Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pesten van olyan szálloda,...

Pesten van olyan szálloda, ahol nincsen sok külföldi vendég?

Figyelt kérdés
Igazából munka miatt kérdezem, recepciós pozícióban gondolkodtam. Tudok angolul, van nyelvvizsgám is, de írásban magabiztosabb vagyok sokkal, szóban nem használom minden nap az angolt. Szóval ezért is érezném komfortosabban magam elsőre egy olyan helyen ahol inkább magyar vendégeket kell kiszolgálni, és nem külföldieket mint pl egy belvárosi Four seasons-bem vagy Mariott-ban

2023. szept. 14. 17:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Nem fog kelleni előadást tartanod angol nyelven egy recepciós pozícióban. Egy pár mondatot fogsz ismételni az összes vendégnek minden áldott nap. Ezeket nagy könyen belehet tanulni még egy gyenge angollal is.

Semmi olyat nem fog kérdezni a vendég amit túl komplikált ahhoz, hogy megértésd. Max megkérdezi hol lehet a közelben kajálni vagy hol a buszmegálló. Amikor rövid ideig szállodában dolgoztam betanultam azt a kis szöveget amit mondani kell románul meg oroszul is. Örültek neki.


Egyik hotelben sem kizárható a külföldi vendég, ha már egy is lesz használnod kell az angolt.

Sokkal jobb ha többször kell használnod legalább gyakorlatban leszel.

2023. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

csak úgy ráguglizva itt van pl. ez:

[link]

2023. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi menni fog az! Én se vagyok profi angolból, de megoldottam
2023. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#11, #13


Pont a minap voltam szállodában és a recepciós vagy 20 percig magyarázatott a külföldi vendégeknek :DD

2023. szept. 16. 15:10
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
20 percig? Ugyan miről? Mondjuk elég jól kell ismerni Pestet, közlekedés, stb
2023. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Hát a becsekkolás gondolom, az útleveleiket meg okmányaikat mutogatták nagyon. Szóval, én azért sejtettem hogy nem csak 2 pár mondatot kell ismételgetni mindenkinek. (Amúgy én belvárosi 3-4-5 csillagos szállodákat keresek, nem ilyen évi 3 ember forgalmú kísértethoteleket mint ez a karinhotel :DD)
2023. szept. 16. 15:46
 17/32 A kérdező kommentje:
De amúgy nem figyeltem nagyon hogy miről beszéltek, csak interjúm előtt 20 perccel érkeztem és még amikor kezdődött akkor is ott magyarázott a pali nekik.
2023. szept. 16. 15:49
 18/32 anonim ***** válasza:
Legalább gyakorolsz, nem kell félni
2023. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
66%

"én belvárosi 3-4-5 csillagos szállodákat keresek, nem ilyen évi 3 ember forgalmú kísértethoteleket mint ez a karinhotel"

Ja, akkor előbb tanulj meg rendesen angolul...

2023. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#19

Annyira tudtam, hogy majd egy ügyeletes kötekedő ebbe is beleszól :D Nem csalódtam benned :D

2023. szept. 16. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!