Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnátok segíteni munkakeresés...

Tudnátok segíteni munkakeresésben, hogy merre is moccanjak? Kifogytam teljesen az ötletekből és kezdek belecsavarodni. Lentebb leírtam, hogy miért is vagyok ennyire padlón.

Figyelt kérdés
32 éves férfi vagyok és szeretnék segítséget kérni! Az elmúlt pár évben nagyon sok rossz történt velem és kezdek belefáradni már. Röviden ennyi: Rossz párválasztás, szörnyű két év amíg együtt éltünk, válás amin mindenemet elvesztettem. Ezek után három éves gyermekelhelyezési per amit buktam, a kislányomat sem láttam másfél éve sajnos. Közben pár barátnak hitt embert elvesztettem ami szintén rosszul érintett. Azt hittem ez az én évem lesz de nem lett az. Letettem a B jogsit, lett egy autóm, szereztem tapasztalot, letettem egy új szakmát is és egy gyerekkori álmomat váltottam valóra. Horgászvizsga és olcsóbb de normális felszerelés. Tudom nem nagy dolog de nekem az. És ez a kezdjük újra, erős vagyok állapot 2-3 hónapig tartott. Ebben az évben elvitte a TEK, Készenléti Rendőrség az egyik családtagomat és emiatt elvesztettem a munkámat is a Rendőrségen. Menni akartam amúgy is, mert úgy érzem többre vagyok hivatott annál, meg csak egy kényszermegoldás volt. Szinte az összes volt kolléga hátat fordított, cserben hagyott, telefont sem veszik fel, vissza sem hívnak hiába csak segítséget kértem volna. Szó szerint kettő volt munkatárs segített, az összes többi hét év munka után teljes mértékben lesz.rt, rosszul eső dolgokat mondott rám. A volt főnök meg minősíthetelen volt, úgy átakart verni, arra nincs kifejezés, csak volt eszem és nem tudott. Tehát beütött megint a sz.r! Félévig szinte mindent IS csináltam! Őrködés, bicikliszerelés, számítógépszerelés, sofőrködés, favágás. De sajna vége lett ezeknek mert jórésze szezonális. Közben próbáltam mindenhol IS munkát keresni de közel 40-50 pozíció kudarc után alábbhagy a lelkesedés. (Kormányhivatal, vízügy, raktáros, valutapénztáros, konyhai kisegítő... stb.) A végzettségem diplomás vegyészmérnök de nincs benne tapasztalatom és 10 éve végeztem,de van egy vagyonőri friss végzettségem is. Nincsen senkim, se kapcsolatom, se család szinte, semmi. Egy-két igaz barátom maradt de legalább megtudtam kikre számíthatok. A baj viszont az volna, hogyha nem a szakmámban helyezkedek el, szinte lövésem sincs, hogy merre induljak el. Szörnyű ez a kilátástalanság! Nincsenek nagy igényeim de ennyi hely után, hogy egy se jöjjön össze, szinte hihetetlen. Belecsavarodtam a munkakeresésbe. Ha tudnátok tanácsot adni, megköszönném!

dec. 4. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Te mit szeretnél mi feküdne neked mi tetszene neked?

Azon kivul hogy ész nelkul elvállalsz mindent nem ártana egy cél is.

dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából jelenleg szeretnék egy bejelentett fix munkahelyet és örülni annak, hogy kapok valami fizetést. A családból három ember közül kettő vesztette el a munkahelyét a Rendőrség miatt. Igazat megvallva összeírtam egy papírra az erősségeimet és a gyengeségeimet. Szeretek emberekkel foglalkozni, jól tárgyalok, szervezek, észben tartok dolgokat. Tanulás nem okoz gondot ha kicsit is érdekel a tanulnivaló. Jelenleg legjobb barátom próbál falugazdásznak intézni de az egy-két hónap múlva derül ki. Nagyon örülnék neki mert egy irodában dolgoznánk meg ő tanítana be. De ha nem jön össze akkor MÁV jegykiadó pénztárosra gondoltam. Állami, fix, kiszámítható munkahely de ott kis kell alkalmassági, meg tesztek, tanfolyam. ha nem jön össze semmi akkor nem tudom mi legyen. Tudom nem kellene pesszimistának lennem de ezt tette velem az elmúlt öt év.
dec. 4. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom h becsavarodsz, olyan kevés munka van.
dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet az is közrejátszik,hogy Hajdú-Bihar megye szélén lakom... A napokban már mikulás is akartam lenni, hogy kiviszem az ajándékokat de megelőztek, meglett a falu Mikulása. Próbálok gondolkozni is, hogy vállalkozzak e valamiben vagy miben lenne egy kis pénz de tanácstalan vagyok. Itt van egy pár maszek munkahely ami szinte átjáróház és 155e ft-ért dolgozz hétfőtől szombatig, ne legyél táppénzen és mindenhez IS érts. Egy időben a sok kudarc után volt egy mélypontom amikor mindennap eszembe jutott, hogy talán nem kellene erőltetni ezt az életet. De! Ennyirővel ha már minden mindegy nekem, lehetne dobbantani is valamerre. Katonaság, külföld vagy bármi. Csak a diplomát sajnálom mert szerettem, értettem de nem adtak esélyt sehol mert mindenhova 3-5 év tapasztalat kellett. Ezért nem tudom mi legyen. Tanuljak új dolgot? Költözzek el az ország másik szélébe? Vállalkozzak? Tanácstalan vagyok...
dec. 4. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus kellene.
dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki bővebben, hogy miért? Kiváncsi vagyok rá de amúgy én is gondoltam erre a megoldásra.
dec. 5. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok szerintem azért mert ez az időszak lelkileg is nagyon megvisel és eléggé aláássa az önbizalmat és az önszeretetet.
dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

-Vagyonor

-Szorakozohely kidobo

-Testor (loni tudsz jol,heti rendszeresseggel jartsl edndor kotodban kotrlezoen. Ugye??? Diplomadat itt is figyelembe veszi az olyan fonok.. (exem volt testore vkinek)

Ha van kspcsolatod,msgannyomozo

-be. r . gy.lkos

-katonasaghoz vmilyen pozicio-diplomadat figyelembe veszik

- Bp-en az 5. keriletben a Belugy ,Honvedelmi minuszteruumot,Parlamentet, Birosagokat fegyveres katonak /rendorok vedik 0-24 oran at jsrkslca korbe korbe. Ilyennek is jelentkezhetnel.

-taxis

-nightklub biztonsagi or kidobo



Pszichologus semmit se segit csak leszivja a penzed. Ne menj oda.

dec. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, mester!


Azt hiszed, te vagy az egyetlen ilyen problémával?


1. tagadd le a diplomádat és menj el vagyonőrnek... rakás sz@r, de most ez van neked.


2. ne tagadd le a diplomádat és jelentkezz a seregbe.

Akár honvédelmi alkalmazottként is lehet, nem muszáj szerződésesnek vagy hivatásosnak lenned. Alternatíva lehet ehez a tartalékos szolgálat (területvédelmi, műveleti, védelmi) és onnan is jelenkezhetsz még a seregbe. Mondjuk én ezt tenném.

dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ez a helyzet jelenleg. Alig van munka. Főleg diplomásnak nincs. A hirdetések 90%-a kamu. Ha találasz is valami jót, azt valakinek ahaverja fogja megkapni. Ez ma Magyarország.
jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!