Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadságot kötelező kivenni?

Szabadságot kötelező kivenni?

Figyelt kérdés

A főnököm pénteken jelezte, hogy még benn van az egész évi szabadságom, ezért egész decemberre, ki ír szabadságra, Január 8-ig bezárólag.


Mondtam neki, hogy én nem szeretném kivenni, de azt mondta idézem: " Nem kívánság műsor ".

Majd azt mondta, hogy egész évben dolgoztam, nem volt 1 nap hiányzás se betegség semmi. Pihenjem ki az évet. Ezt olyan baráti hangnemben.


Megteheti, hogy csak így a bele egyezésem nélkül küld el több mjnt egy hónap szabira?



2023. nov. 26. 14:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
67%
Kötelező. Nem lehetnek tekintettel arra, ha valaki munkamániás. Mondjuk nekem volt olyan munkahelyem, ahol a főnöknek ideális lett volna egy magadféle dolgozó. Megspékelve avval, hogy gyakran heti hét napot dolgoztat, persze csak heti öt nap béréért.
2023. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%
semmi akadálya hogy kiírja papíron hogy kiveszed és ugyanúgy berendeljen. plusz pénz nélkül persze. nálunk ez mindennapos gyakorlat.
2023. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
46%
22: De aki önként ajánlkozik erre, az finoman szólva elég nagy marha. És a többi dolgozónak is kellemetlenséget okozhat evvel.
2023. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
18%
senki nem mondta hogy bárki is ÖNKÉNT vállalkozik erre. én olyan helyen vagyok ahol ezt nem szokás megkérdezni az alkalmazottól.ez van, akinek nem jó, annak ott az ajtó, ennyi. Te nagyon naiv vagy!
2023. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%
24: Ha én egyszer aláírok egy papírt arról, hogy x napon vagy napokon szabadságon vagyok, richtig, hogy be nem megyek dolgozni. Mégis mit tud csinálni a főnök?
2023. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
35%

". Mégis mit tud csinálni a főnök?"


úgy vág ki mint a fosos macskát azt tudja tenni. És ha te egy 45+os pasi vagy akkor mehetsz közmunkára mert máshova nem kellesz.

vagy átmehetsz egy másik hasonszőrű céghez ugyanilyen feltételek mellett.


fel kéne tán ébredni.

2023. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%
26: És mégis mire hivatkozva vág ki? Hogy kivettem az általa kiadott szabaságot? Ökörség. Dehát amíg vannak csicskulók, akik mindent eltűrnek, addig csicskítók is lesznek.
2023. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
15%
Na akkor, igen, jól írták, a szekus (biztonsági őr), építőipari, fuvarozó cégek mind így működnek és nem kell ehhez 45+os férfinak lenned.
2023. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen helyeken NE IS ÁLMODJ ARRÓL, hogy esetleg kifizetik utólag, - mert nem fogják! Ha március elejéig (?) nem használod fel az előző évi szabadságodat, akkor - törvényesen - el fog veszni! Ennyi!

Lehet okoskodni, de nincs sok értelme!

Én például érdekes helyzetben leszek, mert nagyon sok szabadságom van még mindig bent - és nem azért, mert nem akartam kivenni, "spejzoltam", hanem azért, mert annyira kevesen vagyunk, hogy fizikálisan nem volt mikor kiadnia a főnökömnek a szabadságomat! Izgi lesz majd neki is, mert neki törvényeknek kell megfelelnie a szabadságolások tervezését, kiadását illetően - és tényleg nem tehet arról, hogy úgy alakult, ahogy!

2023. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
# 20 Én 40 éves vagyok, és nem minimálbérért dolgozom. 45 évesen is lehet találni értelmes munkát.
2023. nov. 27. 06:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!