Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit rontok el amikor beszélget...

Mit rontok el amikor beszélgetést próbálok kezdeményezni valakivel élőben?

Figyelt kérdés
Pl. munkahelyen látok egy újoncot aki láthatóan nemrég jött oda dolgozni, odamegyek hozzá amikor úgy tűnik ráér meg egyedül van és megkérdezem tőle ő is új munkás-e itt, mit dolgozik, tetszik-e neki vagy mondjuk megkérdezem mi a neve, válaszolnak rá csak egyrészt kínosan érzik magukat, másrészt hosszabb beszélgetés sose alakul ki, meg semmi se. Mit rontok el?
2023. szept. 27. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Idegen előtt nehezen kezdenek a minimálisnál többet mondó beszélgetést. Ez nem olyan ritka.

Emellett nekem újoncként mindig az lenne a fejemben, hogy nem vamzerrel beszélgetek-e, aki utána ellenem használja fel, amit megtudott rólam. Tehát: munkahelyről csakis jót mondani, magamról csakis szerényen jót, kollégákról csakis jót. Rosszat maximum az időjárásról szabad mondani.

Ha mondjuk a közelmúltban váltam volna el, biztos nem merném megemlíteni az új helyen.

2023. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert én egy munkahelyre DOLGOZNI megyek nem pedig minden idiótával cseverészni. Szakmai kérdésekben nagyon szívesen kommunikálok bárkivel, viszont általános időpocsékoló f@szság miatt próbálkozó szerencsecsomagokat lerázom 1-2 szóval én is, ha pedig nem fogja az adást akkor megkérem a távozásra. A magánéletemben teljesen jó szociális kapcsolataim és kiterjedt baráti köröm van, semmi szükségem arra hogy a munkában kényszerből plusz ismerősöket szerezzek. Majd ha adott idő után kiismerem az embereket akkor én eldöntöm hogy ki az akivel szívesen beszélek vagy nem.
2023. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem így kell.

Köszönés, mosolygás, egy rövidebb interakció például időjárásról pár szót váltani és tovább állni.

Idővel ha megszokja a fejed, ráér és látod rajta, hogy van kedve beszélgetni akkor lehet jobban elmélyülni.

2023. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!