Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez korrekt magatartás a...

Ez korrekt magatartás a munkaadóm részéről, hogy emiatt csökkenti a bérem?

Figyelt kérdés

Kacinfántos a történet. 5 éve dolgozom egy multinál, fizikai melósként kezdtem. 2 és fél éve átkerültem irodába "nem hivatalosan", mivel a covid döntötte a gazdasági dominót és nem alkalmazhattak új embert, papíron továbbra is fizikai munkás voltam, emiatt órabért kaptam + bónuszok, jutalékok, stb. Hogy kontextusba helyezzem, ez 540 ezer nettó volt. A héten a főnököm bejelentette, hogy engedélyt kaptak új emberigényre, amit ugye automatikusan én töltöttem be. Új szerződés, fix fizetés, 480 ezer nettó lett belőle.

Jogos vagy sem, nem értettem vele egyet, nem szeretnék kevesebbet keresni. Erre a hr-es csak hápogott, hogy de szerintük ez egy korrekt és versenyképes bér, ennyit tudnak adni, a piacon sem lehet ennél többet keresni, meg hát ne számoljam bele az előző bónuszaimat, ami ugye már nem illet.

Az valóban nem illet, de hatványozottan nagyobb felelősségű munkakörben dolgozom, kevesebb pénzért!? Hát ők akkor is csak ennyit tudnak adni és gondoljak arra, hogy nekem ez egy hosszútávú fejlődési lehetőség. A hr-es rizsa megvolt, kár, hogy a boltban ezeket nem tudom beváltani.

Szerintetek ez így korrekt?



2023. aug. 13. 16:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezt megteheti minden további nélkül. Új pozíció, ott ez a bér, ha nem tetszik, mehetsz vissza gályázni műszakba.
Nem korrekt, biztosítania kellett volna az előző bért. Minimum.
15 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag gondolom korrekt. Ők eldöntik, mit ajánlanak, te meg eldöntöd, hogy elfogadod-e az új szerződést, vagy lelépsz.


Erkölcsileg meg... azt meg nem a munkahelyen keresném. Legalábbis egy ilyen lépés után nem érezném úgy, hogy itt nekem is "illik" beletenni egy kis pluszt. Ha úgy gondolod, hogy a képességeid, tudásod ennél többet ér, akkor azt bizonyára másik munkáltató szívesen értékelné. És ha elmész más helyre intejúzni, majd felvesznek nagyobb bérért, akkor még mindig a főnök elé tárhatod, hogy vagy fizet ő is többet, vagy búcsút inthet neked.

2023. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Nem igazán érthető. Eddig az irodai munkánál mire kaptál bónuszt? Most miért nem illet meg téged az?
2023. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nehezen találnak fizikai munkaerőt, emiatt mindenféle ösztönző bónuszt adnak, plusz van bónusz, ha teljesítik a határidőket, a normákat, ha nem mennek állományba, stb. Amikor megkértek, hogy üljek át irodába, akkor nekem az volt a feltétel, hogy rendben, de csak abban az esetben, ha ezek a bónuszok megmaradnak mindaddig, amíg nincs új szerződés. Természetesen, a többi dolgozóval szemben ez nem korrekt, de mindenki a saját szakállára dolgozik. Ha lehet ügyeskedni, akkor ügyeskedek, sajnos ez a f#s balkáni söpredék ország már csak ilyen.

És most ironikus módon, fáj annak a pénznek az elvesztése, ami nem is járt volna, és emiatt kerdőre vontam a főnökömet meg a hr-es csapatot, akik ezt rendezték.

2023. aug. 13. 17:12
 4/15 A kérdező kommentje:
Megkövetem magam: nem a bónusz kiesése fáj, hanem az, hogy számokban kifejezve nekem most kevesebbet ér a munkám, sokkal nagyobb felelősség mellett. Ezt nem tartom korrektnek, hogy a munkáltatóm ezt nem így gondolja. Nekem ebben így nincs semmi ösztönző.
2023. aug. 13. 17:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz dobbantani magasabb fizetésért, akkor hajrá. Ha nem, akkor nem tudsz mit csinálni, le kell nyelned a keserű pirulát.
2023. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
52%

Megértem hogy csalódott vagy, megértem hogy hiányzik az a pénz, nekem is hiányozna és én sem tartanám korrektnek.

De azért aztr vegyük figyelembe, hogy olyan pénzt, bónuszt kaptál meg, ami az új munkakörödben elvileg nem is járt volna. Fel lehet úgy is fogni, hogy a cég eddig egy magasabb fizetést adott neked ugyanazért a munkáért, mint egy ugyanabban a munkakörben dolgozó kollégádnak adott volna.


"ez a f#s balkáni söpredék ország"


Saját hazádról szebben beszélj!

2023. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. "Amikor megkértek, hogy üljek át irodába, akkor nekem az volt a feltétel, hogy rendben, de csak abban az esetben, ha ezek a bónuszok megmaradnak mindaddig, amíg nincs új szerződés."

2. "A héten a főnököm bejelentette, hogy engedélyt kaptak új emberigényre, amit ugye automatikusan én töltöttem be. Új szerződés, fix fizetés, 480 ezer nettó lett belőle."


Vagyis a munkáltató a megegyezés szerint fizette neked azt a bónuszt ami nem járna, és most ők az inkorrektek veled szemben, hogy a megegyezést betartják? Ebben a söpredék országban az ilyen élősködőktől gyorsan meg szokás szabadulni.

2023. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bónuszokat akkor veszik el amikor akarják.
2023. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Korrektnek etikailag nem az, de megtehetik. Ha ez neked nem oké, akkor fel tudsz mondani.
2023. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

@7 lehet, hogy még zöldfülű vagyok és tapasztalatlan, sőt biztosan, de azért én azt gondoltam, hogy hivatalos szerződéskötés előtt megpróbáljuk egy irányba terelni a keresletet és a kínálatot, helyette ez úgy nézett ki reggel 8-kor, hogy "figyi, gyere fel hozzám 9-re", felmentem, és az orrom alá bökték a kész szerződést. Hát nem tudom, ez nekem minden, csak nem szimpatikus.


Ami meg az élősködőt illeti, gondolom akkor te nemet szoktál mondani a kínálkozó lehetőségeidre puszta etikai megfontolásból. Ne álszenteskedjünk már.

2023. aug. 13. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!