Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A következő évtizedekben a...

A következő évtizedekben a precíz szakmunkások fognak jól keresni majd?

Figyelt kérdés

Diplomás és irodai munkásokból majdnem telítve van a szektor, el-elnyeli az újabb végzősöket a munkaerőpiac de minden második ember egyetemre megy hogy valamilyen mérnöki vagy más felsőfokú végzettsége legyen. Ellenben például az ács vagy az asztalos egy kihalófélben levő szakma, ahogy sok más hasonló szakmunka is. És ott vannak bizonyos más szektorok amikben ugyan vannak munkavállalók mint például az autószerelők vagy a kőművesek, viszont köztük meg Dunát lehetne rekeszteni a kontárokból.

A jövőben azok fognak igazán jól keresni, akik ezeket a szakmákat választják és precízen becsületesen végzik a munkájukat ellenben sok konkurenciával?



dec. 12. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A jövőben BÁRMILYEN "szaki" jól fog keresni, mert nem lesznek. A legtöbb le is lép külföldre. Meg 10-ből 10 fiatal diplomát akar, és irodában ülni, havi 1M-ért, mert másképp nem xopja le egy csaj sem.
dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Most is az a szaki keres jól, aki ügyes, precíz.
dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A jövőben azok fognak igazán jól keresni, akik ezeket a szakmákat választják és precízen becsületesen végzik a munkájukat ellenben sok konkurenciával?"


Nem. Még pluszban érteniük kell valamennyire a gazdasághoz is, vagyis nem alkalmazottnak, hanem vállalkozónak kell lenniük. Alkalmazottként nem fognak igazán jól keresni a legjobb szakmunkások sem.

dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Most azok keresnek jól, hogy a jövőben mi lesz azt nem tudom.
dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne írj ilyeneket mert sok dologtalan lumpen elmegy szakmunkásnak sajnos a CSOK miatt már így is sok kalandor letett egy gyorstalpaló T és belevágott az iparba. Nem mennyiségi hanem minőségi szakmunkás kell, azzal nincs baj sőt nagyon jó ha a társadalom nagyobb része inkább egyetemre/főiskolára menne (utána sincs kizárva abból hogy szakmunkásnak álljon amúgy). Láttunk már rossz éveket itthon az építőiparban amikor földön futók lettek a szakok, nem is volt ez olyan rég, itthon ilyen hullám völgyek vannak amiket egy diplomával sokkal könnyebb túlélni.
dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
2. Sajnos nem csak az, hanem a kókler is. Mert nem tudsz válogatni, ha 30 km.-en belül van 3 vizes, amiből az egyik nem vállal csak nagy melót, mert nem éri meg neki időt és benzint pazarolnia egy csapcserére, a másik nem ér rá, csak Március 20.-án, este 22:30-kor, a 3. meg a gyakorló alkoholista Béla bá', akit meg hajnal 6-kor kell elrabolni a kocsmaajtóból, mert 8-ra már a húgyában fetreng. És biza..., ilyenkor hívod a Tomikát, aki ért a vízhez, mert van 2 csőfogója, és látott már 4 Youtube videót a csőszerelésről.
dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

“Diplomás és irodai munkásokból majdnem telítve van a szektor”

Nincs. Pláne hogy egyik fogalomnál sem fejtetted ki hogy mire gondolsz. Diplomás az orvos, ápolók egy része, szociális munkások, de a szabadbölcsész és a művészetközvetítő is. Irodai dolgozó a “közgáz diplomával felszøptam magam középvezető poziba és nem csinálok semmit csak nyelem a pénzt”, meg a légiforgalomirányító, mentő “diszpécser” vagy a kormányablakban dolgozók.

“minden második ember egyetemre megy hogy valamilyen mérnöki vagy más felsőfokú végzettsége legyen”

Nem. Pláne nem megy bárki mérnökire, vagy ha megy is de nem alkalmas rá, hamar kibukik. Sőt, pont hogy túl kevesen mennek egyetemre:

[link]

Ez valami magyar agymenés hogy “sok egyetemista rósz”, holott a gazdasági fejlődés egyik záloga hogy minél magasabban képzett dolgozóink legyenek. Közhelyes, de igaz “egy jó mérnök tervez olyan gépet, ami kiváltja többszáz melós munkáját”.

“az ács vagy az asztalos egy kihalófélben levő szakma, ahogy sok más hasonló szakmunka is”

Igen, természetes módon kihal egy szakma, ha nincs rá kereslet, vagy nem annyi mint eddig. Minek például x varrónő ha eddig 100/100 ember javíttatta a ruháit, de ma már csak 100/10, a többi vesz új gatyát 5000 forintért? Nyilván akkor a töredéke is elég.

És még hol a vége… a technológiai, informatikai fejlődés rengeteg ember munkáját, vagy egész szakmákat fog megszűntetni. Ma már mondjuk el sem tudjuk képzelni hogy régen voltak emberek akiknek az volt a melójuk hogy felébresszenek másokat időben. Lehet hogy 20 év múlva egy mai szakmára is így fogunk tekinteni?

Autószerelők, kőművesek, személyi edzők, táplálkozási “szakértők”, fodrász- körmös- pillás- kozmetikus, mind egy kaptafa. Anno nekik is ezt mondták hogy jó szakma, tanuld ki és gennyesre keresed magad. Könnyű megtanulni (nyilván objektíven kevesebb a követelmény, kisebb anyagot kell megtanulni), kevesebb idő mint egy egyetem, ezért sokan elvégezték. Akik mondjuk nem kerültek be felsőoktatásba (mert nem akartak vagy nem tudtak), de akartak azért tanulni…

De nyilván, minél több ember van egy szakmában, minél könnyebb azt elvégezni, annál nagyobb százalék a kontár. Ezt hogy “könnyű” értsük jól. Mindenki munkája hasznos és tiszteletreméltó, de nyilván nehezebb megtanulni hogy hogy kell egyénreszabottan felépíteni egy gerincvelősérült hosszútávú fizioterápiás rehabilitációját, vagy hogyan programozzuk egy 60 emeletes felhőkarcoló épületautomatikáját úgy hogy minden flottul menjen, minthogy hogyan kell megcsinálni egy motorcserét vagy egy szép balayage festést.

Nem biztos hogy az fog jól keresni akire nagy igény van. Élő példa erre a tanári fizu, de nézz meg egy eü bértáblát.

Nem arra alapoznék hogy milyen konkrét szakmával lehet jól keresni. Hanem hogy egy minél szélesebb körű, komplex tudásom és érdeklődésem legyen, minél jobban tudjak alkalmazkodni a munkaerőpiac igényeihez, és szükség esetén tovább/ át tudjam magam képezni. Emellett olyat csináljak amit szeretek, hiszen boldog társadalom csak boldog emberekből épülhet, és úgy vagyok a leghasznosabb ha azt csinálom amire nem csak fizikailag, de lelkileg is a legalkalmasabb vagyok.

dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ács szakma csak egy példa, bár a "tanulj szakmunkásnak mer az milyen jó, nem a irodába ülsz a semmié" mantrázóknak: amit most irok az egy tető felújitásnál is működik, egy új tetőnél szintúgy. Helyszini PONTOS felmérés alapján, minden anyagot leszab, előfúr, csapolásokat, kötéseket előkészit egy számitógép vezérelt "faeszterga" (itt a tervezés-felmérés, gépi vágás-beállitásból már kiesik az ács), gyakorlatilag ezután már "csak" össze kell legózni mert a gép a bonyolultabb kötéseket is gyorsabban, szebben tehát hatékonyabban elkésziti mint az ácsok. Ez nem fikció gyártanak már igy le előre tetőket, sokkal jobb, stabilabb kötések jönnek igy létre, lehet fujjogni de ez a jövő.

https://www.youtube.com/watch?v=49Swivhb3l4

Nyilván itt a képletből még nincs kivonva az ács de egy ügyesebb műszaki ember rajz alapján innentől kezdve már össze tudja legózni a kész anyagokból a tetőt.

dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, minden második ember mérnöknek megy? Ezt hol hallottad? Pont, hogy egyre kevesebben jelentkeznek mérnöki szakokra, akiket meg felvesznek azoknak kb fele végzi el. Mondjuk olyannak, aki egyetemet csak fényképen látott, annak hiábavaló bármit is mondani erről.
dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!