Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi ajándékozás. Mit...

Munkahelyi ajándékozás. Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Pár hónapja átkerültem a munkahelyemen egy másik részlegre. A kollégákkal egyébként jól kijövök. Itt az a szokás, ha valakinek névnapja van, akkor mindenki bele kell adjon 1000 Forintot és azt az összeget megkapja az ünnepelt, ő pedig hoz a többieknek egy kis süteményt.

A korábbi részlegen ilyen sosem volt, max. kapott a vezetőtől egy kis kézműves ajándékot vagy azt sem.


Én furcsálltam az elején ezt, mert úgy gondolom, ha közelebbi kollégáról van szó, akkor veszek egy kis csokit vagy ilyesmit. De nyilván nem mindenkihez áll olyan közel az ember. Megemlítettem ezt a vezetőnek, mire azt mondta, majd ha nekem lesz névnapom , akkor én is jól fogok járni.


A másik szokásuk, hogy ha ez egyik kolléga valamilyen hozzátartozója meghal, akkor szintén pénzt gyűjtenek neki.


Nemrég az én apósom is meghalt, hát én nem kaptam semmit.



2023. aug. 27. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a névnapos, vagy szülinapos dolgot én sem szeretem, a végén csak a kavarodás van. Én is belementem az új munkahelyemen, aztan egy év múlva akikkel elkezdtük vagy nem jöttünk ki jól, vagy nem sokat beszéltünk mert másokhoz kötött jobban a munkám, vagy ami rosszabb felmondtak és új ember jött. Na akkor mondtam hogy elég, gyakorlatilag nem ismerrm az illetőt, akit köszönteni akarok azzal beülünk kávézni és meghívjuk egymást.( na jó inkább borozni mentünk 🙂) Aztan en is felmondtam, a többiek meg ahogy hallom továbbra is sértődtek hogy ki száll be aztan mégse száll be, meg ehet a sütiböl vagy nem..fú meg egyszer soha, tanultam az esetből, kimaradok az ilyenekből.
2023. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A névnapot eleve egy baromságnak tartom. Idegenek szülinapját pedig leszarom. Nem vagyok milliomos, hogy mindig mindenkire költsek. Épp elég a családon belül
2023. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a nagy marhaságot! A névnap amúgy is egy semmi... ha meg még egy idegennek "kell" adnom pénzt vagy bármit is, akit nem is ismerek... Egy munkahelyen, ahol felnőtt emberek vannak, ilyen hülyeségekkel foglalkoznak? Tényleg épp elég családon belül költeni. Karácsony, szülinapok... A suliban is utáltam ezt a kötelező ajándékozást.
2023. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon utáltam. Totál fölösleges.
2023. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a családon belül vagy fél milla a karácsony és szülinap. Egy ft-ot nem adok a munkatársaimra, kivéve azon keveseknek, akit kedvelek.
2023. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is feleslegesnek tartom. Minden hónapban van ilyen alkalom, hogy valakinek névnapja van, S akkor körbe megy a vezető, tartja a markát és mindenkitől beszédei a pénzt. Most lépett ki 3 fő, tehát azoktól sem kapunk már vissza semmit.


Így van, családon belül is bőven elég, gyerekeim vannak, van kire költeni.

2023. aug. 27. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam az ilyet munkahelyen, erőltetett dolognak tartottam.
2023. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme, haszna: kétszínűség az egész.
2023. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen mindig meglepődök mert körülöttem ilyen szülinap, névnap esetén általában az ünnepelt hoz valami sütit (nyilván ez sem kötelező), nem hogy még én adjak pénzt. Melóhelyen pénzt abban az esetben szoktunk gyűjteni ha valaki nyugdíjba megy és a búcsúztatóra és ajándékra, vagy ha meghalt valakije (koszorúra). De ezek sem kötelezőek.
2023. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azoknak adtam mindig személyesen kis apróságot szülinapra, akikkel nagyon jóban voltam. 1-2x sütöttem is. Volt néhány ilyen "work bestie" az évek során, én is kaptam tőlük. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csoki, kedvenc tea meg ilyenek.

Nálunk akkor van gyűjtés, mikor valaki elmegy (idén elég sokszor volt ilyen), vagy ha gyereke születik és akkor valami utalványt kapnak. Ezek kedves dolgok szerintem alapvetően, de akivel mondjuk semmilyen kapcsolatom nincs, és nem szívesen adok bele (hisz az A 2-3 ezer jól jön másra), akkor érzek ilyen ellenszenvet a levegőben.

Nem kéne, hogy ezt mindenkitől elvárják. A halál esetén történő pénzgyűjtést viszont nem értem. Van munkahely,ahol adnak ilyen temetési támogatást, de külön a kollégák minek??? Hadd döntsék már el a dolgozók, hogy a fizetésüket, akiért megdolgoztak,mire költik. Ezzel kapcsolatban ami nagyon felhúz, hogy nincsenek normális fizetések, nincs keret a céges büdzséből venni valami apróságot a sok év után távozó kollégáknak,de azért balatoni vezetőségi nyaralásokra van lovetta. Mindegy,ez más sztori, csak jólesett kiírni magamból 😁

2023. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!