Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy vezető megzsarolhatja a...

Egy vezető megzsarolhatja a kollégákat, hogy szabadidejükben kivel barátkozhatnak?

Figyelt kérdés

A volt ("védett") munkahelyemen volt pár hónapja egy konfliktusom, aminek hatására elküldtek. Utána egy benti barátom mesélte, hogy pár napja a vezető megzsarolta a kollégákat, hogy vagy letiltanak engem, vagy azonnali hatállyal szerződést bont velük. Mindezt úgy, hogy az elküldésem óta semmilyen interakcióm nem volt a volt munkahelyemmel.


Az a gyanúm, hogy ez illegális, és amennyiben bizonyítékot tudok felmutatni a visszaélésükről, komoly büntetést fizethetnek, be is zárhatnak (ami jó lenne).


2023. okt. 18. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Lojalitást elvárhat szerintem. Hogy ebbe mi tartozik bele...
2023. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, mivel a zsarolás nem épp törvényes, így azt csinál amit akar.


Viszont hogyan tudja ellenőrizni, hogy a kolléga tényleg letiltott e téged? Kb sehonnan, ha nem néz bele a kolléga telefonjába. Ezért elég nagy birkának kell lenni, hogy ezt valaki hagyja.


Másrészt ha el is küld valakit emiatt, azt sehogyan se fogjátok tudni bizonyítani oly módon, hogy az megállja a helyét egy bírósági tárgyaláson.

2023. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne röhögtess, ezért semmit nem zárnak be.
2023. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ezt mégis hogy fogja kivitelezni? A szeme láttara kell, hogy mindenki letiltsa egyenként? Majd utána néha szúrópróbaszerűen megmutattatja velük, hogy még aktív-e a tiltás?

Bocs, de szerintem kamu a kérdésed. Nem az alapítványi iskolában dolgoztál véletlenül?

2023. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Nem kamu. Egy barátom aki ott dolgozik, képernyőmentést csinált erről a zsarolásról, ami a munkahely Messenger-csoportjában mutatkozott meg. A képet megmutattam több külsős ismerősömnek, illetve kikértem anyám tanácsát is, mind azt mondták, hogy a munkáltató részéről ez gáz.
2023. okt. 19. 08:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor linkeld be ide is a képet!
2023. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mutasd,én is kíváncsi vagyok rá
2023. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6; #7 Kérésetekre küldöm a képet. A képet az egyik benti barátom küldte át, amit itt cenzúráztam


[link]

2023. okt. 19. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, ezt nevezik buggyant főnökasszonynak.
2023. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg cégérdeket nem sért a kapcsolat, addig magánügy kategória, hogy ki, kivel és milyen minőségű kapcsolatot tart, - ergo, ehhez semmi köze a néhai főnöködnek. Munkahely, munkahely! Külvilág, - amely alatt itt a munkakörnyezeten kívüli mindenséget kell érteni, - pedig a külvilág! Ez olyan, mintha beszólnál ennek a szerencsétlen hülyének, hogy holnaptól nem bújhat ágyba a jelenlegi szexpartnerével, csak azzal az emberrel, akivel te ezt engedélyezed!
2023. okt. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!