelkünket is akarja kb. a cég, a kezdeti lelkesedés alábbhagy, mindenki ki van égve, ha jól csinálom a.dolgom az alap, azért semmi nem jár, bezzeg ha hibázunk, mert emberek vagyunk, nem robotok, amiken egy gombot bekapcsolnak, akkor nehogy már korlátozzanak a szabad akaratomban.
2023. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11: Nem kötöz, akármikor kisétálhatsz a helyről véglegesen. De ekkor viszont perelhet anyagi károkozásért, aminek a végén fizetned kell. Persze attól is függ, hogy milyen munkakör. Ha egy segédmunkás vagy szalagmunkás vagy, akkor esélyes, hogy lesz*rja, mert seperc talál mást a helyedre. Ha viszont egy marketingmenedzser vagy programozó vagy, akkor viszont felborulhatnak a dolgok, ha csak úgy hirtelen távozol.
2023. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Értem.
2023. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

"... hogy mennyire örülnek neki hogy végre egy normális ember jött ide..."

Pedig csak te jöttél. :D

(Ezt a kérdést gondolom feltetted magadnak és meg is válaszoltad, amikor beadtad a pályázatod. Ide minek teszed fel? Ha lelkiismeret furdalásod van, akkor biztosan oka van.) (((((lehet lepontozni, hogy nem megerősítem a pici lelkét)))))

2023. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

12

Dehogy perelheti! Azért van a felmondási idő, hogy megoldja a helyettesítését/pótlását.

2023. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Szabad munkavállalás van, addig maradsz, ameddig neked tetszik.

De nálunk volt fordított eset is. Egyszer év végén feltorlódott a meló, a főnökség felvett gyorsan embereket, aztán karácsony előtt kirúgták őket, mikor már kész voltunk a munkával.

A MUNKÁBÓL NEM SZABAD LEKIISMERETI PROBLÉMÁT CSINÁLNI!

A kapitalista is kihasznák,ahogy csak lehet.

2023. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15: De nem köteles elengedni a munkáltató a szerződés lejárta előtt, csak bizonyos esetekben. Javaslom olvasd el:


[link]

2023. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű szerződést csak különleges indokkal lehet felmondani!!!! Benne van a munka törvénykönyvében. Az marhára nem különleges indok, hogy találsz jobbat.

És igen, a munkáltató perelhet, szóval akkor inkább meg se kösd a szerződést, vagy hagyd ott még próbaidő alatt!

2023. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!