Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van, aki csak azért él home...

Van, aki csak azért él home office lehetőséggel, mert van otthon ilyen célra kialakított dolgozószoba, vagy minimum dolgozósarok? Illetve csak azért nem él vele, mert nincs?

Figyelt kérdés

dec. 12. 15:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, nekem az feltétel (lenne).
Nem, enélkül is élek, vagy élnék vele.
Nem, egyáltalán nem élek, vagy élnék home office lehetőséggel.
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élek, szóval nekem simán megfelel a konyhaasztal is, senki nem ugrál a nyakamba. Viszont hosszútávra nem ajánlom senkinek, mindennapos használatra egy ergonómiailag sokkal jobban kialakított hely kell. De nekem a munka jellege miatt nagyjából kéthetente egyszer van lehetőségem HO-ra, olyankor ki is használom.
dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Munkafüggő is, de én abszolút alkalmatlan vagyok a produktivitásra otthon. Már az egyetemen is nagyon szenvedtem emiatt. Nekem egyszerűen kell egy külön hely a munkához, távol a hálószobámtól. Csak akkor akarnék otthon dolgozni, ha tudatosan el akarnám lógni a munkát.


Nem próbáltam, de szeretném hinni, hogy egy külön dolgozószoba, már segítene rajtam.

dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bérelni irodában helyet a lakóhelyhez közel, ha valaki nem akar utazgatni és messze van a munkahely, otthon meg nincs hely/nem tud dolgozni otthon.
dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
@3, ilyet csinál valaki? Mármint megéri ez valakinek, azért irodát bérelni, hogy ne kelljen utazni? Mennyi fizetés kell ahhoz? (Vagy mennyire kell távol lennie a munkahelynek ehhez?)
dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy egész irodát, csak egy irodában helyet, vagy kisebb szobát, ismerősöknél pl. De ha többen vannak, bérelhetnek irodát is, úgy már megéri.
dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb lakásba költözne emiatt, az ugyanúgy pénz amúgy.
dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Persze, ez elméletben igaz. De gyakorlatban ismertek valakit, aki így csinálja?
dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyet ismerek csak aki beült ismerősökhöz irodába, mert otthon nem tud dolgozni és home office munkája van. De én is gondolkozok hasonlón.
dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Én személy szerint így vagyok.


Irodában ott van az ingyen fűtés, klíma, ingyen kávé, társaság, eszközpark (gép, nyomtatók, stb). Plusz eleve egyedül élek, éppen elég egyedül ülni itthon esténként, nem hogy még nappal is.


Eleve szeretem az otthonom meghagyni a nyugalom szigetének, ahol nem a munkával foglalkozom, hanem hazaérve elengedem azt.

dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint lehetőségem nyílt otthonról dolgozni, kialakítottam az ehhez szükséges sarkot, vagyis építettem egy saját nagy méretű íróasztalt, ami aztán 5 évig szolgált engem, munkában, tanulásban és minden másban.

Ha erre nem lett volna lehetőségem és mondjuk a konyhaasztalnál kellett volna magam meghúzni, akkor nem éltem volna a HO-val. Kiadó lakást is úgy kerestünk annak idején.

Amióta teljes HO van, havi 1-2x elmegyek azért az irodába, jót tesz a környezetváltozás, jó néha másokkal is találkozni. Havi 1-2x coworking irodába is járok, az már egy valóban kényelmes környezet, inspiráló emberekkel, közelebb is van, jobb is mint az iroda. Nem kell ehhez "irodahelységet bérelni".

Havi 1-2 alkalomnál több viszont nekem sem fér bele, ahhoz sajnos drága.

Régebben egyébként volt hogy könyvtárból dolgoztam. Levelezős egyetemre jártam, munkaidőben tudtam egy kicsit tanulni is, vagy legalábbis kivenni a szükséges könyveket. Az is egy irodainál jobb környezet volt és némi változatosság is az otthoni munkához képest.

Az ideális számomra az lenne, ha lenne egy olyan lakásom, ahol van saját dolgozószobám és műhelyem egyben.

dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!