Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cigisek többet vannak...

A cigisek többet vannak szüneten? Miért engedik ezt nekik?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, hogy aki dohányzik, annak jár óránként akár 20 perc szünet is, míg aki nem, az nem is nagyon szünetel, max a telefonját nyomkodja, ha pihen, vagy beszélget. Egy korábbi munkahelyemen egyszer 45 percig voltak lent, azért már szóltak, de pl simán megtehetik, hogy 20 percet kint vannak. Nem dohányzom, de szerintem 10 perc alatt is el lehetne szívni. Én végig a gép előtt ülök, amikor nem dolgozom, akkor netezek, de egyből munkaképes vagyok, ha épp kell.
2023. szept. 19. 12:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Ha ők visszaérnek a 20 perces szünetről és kezdeni tudják, te pedig 20 percig netezel és a szünet végére kezdeni tudod, akkor nincs különbség a két szünet között. Te is el tudod bárhogy tölteni a 20 percedet, ha úgy döntesz hogy te nem állsz fel, akkor az legyen a te problémád, de nem mások a hibásak érte. Ha lehet 20 perces szünetet csinálni, de te csak 10 percet adsz magadnak, az is a te döntésed.
2023. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
“Vigasztaljon” az, hogy ezek az emberek az egészségüket súlyosan károsítják és brutális összegeket elköltenek a függőségükre. Ha kiszámolgatod, éves szinten egy átlag dohányos mennyit költhet cigire, máris rájössz, hogy akár egy nyaralásnyi pénz kijön ebből.
2023. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Én anno amikor ilyen munkahelyen dolgoztam, egy csésze kávéval a kezemben kísértem ki a cigizős kollégákat az udvarra és beszélgettem velük. Nem szólhatott senki ezért.
2023. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé igazságtalan, hogy a dohányosoknak sokkal több szünet jár!

Ők nyugodtan kimehetnek 10 perc szünetre óránként, de ha egy nemdohányzó megy ki az udvarra egymagában mondjuk telefont nyomkodni egy kicsit, már rászólnak, hogy dolgozni kéne...

2023. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
57%
Ja, ráadásul hamarabb is meghalnak, szóval sokkal kevesebbet dolgoznak egész életükben, mint a többiek.
2023. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Első melóhelyemen én is szembesültem ezzel. Aztán 1 órával meló előtt elindultam haza, és amikor a főnök rákérdezett, hogy hova-hova, elmondtam, hogy én nem cigizek, így a cigiszüneteimet összeadva, most egyben kivéve azokat léptem. Leüvöltötte a fejem. Na másnaptól én is mentem "cigiszünetre" óránként 1-15 percre mint a többiek. Mai napig nem értem, mi a jó ebben a cégeknek.?
2023. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem lehetne 20 perc hivatalosan, csak hát a főnök is cigizik szóval... :D Ő megérti. De ha én nem érek vissza 12:30-ra az ebédszünetemből akkor 31kor már hívogatnak.


3. Én is volt, hogy kikísértem őket, de nem tartott túl sokáig, mert akkor ku.rva hideg volt és én nem akartam óránként 10-20 percig a fagyban állni :D

2023. szept. 19. 13:14
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is mindig többet voltak szüneten a cigisek, valószínűleg zavarta is a vezetőséget(hogy miért nem tettek ellene rejtély), mert amikor engem interjúztattak külön rákérdeztek, hogy dohányzom-e
2023. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%

"Úgy veszem észre, hogy aki dohányzik, annak jár óránként akár 20 perc szünet is"

. Én ilyet nem láttam. Még olyat se nagyon, hogy óránként 10 perc szünetet tartana ezért, holott ha számítógéppel dolgozik, akkor jogszabály szerint erre jogosul.


"míg aki nem, az nem is nagyon szünetel, max a telefonját nyomkodja, ha pihen, vagy beszélget"

. Telefonnyomkodás, beszélgetés szintén szünetet jelent.

2023. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Kèt óránkènt szokott lenni 10-15 perc szünet, olyankor senki sem dolgozik. Én legalábbis ilyen helyeken dolgoztam eddig.
2023. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!