Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megérett a helyzet a váltásra?

Megérett a helyzet a váltásra?

Figyelt kérdés

Direkt nem szeretnék szakmát írni.


Nagy szrban van a cég ahol dolgozom, gyakorlatilag anyagi csőd szélén áll. Dec. 31-ig van fix szerződésünk, utána vagy meghosszabbítják 1 vagy 2 évre, vagy nem.

Ha igen, 1-2 év megint csak nem túl sok...

Imádok itt dolgozni, engem is elismernek a kollégáim, a főnököm.


Elkezdtem már keresgélni nyilván, fel is vettek 1 új helyre... Még nem adtam végső választ.

Új cég, teljesen lutri. Pénzben rosszabb, viszont 1 biztos munkahely.

Anyagilag nem engedhetem meg magamnak a munkanélküliséget pár hétig se.


Szerintetek?

Köszönöm!



nov. 26. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj az új helyre, maximum váltasz onnan is.


Én voltam ilyen helyzetben, hogy vagy lesz cég, vagy nem, vagy lesz szerződés, vagy nem. Nem tudom, milyen a vezetőség, de nálunk borzalmas volt, hiába voltak a kollégák jófejek.


Pl. nem ígértek új szerződést, de elvárták, hogy bejárjunk, tartsuk az ügyfelekkel a kapcsolatot, aztán vagy ki tudnak fizetni valamennyi pénzzel a hó végén, vagy nem. Az egyik kollégának lejárt a szerződése, de bejárt ugyanúgy, majd borítékban kapott 70ezer ftot, ami kb a fizetése negyede volt.


Velem azt csinálták, hogy 31-én lejárt a szerződésem, 25-től kérdezgettem, mi a helyzet, nem kaptam érdemleges választ, ezért elsején még bementem, mondták, hogy ma sem tudnak ezzel foglalkozni, úgyhogy hazamentem, ők meg iszonyatosan felháborodtak. Szerencsém volt, mert két hét alatt lett új munkahelyem és addig elvoltam a tartalékokból, de megértem, hogy ezt te nem vállalod be.


Úgyhogy irány a fix. Ha tudsz, majd onnan is váltasz.

nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehez igy. Mennek inkabb, ha a masik biztos. Mert ez a mostani, lehet, h honapokig huzna csak, ha csodkozeli allapotban van.

Ha nem tetszik a mostani, az uj, akkor onnan meg mindig konnyebb keresni egy jobban fizeto es stabil helyet, mert ez legalabb biztosan megvan, efelol nyugodt lehetsz.

nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti lépnék. Szuper, h szereted a jelenlegi munkahelyedet, de ha ennyire nem vagy stabil anyagilag, h nem fér bele szinte semmi munkanélküliség, akkor nincs kérdés, irány a biztos hely.
nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani helyen nem sikerült annyi megtakarítást sem felhalmozni, hogy pár hétig kihúzd munka nélkül, akkor az azt jelenti, hogy szó szerint hónapról hónapra élsz. Ergo kevesebb pénzből nem tudnál megélni. Szóval az újat vissza is utasíthatod, és kereshetsz tovább.
nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Kevesebbre nem váltanék, keresnék rendesen fizető helyet.
nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 mikor? Dec 31-ig van szerződés és a munkanélküliség nem fér bele.
nov. 27. 07:44
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Én maradnék ameddig csak lehet, úgyis hamar találsz.

S hogy miért írom ezt?

Mert nekem 7 évig volt úgy, hogy nem tudtuk mi lesz jövőre, így már az első évben kiléphettem volna...

nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

“ úgyis hamar találsz”

Honnan tudod? Se szakmát nem írt, se térséget.

nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Mert munkaerő hiány van, de az is lehet, hogy kilép, belép a másik helyre és kirúgják.
nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 nem biztos, h az ő szakmájában is hiány van, vagy éppen lehet olyan térségben lakik, ahol kevés a munka.
nov. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!