Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapestiként lemondanál a...

Budapestiként lemondanál a home office-ról, azért mert az egyik munkahelyed ahol home office-ban dolgoztál nem volt egy jó munkahely?

Figyelt kérdés

Ha a mostani munkahelyemen egyáltalán nem vagyok hatékony, de látom, hogy a cégkultúrának köszönhető, ha bejárnék, se lenne jobb a helyzet, attól a következő cég lehet még jobb távmunkában ugye?


Tehát nem a bejárás tesz egy IT céget hatékonnyá ugye?



dec. 5. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem a cégkultúrának köszönheted, hanem magadnak. Máshol sem fogsz tudni odafigyelni. Esetleg ADHD tüneteknek nézz utána és próbálj ellene tenni.
dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amikor megvan a feladat, és flow-ban vagyok tudok otthonról is jól haladni. De ennél a cégnél probléma esetén nem tudok segítséget kapni, nincs, akivel megbeszélhetném, hogy oké, most ez van, idáig eljutottam, de innentől nem tudom, hogy merre menjek.
dec. 5. 08:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem mindenkinek való a home office egyébként. Én sem szerettem régen, aztán rájöttem, hogy nagyon sokat számít a környezet. 1. Természetes fény 2. normális (állítható) asztal. 3. Otthon is jó monitorok 4. Normális szék.


Aki konyhaasztalon görnyedve dolgozik otthon, az ne csodálkozzon, hogy nem hatékony a munkavégzése.

dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem mondanék le róla.

Attól, hogy az egyik hely rossz még nem biztos, hogy a másik is az és reggeli-esti tömegnyomort nagyon utálom ami odakinn van.


Segítséget én sem tudok kérni ha elakadok de nem izgulok miatta.

15+ év tapasztalattal amit nem tudok azt más se fogja és idővel úgy is kitalálom.

dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdés motivációját. Mi a baj, hogy nem vagy elég hatékony, esetleg ezt szóvá is tették és arra kértek járj be, vagy csak az zavar, hogy nem jó a csapat?


Én is utálom a reggeli-esti csúcsot, de szerencsére csak 9:30-ra járok, így a reggelit el tudom kerülni valamennyire. Előző cégeimnél rendszeresen HO-ztam, viszont a mostaninál valahogy nincs hozzá kedvem. Ez részben azért is van, mert jól kijövök a csapattal, meg nem az van, hogy egy adott napon fixen HO-zik a csapat többi része, szóval mindig van bent legalább egy ember.


Ha gondolod privátba leírhatod melyik cégnél vagy, hátha ismerem.

dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok külsős tényezőtől, és igen, köztük a céges kultúrától függ.

Ha mindenről be kell számolni, 8:00-kor jelen kell lenni, merev munkaidő van, akkor engem is csak gátol a HO. Minden percben azt fogom keresni, hogyan alhatnék egy jót munka helyett, kötelező köröket meg majd csak megúszom valahogy.

De van akinek meg pont ez kell, szóval egyéni is.

Kell viszont alakítani a hozzaálásunkon, és a környzetünkön is. Amikor "bejött a HO" azaz a COVID miatt a hibrid munkások is remote-ok lettek, én napról napra megdöbbentem a kollégáim egy részén.

Zéró otthoni irodai környezet, morál, vagy technikák, ezeknek addig tényleg az volt a HO hogy bedobták a laptopot az anyósra aztán elmentek az Auchan-ba, a gyerekért, meg ide-oda, vagy pizsomában fetrengve nézték a netflixet a céges gépen.

Ezt is nehéz volt megszoknom akkor már 4. éve gyakorlott ho-sként, az állítható asztalom meg a plusz monitorom mögül, meg a komoly napirendemmel.

dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem minden cégnél ugyanúgy működik a home office... de így, hogy nem ismerünk téged, nem tudjuk megmondani azt, hogy effektíve a te személyiségednek nem való, hogy nálatok nem volt jól megszervezve. Én adnék egy másik home office-os helynek esélyt a helyedben, aztán meglátnám, hogy hogy megy neked ott.
dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!