Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan zavaró a helyzet?

Jogosan zavaró a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 éve dolgozom egy cégnél, az utóbbi 1 hónapban új főnököm lett.


A problémám az, hogy az új főnöknek nem hogy végzettsége nincs a munkakörhöz (csak érettségije van), abszolút nem ért hozzá. (A cégnél egy másik osztályról, másik munkakörből vették most át, mert a fő vezető nagyon kedveli.)


Sokszor ha munka közben mondok valami szakmai dolgot, vagy tennék fel kérdést egy adott témában látom rajta, hogy fogalma sincs miről beszélek, inkább “lehurrog”, vagy nemmel válaszol. Ha feldobok egy időhatékonyabb módszert, akkor elutasítja, mert nem tudja megcsinálni. Egyszerű szakmai alapokat sem ért, és ez számomra nagyon zavaró.


Úgy érzem nincs kitől kérdeznem, nincs kivel megbeszélnem a munkafolyamatokat, magamra vagyok hagyva, de azért mindent jóvá akar hagyni (ami főnök révén érthető lenne).


Egyszerűen elveszik a részletekben és sokszor miatta nem tudok határidőre elkészülni az én munkámmal, mert az övét tartja szem előtt, nem komplexen az egész folyamatot.


Még a végzettség nem is érdekelne, hogy nekem van neki pedig nincs, ha képezné magát és legalább az alapokat tudná. A fő vezető mégis vakon bízik benne. Sokszor úgy érzem egy helyben toporgok. Ti váltanátok?



nov. 21. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nem kell egy életet ledolgozni egy munkahelyen, ha elégedetlen vagy, ha rosszul érzed magad, pláne ha van egy ketesett szakma a birtokodban sok éves tapasztalattal, ne is gondolkodj! Válts!…

Én asztalos vagyok, elkövettem azt a hibát, hogy lelkiismeret furdalásom volt, mert szegény főnim nem találna olyan embert mint én, nem tudna dolgozni, nem tudna helyettesíteni stb stb… és valóban. Em is tud… de 3 évet szenvedtem ezen mire váltottam és én sokkal jobban érzem magam… és szerintem ez a lényeg.

nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nálunk 10.000 Ft-ért kell hizelegni a főnöknek, de milliós károkat csinált.
nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Én nem váltok nehezen. Sok év tapasztalatom nincs (4 év), de keresett szakmám van es diplomával rendelkezem.

Sajnálom az eseted, remélem mostmár sikerül kiteljesedned! Becsülöm az asztalos munkát, gyönyörű dolgokat tudnak készíteni.


#2: Sajnálom, hogy máshol is ez a helyzet!

nov. 21. 11:08
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Jogosan zavaró a helyzeted, sajnos ez a megszoksz vagy megszöksz, mert ha a fő vezető képes volt minden szakmai ismeret és végzettség nélkül a nyakatokra ültetni az embert, akkor nem várható, hogy szakmai okokra hivatkozva el lehetne távolítani.


A munkád elvesztésének fejében összegyűjtheted a kollégáidat és kollektíven állhatnátok a főnök főnöke elébe, konkrétumokkal bizonyítva, hogy miért alkalmatlan, azonban sok jóra ne számíts, M.o-n mindenki félti az állását.

A másik, hogy betanítod az új főnöködet, de alattomosan, úgy, hogy észre se vegye. Valszeg azért is hurrog le kapásból, mert a frusztrációdat érzi rajtad és tudja jól, hogy inkompetens, ezért inkább rövidre zárja a veled való kommunikációt, mert nem akarja, hogy a fejére nőj.

Ezen te úgy tudnál változtatni, hogy új ötleteknél a kommunikációdat olyan szintre egyszerűsíted le, amit egy hozzá nem értő is megértene, hangsúlyozva annak a rá eső előnyeit. Tehát nem a szakmai blablát nyomod, hanem az eredményeket domborítod ki. Ha pedig a munkája miatt csúsztok, akkor fel lehet szépen ajánlani a segítségedet, bár itt nagyon résen kell lenni a visszaélések miatt. A szakmai kérdések vele való megbeszélését pedig felejtsd el, az innentől kezdve nem ez a munkahely lesz.

nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 év szakmai gyakorlat az már bőven valami!
nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Hasonló főnököm van, engem nem zavar.

Megbeszéltük, hogy mindenki a saját dolgával foglalkozik és hagy dolgozni.


Neked ha nem tetszik a helyzet keress másik munkát és mondja fel.

nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
A magyar munkahelyek nagy részén dilettánsak a fővezetők, főnökök. Fejétől bűzlik a hal. Ezt csak úgy lehet megszüntetni, változásokat előidézni, ha ti magatok csoportosan felálltok, felmondtok, panaszt tesztek. Menjenek csak csődbe. Máshogy nem lesz változás. SOHA. Ez olyan biztos, mint a halál és az adó.
nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem volt olyan melóhelyem, ahol megtudta a vezetőség, hogy a portásgyerek kinek az unokaöccse a narancsos pártból, és emiatt felvették művezetőnek… nekem meg ez volt az utolsó lökés, hogy vállalkozó legyek.
nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves #4: Nagyon köszönöm a részletes, segítő hozzászólásod!

Azonban jelenleg 28 évesen úgy érzem, hogy még bőven fejlődni szeretnék, motivált vagyok, és nem leegyszerűsítve beszélni valakivel, pláne nem felettesemmel. De mégegyszer köszönöm!


#6: Sajnos nem tudok a “saját dolgommal foglalkozni” mert a munkánk összeér… De jó olvasni, hogy neked sikerült ki hoznod a helyzetből a maximumot! :)


Mindenkinek köszönöm a segítő válaszát!

nov. 21. 11:46
 10/12 A kérdező kommentje:
#8: Jelenleg én is folyamatosan képzem magam a szakmámban, úgyhogy teljesen megértelek! Sok sikert kívánok neked!
nov. 21. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!