Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék gyakornoki...

Hogyan tudnék gyakornoki pozíciót találni?

Figyelt kérdés
1 év múlva végzek az egyetemen. Több gyakornoki pozícióra pályáztam, de sehova sem kellettem. Van két nyelvvizsgám, az egyik nyelvből szakmai. Közgazdaságtudomànyi karon tanulok. Mindenhova azt írták, hogy folyamatban lévő gazdasági tanulmànyok. Miért nem lehet sikerem? Mit kellene tennem? Ennyire nagy elvárások lennének egy gyakornoki pozícióra?
2023. nov. 23. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Kapcsolatok kellenek.
2023. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt olyan hely, ahova kapcsolatok árán jelentkeztem. Aztán kitalálták, hogy nem kell gyakornok. A meglévőket is kirúgták. Nem tudom, hogy mit csináljak, többször is volt, hogy szimpatikus voltam cégeknek, interjún is voltam, aztán semmi.
2023. nov. 23. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált, hogy kerestem egy közepes méretű multit(100+ ezer alkalmazott) és elmentem hozzájuk diákmunkára.

Nagy számok törvénye alapján suliból már voltak ott gyakornokoskodni ezért nem kellett sulinál regisztrálni a céget mert már benne volt a rendszerben.

Aztán a diákmunkát elkönyveltem gyakorlatnak.

Kellett egy beszámoló és egy kolléga aki hasonlót diplomázott és aláírta a beszámolót.

Végül HR ről is kellett egy papír, hogy X órát ledolgoztam és megvan az előírt óraszám.

2023. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na, de nekem az elmentem hozzájuk diákmunkára a kérdés. Mit tegyek, hogy felvegyenek. Eddig semmi sikerélményem. Nem is az egyetemi gyakorlat miatt akarom, mert oda vannak cégek, hanem, hogy egy gyakornoki pozícióból teljes pozíciót kapni majd.
2023. nov. 23. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
nemértekhozzá,de pl lehet,hogy az álláshirdetésekben a junior is azt jelenti. próbálj többféleképpen rákeresni,esetleg pl diáxövetkezeteknél is (?)
2023. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ott is néztem.
2023. nov. 27. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy egy karriertanácsadót, tegyétek rendbe az önéletrajzot és készüljetek az interjúkra. Ez nagyon sok tényezős dolog, nem annyira egyszerű megszerezni egy állást mostanában. Jó önéletrajz, megfelelő munkatapasztalat, megfelelő nyelvtudás, soft és hard skillek, ki kell nyalni a HR-esek seggét. Hány helyre jelentkeztél? Amikor én elkezdtem keresgélni 1 hónap alatt találtam melót, de vagy 70 helyre adtam be CV-t pár nap alatt, abból lett vagy 15 interjúm.
2023. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5.vok megin,arra gondolok,hogy ne célzottan gyakornoki álláspozíciókat keressél,hanem cégeknek az emailcímére is lehet,hogy jó,ha küldesz üzenetet.Tehát nem álláshirdetésre jelentkezel,hanem cégeket keresel fel. Akár előtte telón odacsörögsz,hogy személyesebb legyen.
2023. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!