Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnököm szerint javíthato...

Bubachangh kérdése:

Ha a főnököm szerint javíthatok, megtehetem?

Figyelt kérdés

Adott egy italautomata, amiben elromlott a nagyfesz. oldalon valami. Én egy mezei finommechanikai műszerészként megjavíthatom?

Papírom nincs róla, da a főnököm szerint otthon sem hívok mindenhez villanyszerelőt... De mi lesz, ha valamit elrontok, esetleg megráz az áram? Akkor kinek a felelőssége?



nov. 16. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok műszaki ember, de azt még én is tudom, hogy nem nagyfeszültséggel működik az italautomata és szerelés előtt áramtalanítok, azaz kihúzom a konnektorból. Ha meg mégis feszültség alatt piszmogok akkor tudom, hogy amiben áram van az pont úgy néz ki, mint amiben nincs. A főnöknek meg megmondod, hogy megpróbálod, de nem vállalsz érte felelősséget.
nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
en nem nyulok bele olyanba amihez nem ertek, punkt. hivjon szerelöt es fizesse meg. ennyi
nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha minket megkértek olyan dolgokra, amik nem hozzánk tartoznak és nem értünk annyira hozzá, hogy előtte kérjék meg írásban. Rögtön leszoktak róla. :D
nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem egy villanykörte csere szintje.

Bármiért lehet szakembert hívni, ez két dolog függvénye: hajlandó vagy-e rá pénzt áldozni, és nem csinálsz vakmerő dolgokat bármilyen tudás/tapasztalat nélkül. Rajtad akarják megspórolni a szerelőt, de ha bajod esik vagy totálkáros lesz a gép, azt is rajtad verik le, mert te rontottad el.


Kicsit úgy hangzik a kérdés, mintha ez rád lenne tolva, hogy vagy te megcsinálod, vagy így jártatok. De ha elromlik, akkor is így jártatok, mert hajlandóság nem mutatkozik a szakszerű javításra vagy cserére.

nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

"De mi lesz, ha valamit elrontok, esetleg megráz az áram? Akkor kinek a felelőssége?"


Jogos a kérdésed!!!

Ha valamit elrontasz, akkor a főnököd rajtad fogja számon kérni, adott esetben levonni a fizetésedből.

Ha megráz az áram, akkor téged ráz meg, esetleg bele is halsz. Az igaz, hogy akkor a főnököd is megüti a bokáját, de gyászoló családtagjaidat ez aligha vigasztalja.

Egyébként tipikus magyar kisvállalkozó főnök!

Minden legyen a legolcsóbban megoldva, tojunk a munkavédelmi szabályokra, a felelősséget a dolgozóra hárítjuk, akit mi utasítottunk a munka elvégzésére stb. stb.


Ne csináld, utasítsd vissza a munkát! Hivatkozz arra, hogy ha elrontod, sokszorosa lesz a kár annak, mint amibe a szakember kerülne most.

Amúgy meg, persze én se hívok mindenhez villanyszerelőt. Pl. egy villanykörte cseréjéhez biztos nem. De van, amihez igen! És erről van szó! Megvannak a határai az embernek, és amihez nem ért + veszélyes, azt jobb, ha szakemberre bízza!

nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!