Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki mennyit dolgozik le egy...

Ki mennyit dolgozik le egy nap a munkaidejéből?

Figyelt kérdés
Mennyi az az idő, amit valóban munkával töltötök egy napon? Tehát pl van egy 8 órás napi munkaidő, abból pl lehet vki csak 6 órát dolgozik valójában, mert 2 órát kávézik/ebédel/beszélget/telefonozik/gyakorira járkál fel. Vagy csak 2 órát dolgozik ezek miatt pl. Őszintén. Én elég keveset dolgozom le, most is munkában vagyok pl. A többiek se dolgoznak többet. Beszélgetünk, mesélek nekik dolgokat meg véleményüket kérem ebben-abban, van, aki tiktokozik. Csomó mindenről szoktunk beszélgetni, emberekről, politikáról, főzésről, családi sztorikról, tudományról, dinókról, szuperképességekről, és a jövőben a növényekről is tervezek beszélni velük, mert ez az új kedvenc témám. Persze ha dolog van, mindenki odateszi magát, nincs elhanyagolva semmi. Szóval ti mennyit dolgoztok?

2023. okt. 9. 17:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A 8-ból olyan négyet dolgozom, ennél többre nincs szellemi kapacitásom, különben elfáradok és hosszú távon kiégek. Programozó vagyok.

Úgy vagyok vele, hogy egy programozótól ennél többet a legelitebb cégek elit bérezésű fejlesztőin kívül nem is várhat senki. Kávézás, hírfogyasztás, kommentelés, hobbiprojektek a munkaidő részét képezik. Egy kipihent, boldog programozó 4 órában egyébként is ugyanannyit tud, mint fáradtan és kiégve 8-10 órában.

2023. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
8 órából 8-9-et.:(
2023. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hete költöztem Németországba, de pont amiatt tervezek is már visszamenni Magyarországra, amit írtál. Itt 8-17-ig az 1 órás ebédidőn kívül folyamatos pörgés van, teljesen más a munkamorál. Lószarnyi szabadidő nem marad, és abban a kevésben is már kifacsart narancs állapotban vagyok. És mindezt nettó 2100 euróért hülye leszek csinálni. Magyarországon lehet kevesebbet kerestem (bár ott se rosszul, nettó 500 körül), de kényelmes home office, rugalmas munkaidő, nem kellett belehalni a munkába el lehetett csacsogni a kollégákkal, nem volt olyan érzésem, hogy áll valaki pálcával mögöttem és folyamat hajtani kell. Ha 5000 eurót fizetnének se érné meg nekem, hogy alig van szabadidőm és folyamat stresszben vagyok.
2023. okt. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13bol ugy 12ot
2023. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az irodai munkáknál alapból 6-6,5 órával számolnak a cégek. Nálam ez ki is jön, kemény, hajtós napokon 9 óra munka egyhuzamban is megvan, ilyenkor ebédelni se nagyon megyek ki. Ebból 1 persze megy a túlóra trackerbe, tehát 8 ó nettó. Lazább napokon inkább a 4-5 a jellemző. Kb fele-fele arányban vannak ezek a napok is.
2023. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#13: milyen terület? Nem mondom hogy nem hallottam hajcsár hajlamú főnökökről, de ennyire azért nem általános a dolog. A rugalmas munkaidő is jó ideje terjedőben van, a home office szintúgy. Ha már itt vagy, lehet hogy érdemes körülnézned mielőtt hazamész.
2023. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amúgy a 11-es vagyok, és tíz éve dolgozom Németországban.
2023. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Egyébként épp a napokban beszélgettünk a kollégákkal, hogy mennyivel jobb lenne a hat órás munkaidő, szerintem akkor többet dolgoznék mint most 8-9 órában, aminek nem látom a végét. A hat óra beláthatóbb, nem túl rövid, nem túl hosszú, mellette lehet mást csinálni. Persze lehet, hogy ha már megszoknám a hat órát ugyanúgy ellustulnék.
2023. okt. 11. 22:08
 19/22 anonim ***** válasza:
Ahhoz az orabereket is duplazni kene. Ha 6 orara kapnam az egesz napi penzem akkor tobb mint 6 ezres netto oraber kene hogy kijojjon.
2023. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
19-es, persze, hogy ugyanannyi órabérre gondoltam, de a cégnek is megéri, mert nem a ledolgozott óra számít, hanem hogy megvan-e a feladat, és ha ugyanaz megvan hat óra alatt, amit addig nyolc alatt csináltak, még meg is éri nekik pl az energia számlák miatt
2023. okt. 12. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!