Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kiégésnek van valami ellensz...

A kiégésnek van valami ellenszere?

Figyelt kérdés

Hosszú évekig konyhán dolgoztam. Most új helyre költöztem a párom miatt, egyúttal abbahagynám a vendéglátást. Azonban valahogy rámjött egyfajta kiégés. Nem akarok konyhán dolgozni már, de másutt sem találom a helyem. Egyszerűen sehol sem jó. Már azzal is bajom van ha egy nagyobb zárt térben kell lennem, sok más ismeretlen emberrel összezárva. Mintha klausztrofóbiás lennék, pedig nem vagyok az.

Igen, az évek alatt átmentem pár dolgon, amit megviseltek. Ezt el kell fogadja. Vajon mindez ennek az utóhatása lenne? Nem tudom mit tegyek. Épp van munkám de nem tudom hogyan döntsenek, mert a jelenlegit sem szeretem, szívem szerint be se mennék már holnap. Ennél még talán a konyhai meló is jobb volt, amit amúgy már nem is akarnék erőltetni. Nem tudom, össze vagyok az.


dec. 11. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az biztosan, hogy heti 40 óránál nem dolgozol többet. Gondolom a konyhán ez jóval több volt…
dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Húú, hát a kiégésnek óriási irodalma van, nagoyn sok taralmat fogsz találni róla.

Kezdésnek írd be pl YouTubera, hogy "kiégés". Esetleg "kiégés fullfilled", csak mert a fullfilled csatorna baromi jó, hiteles, szakmailag korrekt pszichoólgiai csatorna és nem egy videója van a kiégésről is.


Ha tudsz angolul olvasni / szöveget hallgatni akkor meg aztán tényleg ordasnagy mennyiségű forrás van. Én jelenlg a Powered by Me című audiobookot hallgatom ami burn-out témában van.


Deee Google-ba beírva sázmos cikket is találsz, csak hát azok ugye változó minőségűek.


Önmagában az, hogy lepihensz pár hétre-hónapra nem fog megoldást nyújtani, max egy jó alap, hogy elkezdj gyógyulni. Na, nem mintha ezt feltétlenül mindenki megengedhetné magának:D

Pszichológus szintén sokat segíthet.


Érdemes kezdeni vele valamit, mert könnyen átterjedhet a magánéletedre is és azt már inkább depressziónak hívják és ugyanúgy neerváltságot, motiválatlanságot fog okozni párkapcsolatban, barátságokban, hobbikban, a puszta életben. Ezt ne várd meg, ez éveket kukáz az életedből.

dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kb 45-50 óra.

De visszagondolva, ott éreztem egyfajta szabadságot, amit pl a mostani munkahelyemen nem. Most sokkal inkább érzem azt hogy egy robot vagyok. Ezt régebben sokkal kevésbé. Lehet el kéne gondolkodnom hogy mégis maradjak vendéglátós?

dec. 11. 11:21
 4/6 A kérdező kommentje:
#2, azt hiszem már most az általad leírod periódusban vagyok. Teljesen enervált vagyok, nem érdekel kb semmi, és senki. Kis túlzással. Céljaim ugyan vannak, de azok is inkább a párom céljai, amikhez asszisztálok.
dec. 11. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor javaslom kezdj el változtatni valamin, semmiképpen se folytasd a jelenlegi formulát
dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azt csinálod, amit szeretsz.
dec. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!