Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Postai kézbesitőnek mennyi a...

Postai kézbesitőnek mennyi a fizetése Budapesten? (Csak mert a "jatt" adására elég erőteljesen presszionálják az ügyfeleket, mintha a létük függne tőle)

Figyelt kérdés

dec. 14. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Máshol is ilyenek, nem csak Pesten. Rendesen húzzák a szájukat, fejeket vágnak be ha nem kapnak semmit. A legrosszabb futárszolgálat, ès a legpofátlanabb is
dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
kb 300 euet bruttó, ami 150-180 nettónak felel meg
dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mennyit kereshet egy postai kézbesítő, de aki nálunk kézbesít, nem kereshet rosszul, ugyanis semmilyen küldeményt nem kézbesít személyesen. Sem ajánlottat, sem simát, se pénzutalványt vagy segélyt! Semmit! Bedob egy értesítőt a ládába, amelyet ember nem olvas el, mert írásképzavaros, aztán "fakereszt"! - Mintha szívességet tenne bárkinek is azzal, hogy elvégzi azt a munkát, amiért fizetik! Nyilvánvalóan szélsőséges a jelenség, de ismertem személyesen olyan postai kézbesítőt, aki büszke volt arra, hogy időközönként megszabadít egy-két levelet a benne küldött pénztől, aztán szó szerint kidobja a kukába a levelet! Mondjuk az alkoholista is volt akkoriban...
dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Hogyan lehet erre presszionálni valakit?

Hoz egy tértivevényes levelet a NAV-tól én meg adok cserébe egy ötszázast neki?

A nyuggereket meg fejjék csak nyugodtan! Ha már nem képesek bankszámlára utaltatni a nyugdíjukat, ami sokkal olcsóbb lenne a nyugdíj-intézetnek.

dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Mintha szívességet tenne bárkinek is azzal, hogy elvégzi azt a munkát, amiért fizetik!"

Na pontosan ez van! Ha pénzutalványt hoz akkor kb. úgy kezeli mintha valami "talált pénz"/nyeremény lenne, nem pedig jogos járandóság.

pl.: az irodai ügyintéző, vagy egy karbantartó sem kap jattot ha a munkáját elvégzi.

Közben meg megy a pressziónálás, pl.: a kisebb cimleteket érméket lassan kéretlenül veszi elő, hátha a szerencsétlen ügyfél lemond róla, hogy na "akkor azt hagyja". De ide sorolható amit az 1. válaszoló írt: "Rendesen húzzák a szájukat, fejeket vágnak be ha nem kapnak semmit. A legrosszabb futárszolgálat, ès a legpofátlanabb is"

dec. 14. 15:07
 6/7 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló!


"Hogyan lehet erre presszionálni valakit?"


Presszionálás:---- pl.: a kisebb cimleteket érméket lassan kéretlenül veszi elő, hátha a szerencsétlen ügyfél lemond róla, hogy na "akkor azt hagyja". De ide sorolható amit az 1. válaszoló írt: "Rendesen húzzák a szájukat, fejeket vágnak be ha nem kapnak semmit. A legrosszabb futárszolgálat, ès a legpofátlanabb is"

dec. 14. 15:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Postás, futár engem még az életben nem próbált meg "presszionálni", hogy adjak jattot. Az, hogy lassabban számolja ki a pénzt, az számomra azt jelenti, hogy nem erős matekból, ha meg húzogatja a száját, akkor feltételezem, hogy fáj a foga. Amelyik meg panaszkodik, hogy magasan lakunk és rossz a lift, annak mondom, hogy "képzelje el ezt 2 megpakolt bevásárlószatyorral milyen szívás". :D Viccet félretéve, Postással évente 1x találkozom, amikor a bankom valami tértivevényeset küldd. Legutóbb kérdeztem, hogy hogy van az, hogy néha csak bedobja, néha felhozza - hát ha csak 1 vagy 2 ember kap tértiset, akkor nem hozza fel. Hát ezek után biztos adok jattot. :D Gyakran rendelün kaját, min. heti 1-2x, de van, hogy 3-4x is, egy futár sem tett még megjegyzést, nem célozgatott, nem húzta a száját. Most karácsony környékén csomag is többször jött, szintén nem volt célozgatás, rohantak tovább. Mondjuk én mindig online fizetek, szóval lehet ezért is sejtik, hogy nem lesz jatt. Költöztetőknek, bútorszállítóknak fizettünk eddig jattot, pl. volt, hogy az egyik Ikeás szállítmány egyik doboza sehogy sem fért be a liftbe, pedig nagy lift, vállon hozta fel a csávó a 9.-re, na annak adtunk.
dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!