Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segíteni a kisgyerekes anyákat...

Segíteni a kisgyerekes anyákat a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egy kisgyerekes anyuka élete sok munkahellyel nehezen összeegyeztethető. Műszakozás kizárva, de még egyműszak esetén is problémás lehet a nap tervezése. Ha beteg a gyerek, akkor menni kell, miközben a nőnek nem jut másra ideje, csak a munkára (már ha éppen bent van) meg a gyerekre.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne segíteni felsőbb (kormányzati) szintről a kisgyermekes anyák életét, vagy hogy kell-e egyáltalán segítség és kivételt tenni velük? Gondolok itt olyanokra, hogy pl kötelező szabadpéntek vagy 8 helyett napi 6 órás munkaidő (természetesen változatlan fizetés mellett, akár etr további adókedvezményekkel elérve). Esetleg további adókedvezmény a cégeknek, ha kisgyermekes anyukát foglalkoztatnak? Több szabadnap? Túlóra tiltása?


Nektek milyen ötleteitek vannak? Szerintetek igazságosak lennének az én fenti ötleteim, vagy ne kivételezzünk, mondván, hogy neki kellett a gyerek?



2023. okt. 17. 17:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nyilván léteznek mamabarát munkahelyek, én most inkább valami központi nyomásra, törvénybe foglalt dologra gondoltam, ahol a hatalom rákényszerítené a cégeket valami olyasmire, amiket felsoroltam, vagy további adókedvezményt adna.


Én nem támogatom, csupán kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2023. okt. 17. 21:01
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Abban a pillanatban itt is háború lenne. Így is egy ember végzi sok mérgező munkahelyen öt ember feladatát. A végtelenségig lehúzzák a bőrt az emberről.

Aki ebben az országban még nem vállalkozó, az hülye.

2023. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom máshol hogy van, de itt jár a gyerek(ek) után valamennyi plusz szabi éves szinten
2023. okt. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Még hova kellene őket segíteni? Ne legyenek már ennyire telhetetlenek...
2023. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%

“ Gondolok itt olyanokra, hogy pl kötelező szabadpéntek vagy 8 helyett napi 6 órás munkaidő (természetesen változatlan fizetés mellett”


Ha ez így kötelező lenne, akkor kvázi soha többé senki nem alkalmazna kisgyerekes anyákat. Így is van velük rizikó meg “macera”, ezt senki nem vállalná be amit írsz, és tök jogosan.

2023. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%
15, nemhogy anyákat, de még nőket se venne tel senki
2023. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

Ahol ezt a vég jellege megengedi, ott egészen nyugodtan - bár szerintem munkára jár a bér, és nem családi állapotra, szóval ha valaki 4 napot dolgozik, vagy részmunkaidőt, az keressen annyit.

Nálunk egyébként léteznek ilyen előnyök, mint amiket a kérdésben felvetettél, és kicsit nyílik a bicska a zsebemben, mikor én havi három hétvégét végigszopok, más meg sosem kell, hogy jöjjön hétvégén, vagy mikor már harmadik éve novemberben adják ki a szabadságom. Köszi, attól, hogy nincs gyerekem, még szeretnék én is strandra menni, novemberre már rohadt mód ki vagyok merülve (említettem, hogy hétvégéim sincsenek?), és ilyenkor hova tudok elmenni? Utálom ezt a köcsög hideget, most akkor üljek otthon?

Ja, és valószínűleg idén is azokkal töltöm majd a karácsonyt, akikkel beosztanak.

Nem az anyukákat utálom ezért igazából, élnek a lehetőséggel, és jól teszik, hanem a munkahelyem, ami ilyen szinten kivételez. De azért amikor meghallom a nyafogásukat úgy, hogy szabad hétvége, nyári vakáció, meg szabad ünnepnapok, akkor szívesen elmondom nekik, hogy mi a mások valósága, mert maguktól észre sem veszik, hogy van, aki egész évben, minden hétvégén húzza helyettük is az igát.

2023. okt. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban van valami olyan, h rendszer, hogy a gyermek X éves koráig (nem tudom pontosan meddig), azt hiszem 3 hónapig az egyik, 3 hónapig a másik szülő nem dolgozik szerdánként. Erre a napra a munkabért az állam kompenzálja a cégnek.


A dologhoz az is hozzátartozik, hogy ott szerdánként nincs tanítás, cserében szombaton igen.

2023. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!