Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka, hogy minden...

Mi lehet az oka, hogy minden munkahelyről viszonylag rövid idő után menesztenek, sokszor már próbanapon, vagy fel sem vesznek?

Figyelt kérdés

Leghosszabb idő amit egy munkahelyen töltök az max. 3 év. Közben mindig hosszabb szünet van, rengeteg kudarcos keresgéléssel. Barátkozom, ismerkedem, igyekszem beilleszkedni. A próbanapok feladatait is a tőlem telhető legjobban elvégzem. Jól öltözött, magamra igényes vagyok, cigi alkohol mentes, egészséges életmóddal.

Adok be jelentkezést mindenféle munkakörre, de csak a legalantasabb fizikai munkákra hívnak be többnyire, mert nincs érettségim, csak szakmáim, így azt feltételezik, hogy analfabéta vagyok.

Pedig dolgoztam irodai kisegítőként is, önkéntes munkában és az jól ment, nem is volt rá panasz, hiba sem volt benne.

Két éves esti gimnáziumi képzésem első évfolyamán túl vagyok, a matematika kivételével minden másból jelesre vizsgáztam, tehát nem gondolom, hogy annyira problémás lennék szellemileg.

Csak sejtem, hogy inkább a gyorsasággal és strapabírrással lehet valami kifogásuk, de persze gerincet növeszteni és őszinte, építő jellegű kritikát megfogalmazni kevesen képesek és persze azt sem biztos, hogy komolyan lehet venni, hiszen lehet, hogy amit mondanak, azt csak azért mondják, hogy kevésbé sértsenek meg.

Nagyon reménytelen így a helyzetem. Egy előző munkahelyem miatt halasztanom kellett az esti suliban. Mert képtelenség volt a kettőt összehangolni. Jövőre tudom folytetni, ha szerencsém van, de azzal sem biztos, hogy elérek majd bármit is, mert az érettségi az olyan, hogy ha nincs, akkor baj, ha van, akkor meg azt is keveslik.

Tapasztalt valaki hasonlót esetleg? Úgy érzem, el vagyok átkozva a munkahelyekkel. Ezen a téren abszolut nem találom az utam és ez mar nagyon rosszul hat rám lelkileg.


dec. 9. 06:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Azokra a visszajelzésekre kellett volna figyelni, amit az előző munkahelyeiden kaptál, nem csak magadra. Ennyiből aligha lehet hasznos tanácsot adni.
dec. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, kell a papír. Mindig. Ha nincs érettségid, nem vesznek fel szellemi munkakörre. Ha pedig van, akkor sem biztos, hogy te leszel az első választásuk. Egy diplomás mindig előbbre való lesz, mert neki magasabbra szól a papírja. És itt nem a munkáról van szó.
dec. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Voltak munkahelyek, ahol arra célozgattak, hogy gyorsabban és precizebben kellene dolgozni. De ha rohanni kell, akkor óhatatlan a hiba, vagy hogy kimarad valami. Borzasztóan túlterhelik mindenhol az embert.

A másik, amit látok, hogy a már beépült dolgozók azért szeretnek kevésbé hozzáférni a munkához és persze valahogy rátolni az újra még egy kis plusz melót.

dec. 9. 07:15
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Másféle melokat célozz meg.
dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#2

Ha nem a munkáról van szó, akkor miről?

Mert az, hogy pl áru összekészítésre, webáruházba, főiskolai takarításra is érettségizettet keresnek, azért az erős túlzás.

dec. 9. 07:18
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez most talán bántónak fog hangzani, de nem annak szánom: a munkáltatók nem azért alkalmaznak, mert te szívesen barátkozol a többiekkel, és egészséges életmódot folytatsz. Nekik egyszerűen csak egy új dolgozó kell, aki a munkát elvégzi. Ha azt látják, hogy a kapott feladatokat lassan vagy nem jól oldod meg, nem vagy alkalmas a munkára. Nem fogják a hibáidat részletesen elemezgetni, mert annyira nem érdekli őket, egyszerűen közlik, hogy ennyi. A "munkahely egy nagy család"-jellegű kijelentések többnyire csak a reklámban jól hangzó zöldségek, vagy ha mégis családias a hangulat valahol, az évek alatt alakul ki, a próbanapon soha nem fognak úgy állni hozzád, hogy jött egy új családtag, te is fontos vagy.

Ahogy az első írta, figyelj a visszajelzésekre - és nem csak azokra, amit akkor mondanak, amikor elküldenek - és azon változtass, amit kifogásolnak.

Ha pl. az lenne a dolgod, hogy rendben legyen az irattár, hiába vinnél kávét mindenkinek, ha közben az iratok nincsenek rendezve. Ha a munkádat jól végzed, UTÁNA számít az, hogy mennyire próbálsz beilleszkedni, hogy viselkedsz a kollégákkal. (Most sokan rám kiabálják majd, hogy pedig náluk is van semmire se jó ember, persze, de az ilyenek a főnök rokon-haver-stb. kapcsolati hálójából jöttek.)

A 2-nek pedig abban igaza van, hogy szellemi munkára az érettségi csak a szűrő, a legtöbb helyen eleve be se hívják interjúra azt, akinek nincs, mert nem feltételezik, hogy alkalmas lenne a munkára.

dec. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, webáruházban dolgozom, nem csak csomagolok, hanem adminisztrációs munkát is végzek. Számlázás, bevételezés, feldolgozás, stb. Kell a gyors és precíz munka. Elvárás, de nincs is ezzel gond. Ha nem vagy pontos, a megrendelő nem kapja meg hiánytalanul a megrendelt árut. Senki nem akar olyannal dolgozni, aki nem elég pörgös...én sem dolgoznék senki helyett.
dec. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

Lehet palyazni olyan munkakra is 5os, ahova kell, nem fogjak megnezni a tenyleges bizonyitvanyt. Azert ez nem ugyanaz, h peldaul orvosnak adod ki magad.

Milyen szakmaid vannak?

dec. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Vendéglátó eladó és varrónői szakmáim vannak. Rájöttem, hogy nagy tévedés volt mindkettő.
dec. 9. 08:05
 10/32 anonim ***** válasza:
62%
Nincs érettségim csak szakmáim....öreg a két szakmád 100x többet ér mint a ócska érettségi.Az kb mára annyit ér mint 6 osztály.A szakmáidban próbálj fejlődni.
dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!