Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkahely, tetszik a...

Első munkahely, tetszik a főnököm, hogyan kezeljem ezt az egészet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, az egyetem mellett jelentkeztem gyakornoknak. Igazából ide is általa kerültem, mert úgy kellett volna, hogy az egyetemen keresztül jelentkezem, önéletrajz, motivációs levél, kreditindexek, stb. De a határidőből kicsúsztam, viszont mindenképpen ide akartam jönni (szakmailag is azzal a területtel foglalkozik, ami érdekel + az is vonzó volt, hogy közel van az iroda a lakásomhoz, és nem kell ingáznom Budapest egyik végéből a másikba). Írtam neki, hogy ez a problémám, szívesen lennék gyakornok és tud-e segíteni. Nem nagyon bíztam benne, hogy válaszol, de írt, hogy hívjam fel majd és egyeztetünk.


Március óta dolgozom nála.


Most nyáron teljes munkaidőben vagyok, szorgalmi időszak alatt heti 16-18 órákat dolgoztam csak. Akkor sokat nem találkoztunk, mert viszonylag ritkábban jön be, vannak más érdekeltségei is munka szempontjából, itt meg a munkát viszik az ügyvédek, jelöltek, meg néha mi, gyakornokok.

De most többet vagyok bent, ő is többször fordul meg az irodában és mindig beszélgetünk, egyre többször szokott írni is, olyankor általában hajnalig üzengetünk egymásnak.

Eddig nem annyira ismertem be magamnak sem, hogy tetszik, de legutóbb mondta egy másik gyakornok, hogy augusztus utolsó hete legalább nyugis lesz, mert a főnök viszi nyaralni a barátnőjét, és itt liftezett egyet a gyomrom, meg kb. hányingerem lett. Felnőtt, független férfi, persze, hogy van barátnője... Csak ez így még sosem volt előttem, ha beszélgettünk, írogattunk sem jött szóba.

És tudom, hogy őrültség az egész, rengeteg buktatója lenne a dolognak, az sem biztos, hogy én tetszenék neki, vagy gondolna rám "úgy".

-Idősebb nálam, én 21 vagyok, ő 49.

-Majd' 50 éves, de se családja, se felesége, senkije nincs (a folyamatosan változó barátnőket leszámítva, de mondták a többiek, hogy egyiket sem szokta felvállalni, magával vinni rendezvényekre pl., mert szerintük az összesnek együttvéve sem jönne ki a 12 osztály + az érettségi, mindig olyanokat választ, akik "alatta vannak", minden szempontból).

-Tanít azon az egyetemen, ahol tanulok.


Mióta volt ez a barátnős-nyaralós beszélgetés a többiekkel, sokszor vagyok zavarban a közelében, vagy ha ír, akkor is azon gondolkozom, hogy most a barátnőjével van-e éppen, ha nem válaszol rögtön, akkor kb. elromlik a kedvem, hogy tuti vele van.


Ti mit tennétek a helyemben?

Gondolkoztam azon, hogy keresek másik irodát, ahol lehetnék gyakornok, viszont ez közel van (gyalog konkrétan 5 perc), a kollégáimat is megszerettem már nagyon, ez kölcsönös is. Jó a hangulat bent mindig, nem az van, hogy gyomorideggel járok be, nézem az órát, mikor szabadulhatok stb. Valamint, ami plusz, hogy a főnököm a gyakornokoknak is ad fizetést, máshol ez elég ritka...


2023. aug. 13. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a munkahely, maradj ott.

A főnököd meg verd ki a fejedből. Tarts némi távolságot, tekints rá csak főnökként, abból nem lehet baj.

2023. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát tény hogy nem te vagy az egyetlen butalányka aki szivesen lenne a sok évvel idősebb főnöke szeretője, de vajon mi tart vissza attól hogy korban hozzádillő párt válassz magadnak, aki még csak nincs is fölötted a munkahelyi hierarchiában?
2023. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Éppen ez az, hogy én aztán senki szeretője nem lennék!

Leírtam, hogy racionálisan az agyam felfogja, hogy ez miért lenne eleve egy halott ügy (apám lehetne, borzasztó a családi háttere, hierarchikus viszony is problémás stb.). Mégis tetszik, ha látom, hogy írt, a pillangók már felébrednek a gyomromban, és nehéz lepattintatnom a próbálkozásait újra, meg újra.


"vajon mi tart vissza attól hogy korban hozzádillő párt válassz magadnak"

Az, hogy nem kerestem, nem vágytam párkapcsolatra.

2023. aug. 13. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon vékony jégen jársz 😬 ugyanazt tenném,amit az #1 írt, hogy a jó munkahelyet nem kéne veszni hagyni, viszont a főnököt el kéne felejteni. Biztos nagyon imponáló lehet egy idősebb férfi figyelme,aki jó kiállású és intelligens,de egy munkahelyen nem szabad egybemosni a határokat. Tudatosítsd magadban, hogy te dolgozni jársz ide,a karrieredet építed. Próbálj olyan elfoglaltságot keresni,ami elvonja a figyelmed a pasiról. Hidd el, túl tudod tenni magad rajta.
2023. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!