Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadságot kötelező kivenni?

Szabadságot kötelező kivenni?

Figyelt kérdés

A főnököm pénteken jelezte, hogy még benn van az egész évi szabadságom, ezért egész decemberre, ki ír szabadságra, Január 8-ig bezárólag.


Mondtam neki, hogy én nem szeretném kivenni, de azt mondta idézem: " Nem kívánság műsor ".

Majd azt mondta, hogy egész évben dolgoztam, nem volt 1 nap hiányzás se betegség semmi. Pihenjem ki az évet. Ezt olyan baráti hangnemben.


Megteheti, hogy csak így a bele egyezésem nélkül küld el több mjnt egy hónap szabira?



2023. nov. 26. 14:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

A szabadságokat időarányosan kell kiadni és erre törvény is van ám. Nem lehet átvinni következő évre csak nagyon rendkívüli esetben pl ha sokat vagy beteg és úgy kell átvészelned az évet, akkor van ilyen, de a következő évben amint munka képes vagy egyből kiadják ha akarod ha nem.

Aztán sok cégnél csinálják azt hogy csak papíron adják ki, és valójában bent dolgozol, csak látod a bérpapírodon hogy hát fogy a szabid, de nem voltál, és ezt sokan kiszokták fizetni azt a napot, de vannak akik annyit sem, csak papíron mókolnak hogy jogilag rendben legyen és így jártál alapon.

Szóval örülj annak hogy erre van lehetőséged, meg hogy decemberbe otthon lehetsz és pihenhetsz csinálhatod a saját dolgodat, esetleg menj el csavarogni, sok helyen vannak szép Adventi vásárok, legyél a családdal, barátokkal stb...

2023. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%
Kötelező, nem kívánság műsor.
2023. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%
Kötelező. Én nyáron kivettem 2 hetet, ősszel 4 napot és még így is annyi maradt, hogy december 15.-én dolgozom utoljára és még január teljes első hetébe belelóg. Nincs mit tenni, muszáj kiadnia, ezt törvény mondja ki. Ráadásul még a tárgyévben, csak úgy lóghat januárba ha azt előtte még decemberben megkezded és átlóg.
2023. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
72%
Ez tényleg nem kívánságműsor, törvényi kötelezettsége kiadni a szabadságot még ebben az évben.
2023. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%
Megteheti. Èn bevallom irigyellek. Nem cserèlünk főnököt? Pihend ki magad, ès csinàlj mindent ami eddig kimaradt. Èrezd jól magad.
2023. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen munkamániás nem fog pihenni. Már most depis, hogy nem kell bemennie dolgozni 1 teljes hónapig.
2023. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Akkor majd találok elfoglaltságot. Köszönöm a válaszokat.
2023. nov. 26. 14:55
 18/30 anonim ***** válasza:
40%

na gyere hozzánk. szekus cég itt ilyne gondod nem lesz, szabit ki nem adnak egy napot se , csak kiírják papíron hogy meglegyen, de ugyanúgy jönni kell dolgozni.

fizetett szabit soha senkinek egy napot nem adnak én nyáron "hatalmas kegykén" elmehettem 1 hét fizetetlenre.

Nagy kegy volt, más még enynire se mehet.

Na jössz hozzánk? Minimálbéres bejelentés a többi zsebbe (vagy oda se....) se szaboi se betegállomány.

Jössz?

2023. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
60%
#18 meg is érdemli a sok hülye aki ott dolgozik.
2023. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
85%

meg bizony. csak tudod egy 45+-os férfi kb sehova se kell max ide.

Vagy mehetnek "portásnak" a közszférába minimálbérért. esetleg közmunkásnak. 45 felett nettó halott az ember a munkaadók szemében.

2023. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!