Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföld vagy Magyarország?

Külföld vagy Magyarország?

Figyelt kérdés

Friss diplomás vagyok (közgazdász), angolul beszélek, németet most kezdtem el tanulni. Nagyon gondolkozok, hogy kimegyek Ausztriába dolgozni, de nyilván nem tudnék a szakmába érvényesülni kezdetben. Nem akarom azt sem, hogy elvesztegessem a beleölt energiát, időt és pénzt a tanulásba, de ugyanakkor ott van az érme másik oldala, hogy kezdőként kapok jó esetben nettó 300 ezret, és ha elérem a 25 éves kort még többet kell adóznom. Külföldön pedig a legrosszabb melóval is 600 ezer forintot kézhez kapnék és ott van 13-14. havi fizu is.

Ti mindent mérlegelve mit tennétek a helyembe? Azok akik kimentek, megbántátok?



dec. 13. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk külföldön nem forintban kapod a fizetésed és nem azonosak a megélhetés költségei sem.

Nem beszélsz németül, tehát Ausztria mint uticel finoman fogalmazva is mókás, mert hacsak nem mosogatónak akkor keszulsz, jó pár évet keményen bele kell ölni a nyelvtanulasba ahhoz, hogy valami olyan munkát tudj végezni, aminek esetleg a dipomadhoz is köze van

dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Helyedben próbálkoznék a külfölddel és magyarral is. Ha az előbbi nem jön be, dolgozol még itthon másfél évet, addig tanulod a nyelvet is, utána mész ahova akarsz.
dec. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Kulfoldon segitség család ismeros rokon nelkul rosszabb.
dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
10 éve élek kint 17 évesen jöttem ki küldöldre.Az első 3 év nehéz volt.Majd megismertem a páromat ( ekkor már jól beszéltem a nyelvet) kitanultam egy szakmát és elhelyezkedtem egy olyan munkában amit szeretek csinálni.Épül a házunk, megszületik hamarosan az első gyerekünk.Átlagon felüli életet élünk ilyen fizetésekkel. Mindenki aki teheti az menjen külföldre én azt mondom.
dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Én 8 éve èlek külföldön.Egészsègügyi végzettségem van.Amint megszereztem a diplomám,kiköltöztem 0 nyelvtudással.Persze angolul tudtam.Nem mosogattam és nem takarítottam.Lehet talàlni angol nyelvű munkàkat,èn is talàltam kettőt is (ideiglenest).Közben nyelvsuliba jártam,majd elhelyezkedtem a szakmámban.

Tehát keresni kell,lehet talàlni,meg lehet oldani. Gondolom van eszed.Sokan végzettség nélkül,angol meg minden nyelvtudás nèlkül mennek ki,egy cv-t nem tudnak írni,vagy a googlet helyesen hasznàlni,az nyilvàn alja munkàt fog tudni csak végezni.

dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

azért azt tegyük hozzá, hogy az egészségügybe mindenkit is felvesznek, aki tud két szót angolul és meg tud különböztetni egymástól egy nénit és egy macskát.frissdiplomás közgazdászból meg dunát lehet rekeszteni azokkal is, akik tökéletesen beszélnek németül.

az a legrosszabb meló meg érdekelne, amivel 1800at hazaviszel, talán valami gyárban, ha minden éjszaka dolgozol és korrekten számlázzák a összes túlórádat... és maga Csingiling a műszakvezetőd. nőj már fel. (1400 körül kapsz mosogatni, ne dőlj be minden németül nem tudó milliomosjelöltnek, egy szoba 600 már, 300 a kajád, most ha neked megéri vegetálni, hogy félrerakhass nehéz fizikai munka mellett mondjuk egy 400 eurót havonta, azt neked kell tudnod)

dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 1500-öt kapok 300 a szoba 200 a kajám és 800at teszek félre havonta
dec. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!