Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám lebeszélni róla?

Hogyan tudnám lebeszélni róla?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, már 27 éves, takarítással (magánlakások és Airbnb) foglalkozik, nem titkolom, de férfi létére úgy takarít, hogy le a kalappal. Nem buta, érettségije megvan, angolul középfokon beszél, tervez majd tanfolyamot is elvégezni. Viszont nem kéne takarítóként dolgoznia, sokszor próbálom lebeszélni, hogy dolgozzon mást, de azt mondja imádja a takarítást, mert senki nem cseszegeti és egész nap egyedül van. Mondtam neki, hogy ha valaki megtudja, hogy takarítóként dolgozik, akkor elítélik majd és kinézik, azt hiszik majd 8 általánosa sincsem meg, takarítónak elmenni/dolgozni szégyen szerintem, tudna simán mást is csinálni, de hajthatatlan. Azt is mondtam neki, hogy amiért mindent kitakarít, letörölget stb. ezèrt kihasználják, de azt mondta hogy nem a tulajok miatt takarít maxon, hanem maga miatt, mert ilyen. Hogyan beszéljem le szerintetek, hogy menjen inkább mást dolgozni és ne égesse magát 27 évesen takarítással, ha több van benne? Ténylet csak jót szeretnèk neki.

2023. aug. 13. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz a saját dolgaiddal.
2023. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha boldog és jól keres, minek akarod rábeszélni valamire, ami NEKED jobban tetszene?
2023. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kitana. ***** válasza:
71%
Miért akarod lebeszélni? Összejönnél vele, de ciki lenne takarítóval járnod, vagy mi? :D Mert ha csak sima haverok vagytok, akkor nem értem.
2023. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Tudod te, hogy mennyire keresik a jól dolgozó, lelkiismeretes takarítókat? Cégek és magánszemélyek is? H.lyére keresheti magát, ha elterjed a híre hogy milyen alapos.

Én magam is keresek ilyen takarítót, ha esetleg a barátod pécsi, akkor kérem az elérhetőséget.

Egyébként a takarítás egyáltalán nem alja munka, szóval ne maceráld az ismerősödet, jól csinálja.

2023. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlackSword ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni, mint a 4-es... Ha elterjed a híre... beza, degeszre keresi magát, ráadásul szereti is csinálni, jó is benne... ezek után élete végéig nyugis kis vállalkozás...
2023. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Sokaknak kedvenc munkája a takarítás. Megnyugtató. Minden munkafázisnak megvan a menete, előre tudod, mi következik. Ráadásul az eredmény is látványos.
2023. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!