Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire borravalós állás a...

Mennyire borravalós állás a postás? Ti szoktatok nekik adni?

Figyelt kérdés
Ismerkedek egy postással, nem gyalog hanem autóval jár,csomagot ,nyugdíjat visz, és elbeszéléséből azt veszem ki,hogy nagyon jól kereshet a jattal. Nem sajnálom tőle, nem is ezért a kérdés, csak furcsállom, mert nekem soha eszembe se jutott adni, max régen nem kértem vissza, de az is 50-100 forint volt, manapság meg inkább csomagpontra, vagy automatába rendelek,mivel többnyire nem vagyok otthon.
dec. 11. 04:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Mamám mindig ad a postásnak, ha hozza a nyugdíjat. 1-2 ezer forintokat szokott adni.
dec. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi! Így akkor érthető, hogy a szabadsága alatt is minek ment be csomagot hordani. Részemről ment a zöld, sajnos ahogy látom a beteges lepontozók is korán keltek.
dec. 11. 07:03
 3/9 Kitana. ***** válasza:
75%
Nem adok soha, nincs készpénzem, előre fizetek mindent online, ha rendelek bármit.
dec. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nonszensz maga az elképzelés is. Hirtelen el se tudok képzelni olyan szélsőséges esetet, aminél lenne miért adni nekik borravalót.
dec. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is nagyon szoktam postassal találkozni. Ha pénzem jön valahonnan, az a számlámra megy (de még a nyugdíjas szüleimnek is, szerintem már nem lehetnek túl sokan, akinkek postás viszi a nyugdíjat, nem?), csomag is előre ki van mindig fizetve és amúgy is csomagpontra szoktam kérni. Nagyon ritka, hogy utánvéttel fizetnék, de akkor is kártyával szoktam.
dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik ismerősöm futár (nem a Magyar Postánál) és van hogy 30-40 ezer is összejön neki pluszba egy hónapban borravalóból, de van hogy csak 10 ezer. Változó.

Mindenestre meglepődtem amikor mondta, mert nekem soha eszembe se jutott a futárnak borravalót adni.

dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Alig találkozom postással, már az AliExpress csomagokat is ritkán kapja meg a posta kézbesítésre, csomagok feladását csomagautomatán keresztül intézem, és a rendeléseimet is lehetőség szerint csomagautomatába kérem. Nem szoktam pénzt adni a postásnak, van fizetése.
dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam postásként, nem autós futárként és tényleg nagyon sok borravaló össze tud jönni a nyugdíjakból. Jóindulatúan számolva ha havonta 12-szer viszel nyugdíjat, átlagosan napi 12-t és átlagosan 400 ft borravalót ad egy nyugdíja, az is havi 57600 ft. És ez csak a jóindulatú számolás, valószínűleg több mint 12 nyugdíjat viszel naponta átlagosan és szinte nincs olyan, hogy egy nyugdíjas ne adna borravalót, plusz sokan 1000 meg 2000 forintokat adnak. Plusz ott van még a családi pótlék is. Ettől függetlenül viszont így is kevés a fizetés, mert az alapvető fizetés az nagyon kevés.
dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1/

Ha viszont adópapírokat hozott akkor csak azt mondom:

- Kapd el Buksi..!

febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!