Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosszindulatú, kibeszélős...

Rosszindulatú, kibeszélős munkatársak. Mit lehet tenni? Felmondjak?

Figyelt kérdés

Két közvetlen munkatársnőm van, jó barátnők, ilyen tipikus mean girl vibejuk van. Láttam rajtuk, hogy milyenek, meg hogy nem nagyon bírnak, de nem érdekelt. Feltűnt, hogy milyen könnyen beszélnek ki másokat. Most az egyik csajnak a gépét használtam, amin ott volt a Teams beszélgetésük, megint valami rosszindulatú, így kerestem magamnak a bajt, mert nagyon kíváncsi voltam, engem kibeszélnek e. Persze személyesen biztos többet, de pár üzenetet láttam magamról és most teljesen görcsben vagyok és remegek. Először is kibeszéltek egy másik csajt, aki betanított, ő már nincs itt, hogy mennyire szarul tanít be és elcseszek emiatt mindent. Aztán a többi, hogy pl jött angolul beszélő ügyfél, de nem értettem mit mond, tudok angolul, tesztelték is az interjún, de az adott embert én nem értettem. Arra gondoltam, hogy van valami olyan szó amit nem ismerek és aki régebb óta itt dolgozik az tudja mert többször találkozott vele. Segítséget kértem az egyiktől, hogy fordítson. Ő értette elsőre. Na ezt beszélték ki, hogy engem hogy a f.aszba vettek fel, ha nem tudok angolul. Illetve többször megyek mosdóba mint ők, legtöbbször pisilni, és erről beszéltek, hogy én biztos fosni megyek állandóan. Meg hogy menjek már innen mellőle mert idegesítem. Ilyen és ehhez hasonló dolgokat.


Próbaidős vagyok még egy 3 hétig, a munka nagyrésze tetszik bár ezek szerint szarul csinálom. Azon vagyok hogyha ilyenek a közvetlen munkatársaim akkor inkább felmondok keresek mást, mert nem mindegy kikkel dolgozol. Eddig sosem szembesültem ilyennel. Tudtam nyilván más helyeken is ha nem bírnak de nem hallottam és nem olvastam hogy kibeszéltek volna, biztos történt ilyen, de más az ha csak sejted és más ha szembesülsz is vele.


Felettesnek lehet nem kéne szólni mert eleve ugye magán beszélgetésbe néztem bele (bár munkahelyi gépen folyt Teamsen), másrészt ő jóban van velük, max leba.ssza őket aztán közellenség leszek amíg itt dolgozom.


2023. jún. 7. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ma írtam meg a felmondásom hasonló okokból, pedig én már egy éve itt vagyok a cégnél. A helyedben egy percig nem gondolkodnék, ez nem lesz jobb, csak rosszabb. Még most lépj, amíg viszonylag könnyű, mert az idő múlásával csak kikészülsz köztük. Tapasztalatból írom! Kitartást!
2023. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy tudnál-e ezekkel a lányokkal nap mint nap együtt dolgozni. A leirtak alapján nem. Szóval, ha az anyagi helyzeted engedi, akkor én próbaidő alatt felmondanék. Én személy szerint nem tudnék olyan helyen dolgozni, ahol tudom h kipofáznak :)

2023. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én maradnék próbaidő után és akkor mondanék fel. Egyrészt, anyagilag biztonságosabb így állást keresni, másrészt meg kell indokolni a felmondást ebben az esetben. Név szerint megemlítve őket a felmondásomban, mondanék fel.


Volt ilyen munkahelyem, pont így jártam el, jöttek ők is velem akaratuk ellenére.

2023. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan két ilyen undorító némberrel dolgoztam együtt az utóbbi két évben. Csak úgy bírtam ki mellettük, hogy a munka legnagyobb részét távmunkában végezzük, de azt a pár napot is elég volt átvészelni idegekkel, amikor be kellett menni az irodába. Hatalmas nagy barátnők, folyton egymás valagában vannak, és közönséges stílusban, mérhetetlen rosszindulattal pofáznak ki mindenkit maguk körül. Engem is rendszeresen kipofáztak, kiröhögtek, és egy idő után, minél jobban kiismertem őket, annál nehezebb volt elviselni őket, még távmunkában is. Jó ideje terveztem, hogy lelépek, de csak akkor akartam, ha már van másik hely. De olyannyira elviselhetetlen és mérgező lett a légkör ennek a két pcsának köszönhetően, hogy nemrég felmondtam. Saját magamat tettem volna tönkre, ha tovább maradok. Annak viszont határozottan örülök, hogy a főnöknek kezd kinyílni a szeme. Lassan rájön, hogy ezek miatt ótvar a kollektíva, ezek bomlasztanak, lázítanak, mérgeznek, elégedetlenkednek állandó jelleggel.
2023. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnök haverjai, akkor inkább próbaidő alatt mondj fel, mert szarrá fognak szívatni a főnökkel együtt, ha velük indoklod meg a felmondásodat. Elég büntetés lesz az nekik, hogy új embert kell keresni, akit újra be kell tanítani.
2023. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!