Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csináltatok már olyat, hogy...

Csináltatok már olyat, hogy hajtósabb, nagy forgalmú munkanapokra direkt beteget jelentettetek?

Figyelt kérdés

Akármilyen munkakörben (vendéglátás, keresdekelem, gyár stb.). Tehát hogy lehetett előre tudni, hogy egy vagy több olyan nap jön, amikor ezerrel megy a hajtás, bolondokháza van, talán még túlórázni is kell, és ilyenek. És nektek nem volt kedvetek stresszes munkanapokhoz, így inkább beteget jelentettetek. Csináltatok már ilyet?

Én egy étteremben egyszer megcsináltam, bár az leginkább azért volt, mert jegyem volt egy hétvégi rendezvényre, és tudtam, hogy úgyse adnának szabadnapot, mert korábban elhangzott, hogy olyan időszak van, hogy senki nem kaphat szabad hétvégét. Pusztán olyan céllal, hogy ki akarok maradni egy hajtós időszakból, még nem jelentettem beteget, de bevallom, párszor már fantáziáltam rajta.



2023. okt. 1. 09:38
1 2 3 4 5
 1/44 Kólauborkával ***** válasza:
96%
Általában elég átlátszó az ilyen viselkedés. Én személy szerint nem szoktam ilyet csinálni, bár jelenleg úgy néz ki, hogy meg is fizetik a munkámat.
2023. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
1: Egynapos hiányzás esetén csakugyan átlátszó. Többnapos esetén azért már szerintem inkább hihetőbb, pláne, ha nem csak a forgalmas napokra, hanem már annál korábban beteget jelent.
2023. okt. 1. 09:47
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem mert utána duplán bosszút állnak érte. Mármint ha én csinálnám. Vannak akik megtetszik nálunk minden féle szankciók nélkül. De tudjuk jól hogy azt a lovat ütik amelyik jobban húz.
2023. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
3: Én többek közt ezért nem vagyok lelkiismeretes és precíz, csak elvégzem a dolgomat elfogadható módon, aztán annyi.
2023. okt. 1. 09:52
 5/44 anonim ***** válasza:
94%
Nem, mert kedvelem ennyire a munkatársaimat, hogy nem akarok velük kiszúrni a nehéz napokon, hanem együtt megoldjuk.
2023. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem, de egy kollégám rendszeresen karácsony előtt betegszik meg mar 10 éve.
2023. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
5: Mondjuk ez érthető. Ahol megcsináltam, ott nem voltam annyira jóban a kollégákkal, sőt a munkastressz egy részét számomra az okozta, hogy nem voltak képesek rendesen elvégezni a maguk munkarészét, így miattuk én is szívtam néha.
2023. okt. 1. 10:01
 8/44 A kérdező kommentje:
6: És a főnök miért nem áldoz arra, hogy kiküldjön hozzá egy felülvizsgálóorvost?
2023. okt. 1. 10:02
 9/44 anonim ***** válasza:
85%
Igen, de nem érte meg, mert más alkalommal meg én jártam így, tehát szinte 1:1.
2023. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

"És a főnök miért nem áldoz arra, hogy kiküldjön hozzá egy felülvizsgálóorvost?"


Külföldön élek. Nálunk ez úgy működik, hogy betelafonal az ember, hogy beteg, nem megy dolgozni. Csak és kizárólag annyit kerdezhetnek tőle, mit gondol, mikor lesz munkaképes. Szerződésről fugg, de általában az első 3 nap nincs fizetve. Ha a munkáltatónak kétsége van arról, hogy a munkavallalo beteg, akkor kérhető az arbodoktor, vagyis aceg alltal szerződtetett orvos által végzett vizsgálat. Ez nem kis költség, ezért igen ritkán alkalmazzák, többnyire hónapokig tartó betegség esetén.

2023. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!