Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatársaknak/kollégáknak...

Munkatársaknak/kollégáknak nyaralásból, utazásból hazajőve szoktatok venni szuvernírt?

Figyelt kérdés
Nyilván ez se egy egyszerű dolog, mert ha csak pár embernek vesz az ember és ezt a többiek meglátják/megtudják, akkor akár az egész munkakapcsolatra negatív hatással a féltékenység miatt.

2023. szept. 4. 18:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*lehet
2023. szept. 4. 18:32
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fura az okfejtésed, én még soha nem gondoltam erre. Pedig előfordult már, hogy Kovács1né nyaralni volt, és csak Kovács2né-nek hozott strasszokkal kirakott zenélő műanyag delfint "I love Ciprus" felirattal. Nem lettem rettenetesen féltékeny, de ahogy láttam, mások sem.
2023. szept. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kollégák nem a barátaim.
2023. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a közvetlen kollégáimnak hozok. 4 fő. Általában egy csomag nápolyit, csokis kekszet vagy egyenként csomagolt, falatnyi jellemző édességet. Idén Görögországból 1-1 db halvát hoztam, az ottani Lidlbe vettem, 0.75 centért darabját. Tavaly összesen 1 doboz baklava volt, 3 euróért. Horvátországban nincs finom csoki, onnan a Keksicki a nyerő. Csokis keksz.
2023. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ők sem szoktak hozni.
2023. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha pár kolléga közelebb áll hozzád, akkor az egyébként is nyilvánvaló mindenkinek, tehát nem lehet belőle sértődés.

De ha emiatt aggódsz, akkor az lehet a legegyszerűbb, ha veszel helyi édességeket vagy italt, amit aztán körbekínálhatsz.

2023. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
kollégák = olyan emberke akik 99,95 át csak muszájból viselem el. Nem érdekel az érzelmi állapotuk és azt se, hogy mit gondolnak vagy mit nem gondolnak rólam.
2023. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Az egész szuvenírozás végtelenül primitív (veszel egy szemetet azzal, hogy "tessék, itt nem jártál, hehe!"), "jobb" esetben valami ételt/italt, ami talán elfogy, se jó eséllyel nem.


Szóval legközelebbi ismerősnek sem veszek semmit.

2023. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
kollégáknak semmi köze hogy én hol járok és mit csinálok a szabadidőmben.
2023. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt aki hozott. Nyilván nem hűtőmágnest, de csokit, helyi édességet, és azt kínálta körbe. Régebben jó volt nálunk a munkahelyi hangulat, ünnepekkor adtam jelképes ajándékot, karácsonyra, húsvétra volt csoki, stb.


Ma már simán csak bemegyek, nem is mindenkinek köszönök csak végzem a dolgom aztán ha kész vagyok hazajövök.

2023. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!