Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más sem fekszik le rögtön...

Más sem fekszik le rögtön éjszakai műszak után?

Figyelt kérdés
Ugyan én csak portás vagyok 12/24-ben, szabadnapokon is így vagyok fent. Egyszerűen nem megy az alvás, még akkor is sok energiám van, általában edzőterem után is. Végtelen sok energiám van úgy általában, ugye hát a fiatalság velejárója. 23f
2023. szept. 19. 03:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen menj már, ha 40 évesen ugyan ezt fogod produkalni. Amugy meg a portarsi munka sem fog a sirba vinni
2023. szept. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgysem leszek örökké portás, ugye én továbbképzem magam amit a soron megkeseredet prolik nem tesznek meg.
2023. szept. 19. 03:50
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Én egy proli vagyok, de jól keresek és látom, hogy aki 1-2 vagy akár 3-al is fölöttem vannak a rangsorban mi kefét megesznek, miközben alig keresnek többet, szóval kösz nem. Ha kineveznének se fogadnám el.


Na de a kérdésre: én se szoktam közvetlenül éjszakás műszak után lefeküdni, nem szoktam fáradt lenni. Teszek-veszek, vászonmunka, dolgokat intézek.

2023. szept. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Fél 1 re megyek még orvosi vizsgálatra is szóval valószínűleg fent maradok mert ha alszom rosszabb korán kelni. Amúgy vállalkozó akarok lenni később és a saját főnököm lenni.
2023. szept. 19. 05:11
 5/17 anonim válasza:
83%

Én sokáig 18-06 műszakban dolgoztam, diszpécserként , hozzáteszem: rengetegszer a belünket is kidolgoztuk...


Ha nagyon-EXTRÉM hajtós nap volt, akkor nyilván elfáradtam... a január - március általában hawaii volt ( màrmint nekünk dolgozóknak :D ) akkor annyira nem fáradtam el.

Értelemszerűen, ha 3-4 napom volt egymás után, akkor lefeküdtem aludni, de ha mondjuk csak 2 nap mentem dolgozni (folyamatos munkarendben voltunk, és össze-vissza volt megcsinálva a beosztás, néhol az ember 3-4 napot melózott egybe, 2 pihi, majd 2 dolg, majd 3 pihi, majd 3 nap melo stb ) akkor a 2. nap végén ha annyira nem voltam álmos, nem feltétlen feküdtem le. De általában igen. Ritkàbban fordult elő, hogy nem feküdtem le...


Huh, eszembe jutott egy sztori :D

2022 nyarán asszem csak 1 vagy 2 munkanapom volt egyben, utána 2 pihenőnap. A 2.nap végén annyira nem voltam álmos... és régóta akartam nézni egy ventilátort. Mert megsültem az albiban. Nyár elejefele volt. Hát fogtam magam, hazavittem a cuccom, lecuccoltam, kicsit vártam, és elmentem egy közeli Praktikerbe (30 perc tömegközl) és megvettem reggel a ventit :D majd bevásároltam a sparban mellette es uccu haza.

A venti teljesen jól szuperált, de utáltam használni, inkább ültem a fülledt melegben xD vagy nem voltam otthon - hanem találd ki hol voltam. Na... dolgoztam xD


inkább örülj, hogy ennyi energiád van... :)

29 / nő

2023. szept. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Voltam éjszakás, a műszak végén nem feküdtem le, csak este. Minden 3. nap jött ki a fáradtság.
2023. szept. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem alszol a műszak alatt, mint minden rendes ember?

XD

2023. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Portásként el is hiszem, hogy nem fekszel le reggel aludni. Semmi megterhelőt nem csináltál éjjel. Én éjszakásban 16-06ig dolgozok, vannak könnyebb éjjelek, de van, hogy meg se állok levegőt venni sem, hol ilyen-hol olyan.

Amikor tényleg dolgozni kell, akkor már én is lefekszem reggel, másik esetben nyilván én sem tudnék aludni, hiszen miben fáradtam volna el. :)



A vállalkozós részhez is hadd szóljak hozzá: attól mert vállalkozó leszel, pont hogy lesz főnököd: NAV, NÉBIH, igazából vállalkozástól függ, nyilván, de kisvállalkozóként nyilván lesz feletted valamilyen suerv vagy hatóság, ami szigorúbb lesz, mint a jelenlegi munkáltatód.


Illetve ha egyéni vállalkozó vagy, akkor neked kell a saját, legszigorúbb főnöködnek lenned!! Hiszen ahhoz, hogy szufictben legyél, igenis sokkal többet kell gürizned, mint jelenleg? Neked menni fog rávenni magad, hogy többet dolgozz, és akár betegen is hajtsd magad, különben nem lesz bevételed hó végén?

Vagy te a vállalkozó világot úgy képzeled, hogy e.v. vagy, és onnantól sunshine, hawaii?

Ha van 5 multicéged, akkor talán igen, de kisvállalkozóként kbszott sokat kell melóznod a bevételért. :D

2023. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Jól teszed, igazából a legrosszabb amit tehet az ember ha úgymond átáll, a reggel lesz az este neki.
2023. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Enyhén hiperaktív vagyok szóval jóval több energiám van mint annak aki nem az.
2023. szept. 19. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!