Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postásnak mennyi borravalót...

Postásnak mennyi borravalót adtok?

Figyelt kérdés

20 éve élek itt, a postás egyszer sem bírt megtalálni az ajánlott levelekkel, holott jellemzően itthon vagyok azidőtájt, amikor erre jár.

Történt, hogy sérült hozzátartozóm családi pótlékát és fogyatékossági támogatását nekem kell átvenni. (És el is kell vele számolnom, fillérre.) A postás rögtön megjelent, meg is kapta a papírpénz feletti részt, a 310 Ft-ot. Örültem neki, hogy kihozza, járvány, stb. Elszórakoztunk ezzel pár hónapig, mígnem a nyugdíjat is nekem kellett átvenni. Postásunk állt az ajtó előtt az előre kiszámolt papírpénzzel, teátrálisan kotorászva a fémpénzek között - 495 Ft -, és várta, hogy az is az övé lehessen. Nem lett.

Azóta megint beledobálgatja a postaládába az ajánlott leveleket és a pénzutalványról az értesítőt.

Na most tényleg..tartozom neki havi 800 Ft-tal, mert a munkáját végzi?



2021. máj. 29. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kevés a pénz, amit kapok, hogy nem szívesen adok neki, inkább megkérdezem, h kér-e egy kávét. Ha van ideje elfogadja - ismerem, kis faluban lakunk, nem tartja a borravalóért a markát.

Sajnos kevés a Postások fizetése, sokszor ők is a fizetésük többszörösét szórják szét.

2021. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az lett a megoldás, hogy 200Ft-okat adok neki azért, hogy elvégezze a munkáját.

De nincs más választásom. Postának nincs embere, panaszokkal nem foglalkoznak, nekem meg havonta megér 200-400Ft-ot, hogy ne kelljen munka után visszamennem félórát még a postán is sorba állni.

Mióta ezt bevezettem, megtalál mindig az ajánlott levelekkel.

2021. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Semennyit nem adnék,basszus,ez a dolga,én inkább amúgy is elmegyek a postára a levélért.
2021. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
100-150-200 Ft-ot adok, ha felhoz egy levelet vagy utalványt (lakótelep, 2. emelet, nincs lift).
2021. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Jaj szegény,mindjárt megsajnálom!
2021. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a postás mindig kap egy 500-ast ha hoz valami aláírósat. (Évente 5-6 alkalom van ilyen). Valahogy engem mindig felhív ha van valami, és megoldjuk, hogy találkozzunk. Nekem megéri azt a kis pénzt, hogy még sosem álltam sorban a postán.


Tudjátok, az idő pénz.

2021. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!