Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkáért kapott bérből...

Diákmunkáért kapott bérből milyen járulékokat vonnak le?

Figyelt kérdés
Ugye 25 év alatt nincs SZJA, én 20 éves vagyok. 113 a bruttó bérem 15 napi munkáért. Ezt már ledolgoztam. Most az utalást várom de arról se tudok semmit, hogy mikor kellene beérkeznie. A nettó összeget se tudták megmondani. Szóval teljes bizonytalanságban vagyok. Önkormányzat által kiközvetített diákmunkáról van szó.

2023. aug. 19. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Diàkmunkából csak SZJA-t vonnak, így te a bruttó bért kapod. Utalni meg legkésőbb minden hónap tizedikéig szoktak, kivéve ha más van a szerződésben.
2023. aug. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlackSword ***** válasza:
20 évesen már illene nem csak elolvasni, hanem értelmezni is azokat a papírokat amiket aláírsz... ez pl kötelező formai eleme a munkaszerződésnek...
2023. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Vagy az önkormányzat végzi a seggét és ad egy másolatott neki.
2023. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végül csak 92 ezret kaptam.. nem értem miért.
2023. szept. 4. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért kaptál ennyit, mert ez nem diákmunka volt.

Diákmunkázni, hogy iskolaszövetkezet által lehet, az önkormányzat nem iskolaszövetkezet, így vonták a béredből a TB járulékot ami 18,5%.

És így ki is jön a matek:

113.000 Ft - 18,5% (20.905 Ft)

Egyszerűbben 113.000 x 0,815

92.095 Ft.


Szívesen. 😊

2023. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!