Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miről lehet beszélgetni a...

Miről lehet beszélgetni a munkatársakkal, ha munkába menet összetalálkoztok? Velem van a baj, ha nem akarok beszélgetni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Alapjába véve mondjuk egy két szót váltotok hetente a munkahelyen, szóval nem vagytok nagyon jóba, de rosszba se. Viszont reggel zenét szeretek hallgatni, meg amennyire lehet még függetlenedni a munkától. Ciki, ha úgy teszek, mintha nem venném észre mondjuk a buszon? Vagy ti ilyenkor összepacsiztok? Egyszerűen ha nincs téma, akkor csak kínos feszengés az egész, viszont azt se akarom, hogy ebből sértettség meg hasonlók legyenek.
2023. márc. 12. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi, hasonló vagyok e téren (is), mint te.

Egyedül szeretek lenni, így nem közeledek, ha valakit meg is látok.

A reggeli időszakban jó egyedül lenni, felkészülni a napra, fölösleges a small talk-ozás, tehát nem gond, ha zenét hallgatsz magadban. A másik fél sem biztos, hogy nagyon szeretne pofázni fölösleges dolgokról.


Miről lehet beszélni? Pl.: a napi munkáról, ha közös a feladat, vagy ha valami érdekes dolog történt valamelyik féllel az előző nap, akkor azt-, vagy pl.: a focit-, tehát semleges dolgot kibeszélni.

2023. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Főleg ahogy halad az ember a korral még fáradékony is. Sok esetben nekem sincs kedvem beszélgetni, főleg ha az embernek nincs is kedve bemenni dolgozni. A fülhallgató ebből a szempontból jó, mert elszeparálja az embert. Este ha megyek haza megszólalni sincs kedvem, ilyenkor lapulok a buszon nehogy egy ismerősbe akadjak akinek a beszéde számomra még fárasztóbb lehet. Úgy tudsz magadon " segíteni" pl: fülhallgató, vagy próbálod becsukni a szemed hogy lássák fáradt vagy. Aki ilyenen megsértődik annak úgy kell.
2023. márc. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1: A foci szerintem nem feltétlen semleges téma, sőt, kényes tud lenni, ha valaki épp az ellenfél csapat vérbeli rajongója. Mondjuk ilyenkor is érdemes diplomatikus lenni, és betartani a józan ész diktálta ésszerűség kereteit.


Én átkérettem magam home office-ba, probléma megoldva. Az összes feladatot e-mailben kapom és küldöm vissza, ha nagy ritkán (mondjuk átlag félévente, háromnegyed évente egyszer) van olyan, amit így nem lehet megoldani, azt meg mindig az adott feladatra szabott online platformon kapom meg belépési felhasználónévvel és jelszóval, amit utána, miután feltöltöttem mindent és végeztem a feladattal,azonnal lát a főnököm.

2023. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azok készülékében van a hiba, akik azt veszik természetesnek, hogy a nap 24 órájában rendelkezésükre kell állnia mindenkinek.


Itt van például az "én idő", - amikor az ember a saját kis dolgait rendezi - akár fejben, akár fizikálisan.

Én ezt úgy hívom, hogy "boot-olás", - amikor a "rendszer újraindítást" végzi az ember a számára kedvező idősávban.

Sokan nincsenek tudatában annak, hogy létezik ilyen, - éppen ezért nincsenek tekintettel arra, hogy másoknak lehet ilyen.

Van, hogy találkozom munkába menet kollégával, de nekem nem esik nehezemre egy az egyben rákérdezni, hogy szíve szerint inkább elmélkedne magában tovább vagy beszélgessünk - és nem sértődnék meg, ha az első opciót választaná, mert nem csak udvariasságból szoktam ezt megkérdezni.


Nekem kell havonta kettő-három olyan nap, amikor egyedül vagyok otthon - és azt csinálok, amit akarok. Bármilyen meglepő, ezt meg tudtam beszélni a feleségemmel is és meg tudjuk oldani úgy ezt az igényemet, hogy senki nem érzi csorbítva a jogait vagy elnyomva magát. Ő megértette.

2023. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reggel nekem is ahhoz van a legkevésbé kedvem, hogy nekiálljunk csevegni a villamoson. Eleve nem annyira közvetlen a kapcsolatunk, inkább ilyen felszínes témákról beszélgetünk az irodában is. Amúgyis rádiót hallgatok munkába menet, az abban a pillanatban jobban érdekel. Úgyhogy amikor meglátom egy munkatársam, és ő is engem, csak mosolygva odabiccentünk egymásnak és ennyi. Egyáltalán nincs belőle sértődés :) van, hogy látom,rajtuk is ott a füles vagy nagyon néznek valamit a telefonjukban. Plusz én alapból nagyon gyorsan szedem a lábam,szeretek haladni, nem szívesen lassítok le mások miatt. De én sem várom el másoktól, hogy az én tempómban sétáljanak.Bent úgyis találkozunk és lesz tengernyi időnk kommunikálni. :)
2023. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

megmondom hogy nem akarok beszélgetni.

volt munkatársam akivel végig dumáltuk röhögtük a napot,megosztottunk már egymással bensőségesebb témákat,de ha végeztünk úgy mentünk haza hogy egy szót se váltottunk,tudtam h fáradt ő is,én is,és kész.

Más ha meg amúgyis úgy vagyok vele hogy sehogy és odajönne megmondom.neki h nem akarok beszélgetni,ilyen bonyolult

2023. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!