Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik helyen vállalnátok...

Melyik helyen vállalnátok inkább munkát?

Figyelt kérdés

Szóval beadtam a jelentkezésem 2 helyre és mindkettőnél elég esélyes, hogy felvennének.

Mindkét hely számomra ideális, nincs "szimpatikusabb", mert mindkettő azt az értékrendet vallja amit én is követek.


Tehát az első hely (a):

Fővárosban van, gyalog 10 percnyire itthonról.


Második hely (b):

Agglomerációban van, a párom munkahelyének helyszínén. Tömegközlekedéssel másfél óra, kocsival a párom heti 3-4 alkalommal tudna vinni, úgy 50 perc lenne az út.


A két munkahelyre egyszerre adtam be a jelentkezést, mert eleve számoltunk azzal, hogy jó lenne egy városba dolgozni.


Mivel a munkahellyel együtt kezdem az egyetemet ezért úgy érzem sokkal könnyebb lenne a 10 perc séta opciót választani, hisz eleve leterhelt leszek az elején.

Azonban történt egy tragédia a családba és ez magával hozott a gyászon kívül örökséget is. A párommal arra jutottunk, hogy szeretnénk belőle venni egy családi házat és elsősorban a "b" munkahely helyszínén gondolkodtunk, mert egy biztonságos városka, ahogy kedvezőbb lenne majd a gyereknevelés is.

A ház vásárlás valószínűleg hamar le fog zajlani, a felújítások annál lassabban.


Kérdés tehát, hogy mit válasszak?

Egy évet (kb. ennyi lesz amíg beköltözhetünk) ingázok napi sok órát és próbálok az elején mindenbe belerázódni, de cserébe egy munkahely mellett lojálisan kitartok.

Vaaaaagy a közelben, kényelmes távolságba vállalok munkát és majd egy év múlva váltok? Nyilván ez azért egy kellemetlen opció, mert akkor kvázi könyörögnöm kell a "b" helynek, hogy bár elutasítottam őket, mégis akarom a munkát egy év után.



2023. aug. 12. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
"A" verzio, a fovarosban.
2023. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Én ebben az esetben hajlanék a b opcióra, de csakis akkor, ha a kapcsolatotok stabil, nem 1-2 éve vagytok együtt, és vmilyen szinten le van papírozva a kapcsolatotok (ha nem házasság, akkor bejelentett élettársi viszony szinten). Bár nekem kérdés, hogy b városban milyenek a munkavállalási lehetőségek. Ha van esély arra, hogy máshova felvesznek ott helyben, akkor lehet, mégis az a opciót választanám.
2023. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Prolee válasza:
Attól függ, hogy mennyire szeretitek egymást. Ha nagyon, úgyis összeköltöztök előbbv utóbb.
2023. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!