Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oldottad meg, amikor...

Hogyan oldottad meg, amikor munka miatt kellett költöznöd?

Figyelt kérdés
Sosem voltam még ilyen helyzetben. Megosztanád velem, te hogyan csináltad?

2023. szept. 27. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a kérdést. Az ilyen is csak egy sima költözés, ugyanúgy kell megoldani.
2023. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben utánaolvastam a helyi bevándorlási ügyintézés menetének, összegyűjtöttem és felírtam egy excel táblázaba, hogy mi mindent kell elintéznem és milyen papírok kellenek ahhoz, hogy legyen adószámom, egészségbiztosításom, bankszámlám stb. és hogy ezeket milyen sorrendben tudom elintézni, miben segíthet a munkahely és mi az amit nekem kell megoldanom amikor megérkezek a célországba - külföldre mentem, belföldön erre nincs szükség.

Utánaolvastam a városnak ahová mentem, megnéztem mik a biztonságosnak mondott jó környékek az irodához viszonylag közel. Utánaolvastam reális áraknak, bújtam egy csomó fórumot, még couchsurfingen is megkérdeztem a helyieket, hogy mire figyeljek. Felírtam albérletkereső oldalakat, hasznos infókat ilyesmit.

Aztán megvettem az egyirányú jegyet és felmondtam a pesti albérletem. Átselejteztem az összes cuccom, amire nem volt feltétlenül szükségem azt elajándékoztam barátoknak, leadtam a vöröskeresztnek vagy kidobtam. Egy hátizsákkal és egy bőrönddel mentem ki végül. Előre utánanéztem annak, hogy milyen helyi SIM kártyát vegyek, azt érkezéskor már első nap elintéztem. Nem foglaltam a távolból albérletet, az első 3 hétre egy hostel szobát foglaltam és helyben telefonáltam körbe a hirdetőket és néztem meg pár albit, az első szimpatikusnál aláírtam a szerződést és beköltöztem. Közben szép lassan kipipiáltam a bürokrácia részét is a dolognak és addigra már megismertem az új kollégáimat akik szintén elláttak egy csomó tanáccsal.

2023. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha nincs munkád és csak más településen van lehetőség, ahova nem tudsz naponta bejárni. Ha találsz, akkor rögtön kell szállás, hogy tudj kezdeni. De az idő és pénz. Ki kell fizetni a több havi kauciót + bérleti díjat. Idegen városban nehéz találni jó helyet. De közben dolgoznod kell. Új helyen, ami sok energia. Mivel még nincs szállásod, naponta kellene bejárnod, de pont azért költözöl, mert túl messze van napi bejáráshoz. Gyors szállás, mint hotel, apartman, ilyesmi túl drága. Időd sincs, mert új munkád van, rengeteg energiát elvesz. El kell adnod a lakásodat, azt hogy intézed távolról? Amíg nem adod el, nincs pénzed, hogy az új helyen esetleg vegyél valamit. De ha már eladtad, hova teszed a bútoraid, a holmidat? Az átmeneti szállásra nem lehet, mert vagy szoba, vagy bútorott albérlet. (Hiszen eleinte nem volt ott semmi).
2023. szept. 27. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy kifogáskeresés helyett a megoldásokra koncentrálj, mindent meg lehet oldani ha akarod.


Én így csináltam:

-munkahely, ingázás próbaidő alatt, közben albi keresés

-előre beszéltem költöztetővel, hogy nagyjából mikor lesz meló, majd hívom pontosítani

-próbaidő után kivettem albit, régit lemondtam

-egy hét átfedés volt amikor volt volt mindkét lakás, oda kértem a költöztetőt


Ingázást meg lehet oldani, ha távolról lakást akarsz eladni meg lehet bízni rokont vagy ingatlanost.

2023. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 27. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!